کد خبر 515979

بازار سرد مباحث انتخاباتی؛

رونمایی از شعار ستاد جلیلی

برخی کاربران اصلاح‌طلب فضای مجازی، تصویری از سالنامه نوروزی روزنامه اعتماد منتشر کرده اند که به تمسخر عارف پرداخته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کمتر از 2 ماه به انتخابات 1400 باقیست و هنوز نامزدها و نزاع‌های اصلی این انتخابات مشخص نشده است و بویژه این روزها به دلیل تعطیلات نوروزی بازار مباحث انتخاباتی و سیاسی کمتر داغ است. اما این عدم رونق سیاسی به معنای تعطیلی کامل هم نیست!

1- مثلاً یک گروه که خود را ستاد مردمی دعوت از آقای سعید جلیلی به انتخابات معرفی می‌کنند شعار انتخاباتی این ستاد را اعلام کرده‌اند: "احیای رویای ایرانی"؛ تکیه بر محوریت ایران و غیرایدئولوژیک بودن شعار یکی از ویژگی‌های اصلی این عنوان انتخاباتی است.

اگرچه سعید جلیلی از سال 92 به این سو همواره توسط حامیانش به عنوان یک نامزد بالقوه معرفی می‌شود اما برای انتخابات 1400 اعلام کاندیداتوری نکرده است. به نظر می‌رسد در صورت نامزدی فردی مانند آیت‌الله رئیسی احتمال کاندیداتوری آقای جلیلی کمتر باشد.

2- آقای محمدرضا عارف که در انتخابات 92 با فشار سران جبهه دوم خرداد به نفع آقای روحانی کنار کشید و از همان موقع دلخوری‌های جدی با هسته تصمیم‌گیر این جریان پیدا کرده است، ظاهراً بی‌رغبت به حضور در انتخابات 1400 نیست. با این حال بخشی از جریان اصلاح‌طلب نه تنها تمایل چندانی به این معاون اول آقای خاتمی در دولت دومش ندارد، بلکه او را تمسخر هم می‌کند. برخی کاربران اصلاح‌طلب فضای مجازی، تصویری از سالنامه نوروزی روزنامه اعتماد منتشر کرده اند که به تمسخر عارف پرداخته است.

3- حجت‌الله عبدالملکی که ظاهراً بی‌تمایل نیست تا نام او هم میان نامزدهای بالقوه انتخابات 1400 مطرح شود اخیراً یک تز اقتصادی، آنهم به عنوان «انقلاب اقتصادی 1400» معرفی کرده است که با پرسشها و تعجب و انتقادهای قابل توجهی مواجه شده است. او گفته انقلاب اقتصادی مد نظر او این است که تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی آزاد و در اختیار مالک قرار بگیرد! ایده‌ او هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ محیط زیستی و هم به لحاظ ساده‌سازی حکمرانی با نقدهای بسیار مواجه شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر