کد خبر 507050
پس از فرار از آنجا در جریان حمله آمریکا؛

دختر صدام به عراق باز می‌گردد +عکس

دختر دیکتاتور سابق عراق از تصمیمش برای بازگشت به عراق پس از فرار از آنجا در جریان حمله آمریکا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رغد صدام، دختر دیکتاتور پیشین عراق در مصاحبه با شبکه العربیه گفت: من از بازگشتم به عراق اطمینان خاطر دارم. آنجا وطن من است. 

رغد صدام حسین توضیح داد که خانواده وی به دلیل نداشتن گذرنامه چطور به صورت قاچاقی وارد سوریه شدند. وی از افشای هویت قبایلی که در هنگام فرار به سوریه به او کمک کرده‌اند خودداری کرد و گفت، کاری را که آنها برای او انجام داده‌اند را فراموش نخواهد کرد. وی همچنین اشاره کرد که اقامت آنها در شهر حلب سوریه به چند دلیل از جمله "عدم روابط دوستانه با سوری‌ها" مدت زیادی طول نکشید.

دختر صدام در بخشی از این مصاحبه همچنین با اشاره به از دست دادن یکی از فرزندانش در جریان بمباران عراق از سوی آمریکا گفت، ۱۱ موشک در خانه وی فرود آمد و یکی از فرزندانش کشته شد.

دختر صدام

رغد صدام در جزئیات خداحافظی خود با خانه‌ و مزرعه اش گفت که وی آخرین نگاه خود را به دیوارها و خانه انداخت و در آن زمان مطمئن بود که دیگر آن را نمی‌بیند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص کشته شدن دو برادرش قصی و عدی گفت: من تاکنون تصاویر کشته شدن عدی و قصی را ندیده‌ام. هنگامیکه با افراد در ارتباط با ما در مورد خبرکشته شدن آن دو تماس گرفتم، آنها این خبر را تکذیب کردند و پس از دو سال مشخص شد که آنها برای حفظ روحیه مان این مساله را از ما پنهان کرده‌اند.

رغد توضیح داد که حمله آمریکا به عراق از دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و عراق  با انتخاب هر دولت جدیدی در آمریکا وارد وضعیت جنگی می‌شد تا اینکه با اشغال کشورش توسط کشورهای غربی در سال ۲۰۰۳ این وضعیت پایان یافت.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۲

  به زودی منزل ابدیت میشه. توهم مثل پدرت بعثی هستی. ازبابای جنایتکارت درس نگرفتی گرچه باچراغ سبزامریکامیخواهی دوباره برگردی.

 • ایران iran
  ۱ ۱

  آمریکایی ها اشغالگران عراق باز چه خوابی برای عراق دیدن که می‌خواهند این زباله بعثی رو به عراق بیارن ؟

 • ناشناس
  ۳ ۰

  نباید به عراق برگردد این یک فتنه است

 • ناشناس
  ۲ ۲

  والله رو رو برم. چطور جرات می کنه بعد هم خجالت نمی کشه. اون همه گوردسته جمعی مردم بیچاره تازگی‌ها پیداشده که به دستور صدام ملعون به شهادت رسیدند. والله رو رو برم. مردم باید تکه تکه اش کنن. تازه میاد در مورد نقش ایران نظرات پرت وپلا هم میده. پدر سوخته

 • نادر یاری
  ۱ ۰

  این مسائل جزیی از پازل ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی در عراق برای مهار ایران است هر فیلمی سناریست ، تهیه کننده بازیگر و کارگردان دارد و این موضوع از ان خارج نیست