کد خبر 501772

مدیرکل هواشناسی تهران خبر داد؛

بارش برف کولاک و مه غلیظ در ارتفاعات استان تهران

مدیرکل هواشناسی استان تهران از نفوذ متناوب توده‌های بارشی به استان خبر داد و گفت: بارش برف کولاک و مه غلیظ از امروز بعد از ظهر تا غروب شنبه در ارتفاعات استان تهران پیش بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مجتبی جلالی در خصوص وضعیت جوی استان تهران اظهار داشت: با نفوذ متناوب توده‌های بارشی به استان تهران، از بعد از ظهر امروز جمعه تا غروب شنبه، در بعضی از ساعات شرایط برای بارش باران، رگبار و رعدوبرق، نقاط مستعد ریزش تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید (ارتفاعات شمالی استان بارش برف) در مناطق مختلف استان تهران فراهم می‌شود.

جلالی با بیان اینکه بخش‌های جنوبی استان، فقط بعد از ظهر تا اوایل امشب، شانس دریافت بارش را خواهند داشت گفت: تمرکز ریزش‌ها عمدتاً در نیمه شمالی استان خواهد بود و هسته اصلی بارش‌ها بر روی شمال و شمال غرب استان واقع می‌شود و شدت بارش در نقاط مستعد احتمالاً موجب آب گرفتگی معابر خواهد شد.

مدیر کل هواشناسی استان تهران بیان داشت: بارش برف، کولاک و مه غلیظ، طی امشب تا شنبه، کندی در عبور و مرور جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی را در ارتفاعات ۱۹۰۰ الی ۲۰۰۰ متر به بالای استان تهران به دنبال دارد.

وی عنوان داشت: در کلان شهر تهران بارندگی‌ها را از بعدازظهر امروز تا عصر شنبه، در بعضی از ساعات خواهیم داشت، که بارش‌ها عمدتاً به صورت باران و در نقاط مستعد ریزش تگرگ خواهد بود.

جلالی در ادامه در خصوص هوای تهران، برای جمعه ۱۰ بهمن ماه نیز بیان داشت: آسمان امروز تهران قسمتی ابری و غبار آلود و به تدریج با افزایش ابر و بعد از ظهر و شب بارش باران، با احتمال رگبار و رعدوبرق، نقاط مستعد تگرگ و وزش باد خواهد بود و حداکثر دما ۱۳ درجه سانتی گراد و حداقل دما ۵ درجه سانتی گراد پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر