کد خبر 516510
معاون شبکه بهداشت و درمان چالوس خبر داد؛

افزایش ۵۰درصدی بیماران کرونایی چالوس

معاون شبکه بهداشت و درمان چالوس گفت: روند مراجعه بیماران سرپایی مشکوک مبتلا به کرونا در چند روز اخیر افزایشی بود به طوری که در ۲ هفته اخیر رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رحمت الله بیابانی افزود : تعداد مراجعه کنندگان و بیماران سرپایی مبتلا به ویروس کرونا افزایش پیدا کرده است، بنحوی که از ۲۵ اسفند ماه گذشته تابه امروز  شاهد افزایش ۵۰ درصدی مراجعه سرپایی کرونا در این شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: در طی یک روز گذشته ۲۲ بیمار سرپایی مشکوک به کلینیک تنفسی، بیمارستان های طالقانی و رازی مراجعه کرده اند و در حال حاضر تعداد بیماران کووید- ۱۹ بستری در مراکز درمانی این شهرستان ۱۱ نفر است که از این تعداد چهار نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان چالوس از روند افزایشی آمار بیماران کرونایی در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: از  حدود ۳۵۰ تست رپید و پی سی آر انجام شده از ۲۵ اسفند ماه تاکنون حدود ۲۰ درصد آن مثبت است و این نشان از روند صعودی انتشار این ویروس در سطح جامعه دارد.

بیابانی ادامه داد: با توجه به شرایط صعودی و همچنین شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان از مردم می خواهیم بیش از پیش در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند.

معاون شبکه بهداشت و درمان چالوس اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد از صنوف و مردم شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند ولی بررسی ها نشان می دهد که کمتر از ۵۰ درصد از مسافران پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

شهرستان ۱۱۶ هزار نفری چالوس از ۴۲ خانه بهداشت و ۹ باب مرکز خدمات جامع سلامت ، دستکم ۱۰ پزشک خانواده روستایی و  ۲۵ پزشک خانواده شهری و ۲ بیمارستان دولتی برخوردار است.

ارسال نظر