با موافقت رییس جمهور؛

۱۲هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان استخدام می‌شوند

رئیس جمهور با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر موافقت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور طی نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور درخواست کرد باتوجه به بند (ج) ماده (87) قانون برنامه ششم توسعه، نسبت به استخدام 12 هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر علاوه بر سهمیه مقرر در ماده (21) قانون جامعه خدمات‌رسانی به ایثارگران اقدام شود.

استخدام این تعداد از فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر از طریق برگزاری آزمون اختصاصی بین آن دسته از فرزندان که فاقد شغل هستند، در تمام دستگاه‌های اجرایی اعم از مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه‌های غیرمشمول و دارای مقررات خاص صورت خواهد گرفت.

روحانی در پاسخ به درخواست رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مراتب موافقت خود را به شرح زیر ابلاغ کرد: «با استخدام 12000 نفر از فرزندان عزیز شهدا و جانبازان موافقت می‌شود».

بدیهی است؛ شرایط احراز و اولویت‌های فرزندان شاهد و جانباز مشمول این مجوز با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه‌های اجرایی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ و تلاش خواهد شد مراحل برگزاری آزمون و جذب این افراد در دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال 1399 انجام شود.

لازم به توضیح است؛ مفاد بند (ج) ماده (87) قانون برنامه ششم توسعه دولت را علاوه بر اجرای ماده (21) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و تبصره‌های آن و اصلاحات بعدی، به استخدام تمام فرزندان شهدا و فرزندان جانباز 70 درصد و بالاتر در طول اجرای این قانون مکلف کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر