کد خبر 488172

آموزش و پرورش و چالش برگزاری امتحانات

۱۴روز مانده به آغاز امتحانات ترم اول مدارس، پرسش اصلی معلمان، مدیران مدارس، دانش‌آموزان و خانواده آنها این است که بالاخره امتحانات این فصل حضوری برگزاری می‌شود یا مجازی؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، در این‌باره تاکنون مسئولان وزارت آموزش و پرورش 2اظهارنظر متفاوت از هم داشته‌اند. وزیر آموزش و پرورش گفته هنوز تصمیم قطعی در این‌باره گرفته نشده و دیگری رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش است که اعلام کرده بسته به شرایط کرونایی هر منطقه، شکل برگزاری امتحانات متفاوت خواهد بود.

اولین اظهارنظر در این‌باره را وزیر آموزش و پرورش داشته. او روز یکشنبه، 16آذرماه در حاشیه برنامه گفت‌وگوی هفتگی به خبرنگاران گفت: در چند هفته اخیر، جلسات متعددی درخصوص برگزاری امتحانات دی‌ماه برگزار شده است. با یک وضعیت ثابت روبه‌رو نیستیم، بلکه شرایط متفاوت است؛ بنابراین با توجه به صلاحدیدهای ستاد کرونا همکاران ما مشغول بررسی و مطالعات در این زمینه و همچنین تعامل با ستاد ملی کرونا و معاونان آموزشی هستند و تا قبل از شروع امتحانات روش برگزاری اعلام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: هم آزمون‌های حضوری و هم مجازی در دستور کار ما قرار دارند و در این زمینه کیفیت‌ها و روش‌های مختلف آزمون را بررسی و شناسایی کردیم. آنچه برای ما مهم است استفاده از روش‌های اطمینان‌بخش در برگزاری امتحانات است تا از فراگیری محتواهای درسی توسط دانش‌آموزان مطمئن شویم. او سپس تأکید کرده که هیچ‌یک از پیشنهادهای ارائه‌شده به ستاد ملی مبارزه با کرونا هنوز قطعی نیست و باید والدین منتظر خبر قطعی در این‌باره بمانند.

امتحان حضوری در مناطق زرد و نارنجی

سناریوی دوم درباره امتحانات دی‌ماه 99 به سخنان خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش بازمی‌گردد. او در این‌باره نسبتا صریح اظهارنظر کرده و گفته است: برگزاری امتحانات پایانی نوبت اول دانش‌آموزان به‌صورت حضوری یا مجازی به شرایط زرد، نارنجی و قرمز منطقه‌ای بستگی دارد که مدرسه در آنجا واقع شده است. براساس مصوبه 977 شورای‌عالی آموزش و پرورش، شورای مدرسه می‌تواند شرایط را درنظر بگیرد و اگر امکان آن وجود داشت، امتحانات را به‌صورت حضوری برگزار کند و اگر ممکن نبود امتحانات از طریق آزمون‌های آنلاین شبکه شاد و سایر آزمون‌‌یارهایی که در کشور رواج دارد به‌صورت مجازی برگزار شود.

او درباره امتحانات پایه نهم و دوازدهم گفت: امتحانات نوبت اول این دو پایه در اختیار مدرسه است، اما امتحانات در خرداد‌ماه به‌صورت نهایی و حضوری برگزار می‌شود.

گزینه امتحان حضوری روی میز است

اما به جز اظهارنظرهای رسمی در رسانه‌ها، اخبار جلسات شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که احتمال برگزاری سراسری امتحانات حضوری در مقطع متوسطه اول و دوم همچنان وجود دارد و مسئولان آموزش و پرورش به‌دنبال اقناع ستاد ملی مبارزه با کرونا در این‌باره هستند. یک منبع آگاه که در این جلسات حضور دارد گفت: وزیر آموزش و پرورش و برخی از معاونان آموزشی تمایل دارند که امتحانات حضوری باشد؛ چون نگران آسیب‌های امتحان مجازی به‌ویژه تقلب و کاهش کیفیت آموزش هستند. گزارش مدیران مدارس نشان می‌دهد که ابزار کنترلی برای رصد دقیق دانش‌آموزان حین امتحان در دست معلمان بسیار کم است و احتمال بالایی می‌رود که نمرات دانش‌آموزان در امتحانات پیش‌رو غیرواقعی باشد. از سویی دیگر امتحانات دی‌ماه ابزار خوبی برای رصد کیفیت آموزش معلمان هم هست و نشان می‌دهد که کیفیت آموزش‌ها در دوره مجازی تا چه اندازه مفید و درست بوده است. به هر حال، گزینه اصلی روی میز وزیر آموزش و پرورش برای امتحانات پیش‌رو همان شکل حضوری است.

او درباره موانع پیش‌روی مسئولان وزارت آموزش‌وپرورش برای برگزاری حضوری امتحانات هم گفت: آنها 2مانع اصلی پیش‌روی خود می‌بینند؛ اولی وزارت بهداشت و احتمال بالای مخالفت آنها در این‌باره و دومی واکنش منفی افکار عمومی به‌خصوص والدین دانش‌آموزان که نگران حضور فرزندانشان در مدارس به‌دلیل شیوع کرونا هستند. هر دو مورد چالش شناخته شده و مهمی است که وزیر و معاونانش نگران آن هستند و دنبال راه‌حل برای آن می‌گردند.

نظر پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش چیست؟

شکل برگزاری امتحانات سومین چالش بزرگی است که وزارت آموزش و پرورش بعد از کرونا با آن روبه‌رو شده و نمی‌تواند در‌باره آن تصمیم قطعی بگیرد. نخستین چالش بازگشایی مدارس بود که مسئولان آموزش و پرورش تأکید داشتند دانش‌آموزان به مدرسه بروند، اما صحبت‌های متناقض و با شک و شبهه در روزهای پایانی متصل به سال تحصیلی جدید و مخالفت شدید بخش بزرگی از خانواده دانش‌آموزان و معلمان و بعد از آن مخالفت وزارت بهداشت باعث شد این موضوع تقریباً در همه شهرها منتفی شود. دومین چالش استفاده سراسری از شبکه شاد و ممنوعیت به کارگیری سایر اپلیکیشن‌های تعاملی بود که برخی از کارشناسان، آموزش و پرورش را در این زمینه موفق و برخی ناموفق می‌دانند و حالا برگزاری امتحانات که باز هم با  2گروه موافق و مخالف روبه‌رو شده است.

پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش که مرکز تحقیقاتی و پژوهشی وزارت آموزش و پرورش به شمار می‌رود، مطالعات فوری در زمینه شکل ارزیابی علمی دانش‌آموزان انجام داده است. اعضای گروه مطالعات فوری این پژوهشگاه معتقدند که باید بخشی از امتحانات مدارس در زمانه کرونا حضوری باشد. در گزارش این گروه آمده است: «باید توجه داشت که سنجش از راه دور، ازجمله سنجش الکترونیکی برای همه دروس برازنده نیست؛ بنابراین، اگر معلم ناچار نباشد نباید به سنجش از راه دور بسنده کند. با وجود این، اگر هدف سنجش تکوینی و هدایت یادگیری باشد، معلم می‌تواند با استفاده از بازخوردهای سنجیده و هوشمندانه به هدایت یادگیری دانش‌آموزان بپردازد. با ملاحظه شرایط کنونی در مدارس ایران، برای سنجش تراکمی برخی از دروس مانند دروس علوم پایه، زبان و ادبیات نباید به آزمون الکترونیکی بسنده کرد. لازم است تدابیری اتخاذ شود که شرایط برای برگزاری آزمون حضوری فراهم شود. مدارس می‌توانند متناسب با شرایط خود (تعداد دانش‌آموز، فضای برگزاری آزمون و امکان توزیع دانش‌آموزان در زمان‌های مختلف) به برگزاری آزمون حضوری اقدام کنند.»

نگرانی از تورم نمره دانش‌آموزان

اعضای این گروه معتقدند که اختلال در کارکرد مدرسه می‌تواند به پیامدهای زیانبار و جبران‌ناپذیری منجر شود؛ بنابراین استفاده از همه فرصت‌های آموزشی ضروری است. «به‌طور قطع ملاحظات مربوط به ارزشیابی مناسب از دانش‌آموزان ازجمله این سیاست‌های مؤثر است. از طرف دیگر، فقدان شکل‌گیری مهارت‌های خودمختاری در دانش‌آموزان دوره ابتدایی برای بهره‌مندی بیشتر از برنامه‌های آموزش مجازی و از راه دور و همینطور عدم‌برخورداری این نوع آموزش‌ها از سازوکارهای بازخورد‌دهی و ارزشیابی تکوینی قابل اعتنا، بر دشواری‌های موجود افزوده‌اند. یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها در ارزشیابی مجازی و از راه دور، اعتبار شاخص‌های عملکرد تحصیلی است؛ یعنی ممکن است بنا به روش‌های معیوب سنجش  یا اقدامات خواسته و ناخواسته معلمان شاهد تورم نمره دانش‌آموزان باشیم. این پدیده وقتی روی می‌دهد که افزایش نمرات دانش‌آموزان در آزمون‌ها یا سنجش‌های مختلف، بازتاب پیشرفت واقعی آنها در یادگیری نیست.»

در این گزارش همچنین آمده است: «پیشرفت تحصیلی اصلی‌ترین هدف آموزش و پرورش در جهان از گذشته تا امروز بوده است. با توجه به شرایط بحران کنونی، ضرورت تأسیس مرکز ملی پیشرفت تحصیلی بیش از پیش احساس می‌شود. وجود این مرکز می‌تواند ضمن مطالعه علمی پیشرفت تحصیلی و چگونگی ارتقای آن در نظام آموزشی کشور، به‌طور مستقل بر سنجش و ارزشیابی آن به‌عنوان مهم‌ترین شاخص ارزشیابی نظام آموزشی نظارت داشته باشد. سنجش‌های پایانی دقیق و استاندارد یکی از شیوه‌های مهم تضمین کیفیت پیشرفت تحصیلی است؛ بنابراین در شرایط موجود انجام سنجش‌های پایانی حضوری از پیش موجود در دوره‌های ابتدایی و متوسطه تحت پروتکل‌های بهداشتی و سایر شرایط لازم مورد تأکید است. از طرف دیگر، مرکز ملی پیشرفت تحصیلی باید آماده‌سازی‌ و اجرای ملی آزمون‌های مستقل استاندارد و معتبر پیشرفت تحصیلی را به‌منظور پایش پیوسته آن در دستور کار قرار دهد.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ابوالفضل قاسمی
  ۱۲۳ ۸

  با سلام واقعا باید آنلاین برگزار شود من الان خودم کلاس دهمم کرونا دارم حالمم خرابه کی خبر داره خوب من کرونا دارم ،وقتی بگن امتحانات حضوری منم مجبور میشم برم و میرم و خیلی خطر داره🚫🚫🚫

  • سلنا
   ۵۴ ۲

   اههههه من که هیچی نفهمیدم اینا اگه راست میگن خودشون حضوری برن اتحان رییس جمهوری بدن😡😡😂😂😂

 • آرمین عظمی
  ۱۲۱ ۹

  میخواین با جون مردم بازی کنین

  • امانی
   ۹۹ ۵

   مگه جونه بچه هامونوازسرراه اوردیم انقدرخونه نشستیم مریض نشیم الان برای یه امتحان این ریسکونمیکنیم

 • مممم
  ۱۵۵ ۱۳

  هیشکی حضوری امتحان نمیده مگه ما جونمون رو از سر راه آوردیم😡😡😡😡😡

 • ناشناس
  ۱۰۰ ۱۱

  لطفا خواهش میکنم میشه تکلیف مون روشن کنید تا بدونم حضور یا مجازی تا بیشتر تلاش کنیم

 • ناشناس
  ۴۷ ۱۳۱

  حضوری

  • ممد
   ۴۱ ۱۱

   حاجی میرزایی جونم مجازیش میکنه هم نوبت اولو هم دومو

 • محمد مهدی محمودی
  ۱۰۷ ۸

  آقا این چه وضعشه که امتحانات حضوری هست یا غیر حضوری ما به خاطر کرونا اگه حضوری باشه امتحان نمی دی

 • پارسا
  ۱۱۵ ۶

  جان بچه ها به خطر می افته لطفا اگه حرف اولیا اهمیت داره براتون غیر حضوری بگیرید

 • ناشناس
  ۴۵ ۱

  اگه واقعا پیشرفت دانش آموزا و جونشون براشون ارزش و اهمیت داشته باشه امتحانات رو مجازی میکنن همه کشورا به فک سلامتی و جون مردمشونن حالا کشور ما به فک اینن که بچها امتحان حضوری بدن منکه به شخصه نمیزارم بچم امتحان حضوری بده بزار نمرش صفر بشه بهتر از اینکه کاری بشه و جونش در خطر باشه

 • مریم
  ۴۴ ۱

  من کلی از خانوادم بخاطر کورنا مردن اگه مدارس باز شه بچم طوریش بشه دودمانتون رو به باد میدم چون دیگه تحمل داغ ندارم خدا لعنت کنه آموزش پرورش رو که بچه ها مونو روانی کردن

 • ثریا
  ۳۰ ۴

  بچه ها حضوری درس رو متوجه نشدند می خوان غیر حضوری متوجه بشن!..
  چه ۵نفر یا چه ۱۰نفره برن امتحان بدن بالاخره یکی کرونا داشته باشه حداقل کم کم از اون۱۰نفر ۱نفر میگیره،به نظرم خرداد رو حضوری کنن بهتره......حالا چه ابتدایی میخواد باشه چه راهنمایی و......دی رو حضوری نکن 🙏

 • فاطمه
  ۱۳۱ ۵

  😐😐😐😐😐😐 ما هیچی نه بلدژم یا یاد گرفتین که بریم حضوری رو برگه شکوفاش کنیم

 • ناشناس
  ۱۲۶ ۷

  سلام چرادوست دارید امتحانات حضوری کنید مگه ما آموزش حضوری دیدیم😭ندیدم که فقط فیلم دیدیم آموزش حضوری مجازی خیلی فرق داره واقعا بخواین حضوری کنین بی عدالتیه معلما همینطور درس میدن اینقدر درس میدن تلنبار. میشه رو هم بابا ما هم یه کششی داریم دیگه پس مجازی بهتره چون جلوگیری از شیوع کرونا معلما اصلا درک نمیکنن شمام همینطور پس لطفاً این لطف به ما کنید تا یکم سبک تر بشه حالا نهم نهایی اینا باشه چشم ولی نوبت اول آخه .....

 • حسین
  ۱۰۱ ۶

  بچه من پدر بزرگش از ست داده یرکرونا نمیزارم خوشم از دست بره دارم محترمانه میگم لطفا امتحانات مجازی کنید بخدا پسر من پار سال نزاشتم سر یک سوال کتا بو نگاه کنه

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام من الان کلاس هفتمی هستم شما واقعا بیشتر به فکر جآن دانش آموز ها هستین یا به فکر امتحلن توی این سرما و برف و بارون

 • ناشناس
  ۵۱ ۴

  ما هم نمیزاریم بچمون بیاد

 • ناشناس
  ۵۱ ۴

  آموزش مجازی امتحان مجازی می طلبه
  در ضمن آموزش و پرورش تو این مدت فقط کارش سد استرس دادن به اولیا خجالت بکشید بسه دیگه

  • ناشناس
   ۲۵ ۱

   دقیقا حرفتون درسته اینا مسخره شو درآوردن منی که امسال چیزی نفهمیدم با این آموزش های مجازی نصفه نیمه چجوری حضوری برم تا کرونا بگیریم حاجی میرزایی راحت بشه

 • نرگس
  ۵۳ ۴

  اخه واقعا انصافه ما حضوری امتحان بدیم وقتی حضوری درس نخوندیم به پیر سال های قبل حضوری میخوندیم بازم سر جلسه مشکل داشتیم نع اینکه الان معلم یه فیلم از گوگل در میاره یا از محتوای شاد خودشو راحت میکنه قبلا سر کلاس خودشو میکشت سه صفحه درس میداد ولی الان یه درس۱۶ صفحه ایتو یه کلیپ خودشو خلاص میکنه و همش امتحان وقت نمیکنیم درسا رو خوب یاد بگیریم اگر میخواید حضوری بگیرید حداقل یه دو هفته وقت بدید مث ادم به درسای عقب مونده برسیم

 • ناشناس
  ۴۷ ۱

  اصلا تدریس انلاین ،امتحان حضوری جور در میاد
  باید کیفیت امتحان مثل تدریس انلاین باشه
  وقتی تدریس انلاینه امتحان حضوری چه معنی میده

 • فدید
  ۳۹ ۲

  میخایین با این حضوری کردنتون جان چند تن از دانش آموزان بی گناه رو بگیرین؟؟لطفا برسی کاملو انجام بدید همه دانش اموزان غیرحضوری باید امتحان بدن

  • ناشناس
   ۳۵ ۱

   ما مگه اموزش حضوری دیدیم که حضوری امتحان بدیم؟

 • ناشناس
  ۴۸ ۵

  والدین اجازه تقلب کردن رانمیدهند پس امتحانات نوبت اول مجازی شود لطفا دوازدهم ونیهم هم همینطور مجازی باشد امتحانات نوبت اول 😭😢😢😭😭😭😭😭😢

 • ناشناس
  ۵۴ ۲

  مگه ما آموزش حضوری دیده ام که حالا امتحان حضوری دهیم

 • ناشناس
  ۷۲ ۲

  سلام مگه کلاساتون حضوری بوده که توقع امتحان حضوری دارین.این دیگه از اون حرفاست.مجازی

 • مهدی ملکي
  ۶۱ ۲

  خيلی بده میخواند باجون آدم بازیکنید

 • یگه
  ۶۹ ۲

  من نمیزارم بچه ام بیاد

 • ناشناس
  ۲ ۴۴

  سلام به نظر من حضوری خیلی بهتره ولی مثل سالهای قبل که فرجه میدادید کلاس هارو به دو دسته تقسیم کنید که یک روز سری قبل فرجه داشته باشن روز زعد امتحان روز های فرجه شون دسته دوم بیان امتحان بدن و اگر غیر این باشه من نحوه انلاین رو بیشتر ترجیح میدم

 • حنانه
  ۱۲۱ ۴

  ببخشیدا ولی وقتی ما اموزش مجازی دیدیم چجوری توقع داریم امتحان حضوری بدیم هااااا😡😡😡 این متنم برای شما بچه ها لطفا این متن و کپی کنید تا همه ببینند 👇👇
  سلام من یک دانش آموزم !
  از ساعت هشت تا یک سر کلاس مجازی فقط با ده دقیقه استراحت !
  دبیرا ما رو با دستگاه کپی اشتباه گرفتن ؟
  ما با دستامون می‌نویسیم فکر کنم خسته شن !
  دبیری که سر کلاس درس دو یا سه صفحه رو به زور درس میداد ...
  حالا سر کلاس مجازی کل درس رو توی یک ساعت میفرسته میگه بنویس !
  بعضی از دبیرا هم اونقدر فیلم یا عکس می فرستن میگن عصر یا شب ببینید ! درس ها آنقدر تند تند تدریس شده که ما هیچی بلد نیستیم !
  کسی هم نمیتونه اعتراض بکنه !!
  یعنی کسی نیست که به فکر ما باشه ؟!
  بله درسته تنها گناه من اینه که یک دانش آموزم !
  چرا کسی بالاسر کلاس مجازی نیست ؟با این وضع میخوان امتحان حضوری بگیرن !!
  به نظر خود دبیر های گرامی دانش آموزشون چقدر موفق میشن ؟!
  این نحوه درس دادن خیلی بیرحمانه است !
  درسی رو که حتی بلد نیستی رو باید حضوری امتحان بدی !
  کجا این ک تدریس آنلاین امتحان حضوری عدالته !!!
  نکنه سیستم آموزشی فقط نگران نیروی کارشه که یه وقت خدایی نکرده فلان بلایی سر فلان معلم نیاد !
  مدیر های مدرسه باید سر تمام کلاس های مجازی حضور داشته باشن و به نظر دانش آموزان اهمیت بدن اینجوریه که دانش آموزان حق اعتراض به نحوه تدریس دبیرشون هم ندارن !!

  لطفاً این پیام رو آنقدر پخش کنید تا امتحانات غیر حضوری شود.. فقط با کمک و مساعدت دانش آموزان و اولیای عزیز این امر محقق میشود


  #ما_امتحان_نوبت_اول را_حضوری_نمیدهیم
  #جرم_ما_فقط_دانش آموز بودن_است
  #لطفا_مارا_درک_کنید!

 • ابوالفضل
  ۶۴ ۲

  اخه شما اع کوجا میدانین طرف کرونا نداره امدی کرونا داشت کل مدرسه گرفتن او وقت تو پاسخ گویی بعد

 • Parinaz
  ۵۴ ۲


  وقتی آموزش مجازی بوده باید مجازی هم امتحان داده بشه

 • سانا
  ۲۱ ۴۷

  اگه دوهفته ما بریم مدرسه و بعد از اون امتحانات رو برگزار کنیم
  هیچ مشکلی نیست
  ما کاملا راضیم
  چون ما با آموزش مجازی هیچی یاد نگرفتیم رک بگم

 • ناشناس
  ۳۱ ۵

  😔💔

 • پوریا
  ۴۸ ۱

  لطفا مجازی کنید اولن ما چیزی یاد نگرفتیم تو این آموزش مجازی و اگه بخواییم حضوری امتحان بدیم خیلی با مجازی فرق داره. و دومن مگه جونمون برامون الکیه که بیایم بخاطر چهار تا کتاب و جمله و کلمه کرونا بگیریم 😠😠😠

  • Ayda
   ۲۴ ۱

   ارع واقعا...ماچیزی یاد نگرفتیم
   معلم های ما بیشتر از نصف کتابو ب ما درس دادن🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️تاسف میخورم برای خودمو مسعولینم ک مثلا میخوان ب کار معلما و مدیرا نظارت بکنن🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

 • ح
  ۴۱ ۲

  سلام من خودم یک کلاس دهمی هستم و کرونا دارم اونوقت اگر شما امتحانات رو حضوری کنید و نا هم مجبور هستیم بیایم خوب بقیه هم الوده میشوند پس توروخدا مجازی کنید امسال توروخدا

 • علی اصغر
  ۳۹ ۱

  نه ما جونمون دوست داریم نمیشه که رفت کافیه فقط ی نفر داشته باشه تکلیف ما رو مشخص کنید

 • لیلا
  ۳۲ ۱

  سلام خدمت همه به خصوص همکارانم در کادر بهداشتی
  من به عنوان مادر و پرستار از شما خواهشمندم که امتحانات ترم اول مجازی کنین اگه امتحانات حضوری کنین بازم کرونا زیاد میشن و خدایی نکرده موج سوم جان دانش آموزان و معلمان را میگیره این دانش آموزان آینده ساز کشورن
  خواهشمندم لطفاً لطفاً لطفاً به بزرگی خودتون و احترام والدین و به احترام پرستاران و پزشکان امتحانات ترم اول غیر حضوری کنین انشاالله خرداد ماه سال 1400 ترم دوم حضوری کنین 🙏🙏🙏

 • علی
  ۲۱ ۱

  ما ها اموزش مجازی و .. دیدیم چجور بیاییم حضوری امتحان بدیم ،،معلما امتحانا جوری میگیرن که تقلب نمیشه شما خیالتون راحت
  امتحان سایتی برگزاری میکنن بیست دقیقه وقت میدن تعداد سوالا بالا قبلا مدارس بود وقت ازمون بیشتر بود
  و بعضی مناطق تقلب صورت میگرفت

 • فرشته
  ۲۳ ۱

  آخه این چه عدالتیه!!؟؟
  ما مگه حضوری درس خونديم که باید الان حضوری امتحان بدیم؟! معلم ها تو وضعیتی که امتحانات حضوری بود به زور سه صفحه درس میدان الان هرکدومشون جلسه ای يه فصل درس ميدن.
  حالا بحث این کنار شما که انقدر ميگيد ماسک بزنید و نمی دونم فاصله اجتماعی و رعایت کنید تا کرونا از بین بره خودتون دارید میشید عامل شیوع کرونا الان من رفتم امتحان دادم مریض شدم شما پاسخگو هستید آیا؟!
  آخه عدالتتون کجا رفته چرا فقط به فکر خودتون هستید!؟ اگه قراره با رعایت پروتکل های بهداشتی امتحان بدیم پس با رعایت همون ها هم بریم مدرسه ديگه.

 • ..
  ۲۲ ۱

  #ما نمیریم مدرسه

 • ناشناس
  ۲۶ ۱

  اینهمه خونه نشستیم که الان به خاطر ی امتحان بریم بیرون مگه جونمون رو از سر راه اوردیم

 • ناشناس
  ۳۳ ۲

  جون شما جونه جون ما بادمجون 😡😡😡🤬🤬🤬🖕

 • ناشناس
  ۲۶ ۲

  الان ما درس که نمیدن معلما فقط تکلیف میدن که ما حل کنیم ما هیچی یاد نداریم من کلاس نهم هستم نهایی خیلی سخته
  نمیتونم حضوری بدم

 • نسترن
  ۲۱ ۲

  هیچ کس امتحان حضوری نمیده
  ما که جونمون رو از سر راه نیاوردیم
  بعد هم مگه آموزش حضوری دیدیم که امتحان حضوری بدییییم؟؟؟؟

 • پرگل
  ۲۲ ۲

  من و خونوادم امسال ۲ بار کرونا گرفتیم ،حوصله دوباره گرفتنو دیگه ندارم و معدلمم ۰ بشه حضوری امتحان نمیدم،جون وزیرا مهمه جون ما مهم نیست🤔🙍‍♀️🙍‍♀️🙍‍♀️🙍‍♀️

 • زهرا
  ۲۶ ۱

  امتحانات لاید مجازی بشه ما غیر حضوری درس خوندیم حضوری امتحان بدیم.
  چطور موقعی که رفتیم مدرسه همه بهمون میگفتن چرا اومدید مدرسه الان هم نمیرویم.
  من الان کاری با این آموزش و پرورش ندارم چون تکلیفش معلومه😡😒🙄
  الان فقط میخوام یک چیز به دانش آموزان بگم که لطفا هیچ کدوم هیچ کدوم هیچ کدومتون نرید مدرسه وقتی هیچ کسی نره مدرسه مجبور میشن امتحانات رو غیر حضوری کنن.
  کسی به فکر ما نیست خودمون باید به فکر خودمون باشیم.
  فقط در آخر بگم که برای این آموزش و پرورش متاسفم و برای کسانی هم که میروند امتحان حضوری بدن هم خیلی خیلی متاسف.
  #ندادن امتحان حضوری

 • ناشناس
  ۱۸ ۱

  یعنی چی که حضوری امتحان بگیرید مگه درس و مدرسه چه اهمیتی داره که ما جونمون و به خطر بندازیم ما این همه وقت خونه نشین شدیم که یوقت این بیماری و نگیریم بعد برا یک امتحان جونمون به خطر بندازیم خیلی‌ مسخرس. نه به امتحان حضوری

 • ناشناس
  ۲۴ ۲

  بابازگشایی‌مدارس‌آمار‌کرونااینقدربالارفت‌دوباره‌میخواید‌یک‌اشتباه‌روتکرارکنید،به‌فرض‌که‌فهمیدید‌توکلاس‌مجازی‌دانش‌آموز‌چیزی‌یادنگرفته‌‌آیاراه‌درمانی‌داری‌یافقط‌هدفتون‌کشتارمردم‌بی‌گناهه؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۲۵ ۱

  من به شخصه هیچی نمیفهمم هیچیییییییییییییییییییییی
  خیلی تند درس میدن خیلی 😡😡😡😡😡😡

 • ناشناس
  ۲۸ ۰

  امتحان حضوری بشه برگه امتحانی من کلش سفیده چون هیچی یاد نگرفتم

 • ناشناس
  ۲۳ ۰

  بازم حاجی میزایی اومد بدبخت کنه همه رو کمی اوضاع بهتر شده باز با این نظرش اومد بدتر کنه بابل ولمون کن تا مارو هم نکشی دست بردار نیستی من که عمرا بزارم بچه ام بره امتحان بده مگه جونشو از سر راه گیر اوردم ولمون کن تو رو خدا تو خوش خوشونت با ما بدبختها کار نداشته باش

 • مهرناز
  ۲۰ ۰

  مگه ما جونمون از سر راه آواردیم که بیایم امتحان حضوری بدیم تو یشاد ضعیف‌به درد نخور داریم درس میخوینم با‌نت ضعیف هیچی یاد نگرفیتم حالا بیایم امتحان حوضوری بدیم

 • Ava
  ۱۸ ۰

  درصد بالایی از کسایی ک کرونا دارن ناقلن حالا شما با عقل و منطقتون تصمیم بگیرید 😏

 • A
  ۱۵ ۰

  ما چند تا از بچه های کلاسمون با چند نفر از معلما کرونا دارن اگه واقعا جون دانش آموزان و معلمان واستون مهمه نباید امتحان حضوری برگزار بشه . این همه رعایت کردیم حالا واسه امتحان جون خودمون و خانوادمون به خطر بیفته؟

 • ناشناس
  ۱۴ ۱

  یعنی چی گند شو در اوردین باید حتما حتما مجازی باشه اصلا کی تونسته با این گوشی ها چیزی یاد بگیره معلم ها هم که انگار ترمز پاره کردن انقدر تند تند درس میدن که ما هیچی یلد نمیگیرم همه تلنبار شده رو هم یکم انصافم خوب چیزیه

 • ناشناس
  ۱۷ ۰

  😐هوی خدا پیغمبری دلتون میاد حضوری امتحان بگیرین؟؟

 • ناشناس
  ۱۴ ۲

  با تمامی حرف هایی که بقیه گفتن موافقم اموزش مجازی بوده بعد امتحان حضوری

 • ریحانه منصوری
  ۱۳ ۲

  اگه شما ها چجوری بفهمیم طرف کرونا داره یا نه وضیفه ی معلم مان باید بیاین خونه دانش اموز بهشون درس یاد بده ما اصلن از مجازی درس خواندن هیچی نمیفهمیم به معلم میگم نفهمیدم میگه سر فرصت این چند هفته شد

  • ناشناس
   ۵ ۶

   دختر خانومی که گفتی معلم باید بیاد خونه درس بده شما برو معلم خصوصی بگیر معلم هیچ وظیفه ی ندارن که بیاد خونت درس بده درسته من خودم دلم خیلی پره ولی این حرف درستی نیست من خودم دانش آموز هستم ولی زحمت خیلیاشونو نادیده نمیگیرم

 • ناشناس
  ۱۹ ۱

  مگه دیونه ایم.مسولین کرم دارن مگه خودشون بچه ندارن.
  البته اگرم داشته باشند چه چیزی بلد باشه چه نه میرم پایه ی بعد چون پارتی دارن

 • مهدی خورابلو
  ۱۶ ۱

  سلام . همه دنیا دارن قرنطینه میکنم شما به فکر این هستید که دانش آموزان تقلب میکنن واقعا متاسفم.اگه در امتحانات حضوری بچه ای مریض شد و بیماری رو به خانواده انتقال داد کی مسئول هست؟اگه در یک خانه یک فرد بخاطر کرونا فوت کرد کی باید جواب بده آقای وزیر؟ به نظر من جنابعالی باید پاسخگو باشید.

 • ا
  ۱۶ ۱

  لطفا امتحان را آنلاین کنید چون ما چجور روی میز کثیف امتحان بدیم

 • masoud
  ۱۱ ۰

  چرا با جونمون بازی میکنید مگه دانش آموز چقدر صبر داره دبیرامون روزی ده تا فیلم می‌فرستم میگن نگاه کنید ما چیکا کنیم با این آموزش سرسری

 • منتقد
  ۱۷ ۱

  واقعا جای تاسف داره که یه مسئول نمیتونه تشخیص بده که آموزش مجازی مستلزم امتحانه مجازی هستش ، با تصمیم گیری های اشتباهتون هم دانش آموزان و خانواده هارو بلاتکلیف کردین و با همچین تصمیم گیری هایی موجب بی ثباتی وضعیت کشور شدین ............. ینی واقعا دغدعه شما این هستشکه امتحانا حضوری باشه؟! دانش آموزان شماعم خودتونو نارحت نکنید مگه اونایی که با بهترین نمرات فارغ تحصیل شدن چه شغلی دارن که شما نگران امتحانات بی ارزش هستید ............. التماس تفکر و تعقل

 • **
  ۱۰ ۰

  ساقیتون رو دوس دارم♥️😐
  خدایی شماها حالیتون نیست کرونا شوخی بردار نیست؟!
  میخواید ببینید چقد یادگیری با مجازی بوده؟؟؟؟
  همین الان میگیم
  از ۲۰ نهایتا ۰/۵ 😐
  جوابتونو گرفتین؟؟؟

 • ستایش
  ۱۵ ۰

  مجازی

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  مگه ما حضوری درس خوندیم که حضوری هم امتحان بدیم واقعا خیلی متاسفم که دارم تو همچین جامعه ای با همچین افرادی زندگی میکنم

 • یـــگـــانـــہ
  ۳ ۰

  سلام
  حواهشمندم مجازی کنید چون اگه بخواین حضوری بکنید واقعا خیلی سخته دردم داره بخدا آخه ما جونا امسال همش مجازی دادیم حالا بیایم دی ماه حضوری بدیم بنظر شما سخت نیس کسی که مجازی بده بعد بیاد حضوری بده خوب سخته مجازی کجا حضوری کجا خواهشمندم همون مجازی بکنید چون حضوری واقعا نمیشه اونم تو این وضع کرونا که ممکنه ویروس منتقل شه مجازی که منتقل نمیشه ولی حضوری بکنید صد در صد ویروس منتقل میشه هااا

 • ʕ•ᴥ•ʔ
  ۲ ۳۹

  سلام
  لطفاً تو مناطق نارنجی امتحانات رو حضوری برگزار کنید
  تا حق کسی ضایع نشه
  دانش آموزی که همیشه ۱۴ میگیره الان تو ازمون های مجازی کمترین نمره اش۱۸ هس
  پس حضوری بشه منصفانه ترع
  البته تو مناطق نارنجی و سفید و کم خطر🙂⁦🙏🏻⁩

  • بنده خدا
   ۳ ۲۹

   فقط حضوری

 • ناشناس
  ۱۱ ۲

  واقعا که این مردم و بیچاره رو دارین به کجا میکشونین
  ما حضوری نمی‌ریم
  واقعااااااا که چجوری انتظار دارین برن
  دوست دارین آمار کرونا کشورتون بره بالا

  • ناشناس
   ۱۱ ۱

   هیچکی امتحان حضوری نمیده

 • ناشناس
  ۱۳ ۱

  واقعا مسخره اس امتحان حضوری تا کرونا زیاد میشه میگن مردم رعایت نمیکنن با امتحان حضوری بچه ها کرونا بگیرن شما جوابگو هستید؟

 • بنیامین
  ۱۱ ۱

  ما مدرسه نمیریم که بمیریم همین جوری که داریم جر میخریم یعنی کافی نیست باید بمیریم

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  خدا داند چند نفر دانش اموز و دانشجو را می خواهید مریض کنید شما انقدر ارزه دارین که مناطقی که قرمز نیستن هم قرمز می کنید کجا علم ثابت کرده که نهم و دوازدهم کرونا نمی گیرند

 • علی
  ۱۲ ۱

  سلام. از اول سال تا الان به ما غیر حضوری درس دادن وما اصلا هیچی نفهمیدیم. ولی توقوع دارن که امتحانات را به صورت حضوری برگزار کنن ونمره خوب هم بگیریم.

 • محسن عبد فعال
  ۹ ۱

  شما مگه میخواین با جون بچه هامون بازی کنید ؟نه خیر من نمیزارم بچه هام بیان مدرسه آخه چه وضعشه من نمیزارم آموزش و پرورش هر چی میخواد تصمیم بگیره مگه من از جون بچه هام سیر شدم

 • ناشناس
  ۹ ۱

  آخه یعنی چی مگه ما به کلاس ها حضوری رفتیم امتحان رو حضوری میگیرید الان وضعیت خیلی خرابه از ۲۰ دانش آموز ۱۰ تاش کرونا داره اگه ماهم بریم کرونا میگیریم برای یک امتحان ممیرم معلم ها هم ما رو درک نمیکنن امروز درس رو میدن فردا امتحان میگیرن یه نی چی آخه من هفتم رو میخونم در هفتم برای ما فیزیک شیمی وزیست درس میدن

 • دانش اموز
  ۱۵ ۲

  سلام من یک دانش آموزم !
  از ساعت هشت تا یک سر کلاس مجازی فقط با ده دقیقه استراحت !
  دبیرا ما رو با دستگاه کپی اشتباه گرفتن ؟
  ما با دستامون می‌نویسیم فکر کنم خسته شن !
  دبیری که سر کلاس درس دو یا سه صفحه رو به زور درس میداد ...
  حالا سر کلاس مجازی کل درس رو توی یک ساعت میفرسته میگه بنویس !
  بعضی از دبیرا هم اونقدر فیلم یا عکس می فرستن میگن عصر یا شب ببینید ! درس ها آنقدر تند تند تدریس شده که ما هیچی بلد نیستیم !
  کسی هم نمیتونه اعتراض بکنه !!
  یعنی کسی نیست که به فکر ما باشه ؟!
  بله درسته تنها گناه من اینه که یک دانش آموزم !
  چرا کسی بالاسر کلاس مجازی نیست ؟با این وضع میخوان امتحان حضوری بگیرن !!
  به نظر خود دبیر های گرامی دانش آموزشون چقدر موفق میشن ؟!
  این نحوه درس دادن خیلی بیرحمانه است !
  درسی رو که حتی بلد نیستی رو باید حضوری امتحان بدی !
  کجا این ک تدریس آنلاین امتحان حضوری عدالته !!!
  نکنه سیستم آموزشی فقط نگران نیروی کارشه که یه وقت خدایی نکرده فلان بلایی سر فلان معلم نیاد !
  مدیر های مدرسه باید سر تمام کلاس های مجازی حضور داشته باشن و به نظر دانش آموزان اهمیت بدن اینجوریه که دانش آموزان حق اعتراض به نحوه تدریس دبیرشون هم ندارن !!

  لطفاً این پیام رو آنقدر پخش کنید تا امتحانات غیر حضوری شود.. فقط با کمک و مساعدت دانش آموزان و اولیای عزیز این امر محقق میشود


  #ما_امتحان_نوبت_اول را_حضوری_نمیدهیم
  حداقل یک فکری کنین امتحانات رو یکم عقب بندازین مثل کنکور
  .
  #جرم_ما_فقط_دانش آموز بودن_است
  #لطفا_مارا_درک_کنید!

 • لیل
  ۱۷ ۲

  مگرنادان باشم تنها فرزندمو بدست تفکرات مسئول بی کفایت بسپارم که فقط فکر خودشونن ..اینقدر این معلما امتحانهارا سخت میگیرن در عرض ده دقیقه ،بیست دقیقه که انگار کنکورین ...پس مطمئن باشید کسی نمیتونه تقلب کنه .تابخواد دنبال جواب بگرده وقت رفته .یک کم خودتونو مثل اون آدم بدا بروز کنید 😏

 • کوثر
  ۱۴ ۱

  بابا جمع کنین مگ حضوری درس دادین حضوری امتحان میخایین ب ما رسد وا رسد درس دادنی کورنا هس ولی امتحان گرفتنی نیس

 • السا جعفری
  ۱۲ ۱

  سلام ، کلیپ هایی که معلما میزارن گوش میدیم ولی چون کرونا اومده لطفا مجازی کنید نمی شه از روی کتاب هم نگاه کرد چون مامانامون اجازه نمیدن ، پس لطفا مجازی کنید😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • ۳ ۰

  واقعا خیلی بی عدالتین این چه وضعشه مسؤلین ایران خودشون به مردمه خودشون ظلم میکن از کشورای دیگه هیچ انتظاری نیس جرم ما فقط اینه که دانش اموزیم معلمای گرامی هم پشت سر هم ت یساعت سه تا درس میدن خوب این چ وضعشه شما میگین که ما اینده سازان ایرانی هستیم ولی دارین با جون و اینده ما بازی میکنین الان هنوز به دی ماه نرسیدیم حداقل از ار کتاب دو درس باقی مونده اطلاعات که تو مغز ما کپی پیست نمیشه باید تمرینو و تکرار بشه مخصوصا تو درس ریاضی که وضع افتصاح هستش درک کنین لطفا

 • ناشناس
  ۴ ۲۸

  خدا کنه امتحانات حضوری بشن

 • ناشناس
  ۸ ۳

  چطور میخواید با تدریس مجازی امتحان حضوری بگیرید آخه چطور اگه میخواید بدونید چی یاد گرفتیم هیچی لطفا این همه استرس واردنکنین

 • ناشناس
  ۴ ۳۰

  امتحان حضوری حضوری حضوری

  • ناشناس
   ۳ ۲۱

   حضوری حضوری حضوری

 • ایلواری
  ۱۶ ۱

  منم مخالف هستم حالا درس بخون می خوان تواین مملکت چکار بشن پسر میشن راننده تاپسی دختر اهم میشن خاندار پس لطفا با جان بچه ها مون بازی نکنید .

 • معصومه
  ۱۱ ۱

  لطفا انلاین باش ما درس انلاین خوندیم انلاین هم امتحان میدیم پدر مادر من اجازه تقلب به من نمیدهد پس لطفا اسوده خاطر باشین توروخدا با جون ما بچه ها بازی نکنین

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  من که نمیام مگه جونمو از سر راه آوردم که مریض بشم
  تازه یکی از فامیلامون فت کرده بخاطر کرونا
  مادرم خودش پرستاره میگه نمیزارم بری

 • محمد
  ۶ ۲۲

  حضوری

 • بهناز الله یاری
  ۱۱ ۱

  من والا سلامتی و جون بچم رو از سر راه پیدا نکردم که با این وضع به خاطر نهایی و نهمی بودن پاشم بفرستم مدرسه. تو این وضع مجازی درس دادید. تو این وضع مجازی هم امتحان بگیرید. چون سلامتی فعلا مهمتره اگه برن امتحان مریض بشن کی جوابگو میشه

 • فاطمه
  ۱۶ ۲

  من خودم در جایگاه یک مدیر دبیرستان با برگزاری امتحانات نوبت اول به صورت حضوری کاملا مخالفم.گرچه همکاران ما و دانش آموزان نهایت تلاش خود را انجام میدهند اما امورش مجازی با امتحان حضوری تناسب ندارد

 • فرمیسک
  ۴ ۱۸

  لطفا حضوری باشه هر چند که ما یه معلمی داریم که یکی از دانش آموزان پایه9 رو می دی که داره تقلبی می کنه اما به خاطر اینکه از اطرافیانش بود هیچی بهش نمی گفت حالا بگذریم ولی لطفا واسه روستا ها حضوری باشه و تو امتحان گرفتن صادق باشن

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  توخدا مجازی باشه بهتره بخدا

 • مهدی
  ۷ ۲

  سلام من کلاس نهم هستم در امتحان میان ترم معلم علوم مون ۲۰ تا سوال طرح کرد و فقط ۲۰دقیقه برای حل کردن وقت داد،من حاضرم در امتحان مجازی ترم اول معلم علوم ۳۰ تا سوال طرح کنه و فقط ۱۵ دقیقه وقت بده ولی حضوری برای امتحان ترم نرم جونم رو بدم به کرونا

 • ناشناس
  ۴ ۱

  باسلام لطفا ما معلمان قراردادی رو استخدام کنین با سابقه ۱۵ سال چرا نباید به داد ما نرسین؟

 • Faezeh
  ۶ ۱

  سلام
  امیدوارم یکم بهتر فکر کنید و من واقعا در تعجم ک چجوری واقعا چجوری برای بقیه کارها برنامه ریزی میکنین شاید ب حرف ما توجهی نشه ولی ما همه ی شمارو میسپریم بخدا ک حتی ذره ای بلد نیسیتید درست اداره کنید اصلا😊

 • بنده خدا
  ۳ ۳۱

  اگر میخواین در حق دانش اموزهای زرنگ ظلم نشه لطفا حضوری 🙏

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام من یک دانش آموز نمونه دولتی در شهر تبریز هستم و از ترس جونم ۳ ماهی میشه که بیرون نرفتم و و وقتی از وقتی که کرونا آمده همه پروتکل ها و محدودیت ها را رعایت کردند من پامو به بیرون گذاشتم چون جونمو از سر راه پیدا نکردم وقتی که من مجبورم برای امتحانات به طور حضوری به مدرسه بیام از ترس تونم هم که شده مجبورم این کار را بکند چون چون مجبور و اگه این کار را هم نکنم با کارنامه زیر معدل و تک رنگ می رو به رو میشن لطفاً درک کنید من از ترس جون خودم هم نمی گذارم که پدر و مادرم به بیرون بروند چه برسه با پای خودم به مدرسه بیام و پیش ۳۰۰ نفر دانش آموز بشینم تورو خدا به حرفهای ما دانش آموزان اهمیت بدیم لطفاً اگه می توانید یک راه بهتر برای آزمون ها انتخاب کنید چون اگه زوری باشه شاید هم این دانش آموزان به مدرسه نروند

 • بدون نام
  ۱۲ ۰

  باید امتحانات حضوری نباشه مگه ما چه گناهی کردیم

 • نیلوفر
  ۵ ۰

  سلام
  واقعاً با کدوم سطح درک و فهم و فرهنگ دارید امتحاناتی حضوری برگزار می‌کنید که آموزش‌ها از طریق شاد و به صورت مجازی برگزار شده و هیچ کدوم از دانش‌آموزان در هیچ پایه‌ای از این آموزش ها چیزی یاد نگرفتن؟؟؟😒😐
  اگه میخاین با امتحانات حضوری از سطح کیفیت آموزش های مجازی مطمئن بشین لازم نیست امتحانات رو حضوری برگزار کنید من خودم به شما می‌گم که سطح کیفیت آموزش های مجازی به قدری پایین بود که هیچ امتحانی را خوب نمیدیم...
  با برگزاری امتحانات در مناطق زرد و نارنجی به صورت حضوری کاملاً مخالفم چون حتی یک بچه های کلاس اولی هم می فهمه که اگه امتحانات در هر منطقه حتی مناطق سفید حضوری برگزار بشه دانش آموزا کرونا میگیرن و اون منطقه به منطقه قرمز تبدیل می شه و وضعیت مرگ و میر و آمار کرونا ده برابر می شه😒😒😒😒😒😒😒😒😒
  امتحانات فقططططط مجااااازیییییییی

 • نیلوفر
  ۴ ۰

  سلام
  واقعاً با کدوم سطح درک و فهم و فرهنگ دارید امتحاناتی حضوری برگزار می‌کنید که آموزش‌ها از طریق شاد و به صورت مجازی برگزار شده و هیچ کدوم از دانش‌آموزان در هیچ پایه‌ای از این آموزش ها چیزی یاد نگرفتن؟؟؟😒😐
  اگه میخاین با امتحانات حضوری از سطح کیفیت آموزش های مجازی مطمئن بشین لازم نیست امتحانات رو حضوری برگزار کنید من خودم به شما می‌گم که سطح کیفیت آموزش های مجازی به قدری پایین بود که هیچ امتحانی را خوب نمیدیم...
  با برگزاری امتحانات تو مناطق زرد و نارنجی به صورت حضوری کاملاً مخالفم چون حتی یک بچه های کلاس اولی هم می فهمه که اگه امتحانات در هر منطقه حتی مناطق سفید حضوری برگزار بشه دانش آموزا کرونا میگیرن و اون منطقه به منطقه قرمز تبدیل میشه و وضعیت مرگ و میر و آمار کرونا ده برابر می شه😒😒😒😒😒😒😒😒
  امتحانات فقط مجازی تو کل ایران و برای تمامی پایه ها😐😒👋

 • امیر ملازاده
  ۳ ۰

  سلام ببخشی چرا‌مدارس بازه شه مگه‌ما درس خوندیم ما مجازی خوندیم مجازیی پچه هارا از راه چیدیم پچه های ما هیچی بلده نیست😢😣😣😣😣😭😭😭😭😭😭😭😭😭ما پچه ها خودیون را نه میزاریم

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  ما امتحان مجازی میدیم😜

 • ناشناس
  ۵ ۰

  چرا عدالت ندارین ما چجوری با تدریس های انلاین که اصلا کیفیت ندارن بیایم امتحان حضوری بدیم
  ما یه بار کرونا گرفتیم دیگه حال دومیو نداریم و امتحان رو هم نمیدیم حتی اگه مردود بشیم

 • Erfan
  ۴ ۱۷

  سلام امتحان رو حضوری بگیرین .یعنی این همه دارین میرین مهمونی و...حالا یعنی با یه امتحان کرونا میگیریم
  اینطوری حق کسی رتبه نمیشه من خودم یازدهم میگم حضوری باشه چون بای بین درس خونا و اونایی که نمیخونن فرق باشه

 • فاطمه
  ۱۲ ۰

  من هم به شخصه باگرفتن امتحانات حضوری مخالفم. لطفا کمی بیشتر به دانش آموزان فکرکنین

 • علی
  ۱۱ ۰

  سلام. اخه خداوکیلی یه ذره خوداتون فک کنین. مسعولین. شماها که مثل ما از ساعت 8 صبح تا ساعت 10 شب یه سره یا باید درس بخونیم.تو این گوشیا. یا باید جواب بدیم. یا امتحان. شبم که میشه با سردردو چشای قرمز میخوابیم. صبح تا شبم که فقط درسه.خدا وکیلی خوداتون فک کنین. خودتونو جای ما بزارین. ببینین خدارو خوش میاد که میگین امتحان حضوری برگزار شه. نه خداوکیلی دارم میگم. خودتون رو این جمله ایی که میگم یه ذره فک کنین!! اموزش انلاین امتحان حضوری. اصن جملشم خنده داره. خواهشن رسیدگی کنین. عه. خوداتونو جای ما بزارین. اصن کلمشم مسخرس. اموزش انلاین. امتحان حضوری.

 • محسن
  ۸ ۰

  با انلاین بودن موافق هستم هم مدرسه هم امتحان حاجی خان نگران مجلس باش نه ما

 • ناشناس
  ۴ ۱۳

  باید امتحانات نوبت اول حضوری باشه چون با شبکه شاد آزمون آنلاین همش تقلبی اینکه نمیشه درس دادن

 • هانا
  ۱۰ ۱

  واقعا ما که چیزی یاد نگرفتیم

 • یکتا
  ۱۲ ۰

  به ولله اگر من عمرا برم امتحان حضوری بدم اصلا یعنی چی که کلاس مجازی باشه ولی امتحان حضوری هااااان
  من موقعی که هیچی نفهمیدم چجوری برم امتحان حضوری بدم. مسئولین فقط میخان مچ مارو بگیرن ببینن ما تقلب کردیم یا نه، اره بابا من تغلب کردم خوبه همه ی دوستام همتغلب مردم خوب کاری هم کردن زمانی که هیچی نفهمیدیم چجوری بخونیم دوتا ویس میفرستن میگن خال یکنین تو کتابا تون حتی فکر اینم نکنید که ما دانش آموزا بخایم بیایم امتحان حضوری بدیم اگر راست میگین تدریس رو حضوری کنید امتحان رو مجازی
  برووووو با ووو دلتون خوش نباشه که ما بیایم امتحان حضوری بدیم اههههه

 • ....
  ۷ ۱

  باید امتحانا حضوری باشه چون کیفیت آموزش میاد پایین؟؟؟
  مگه معلم هاتون چیزی درس دادن که الان بخوان نتیجش رو ببین.
  مه کلاس حضوری بوده از اول سال که الان بخوان حضوری امتحان بگیرین؟از همه ی اینا گذشته مگه جونمون رو از سر راه آوردیم

 • روشنک
  ۸ ۰

  واقعا فشار خیلی زیادی رو دانش آموزان تحمل می کنند و بعضی از معلمان هم مارو با دستگاه کپی اشتباه گرفتند من خودم یازدهمی هستم و درسامون هم حجمشون خیلی زیاده حالا با این وضعیت می خوان امتحانات حضوری باشه واقعا خیلی مسخره هستش خواهشا یکم دانش آموزان رو درک کنید و امتحانات رو حضوری نکنید.بعضی از درس ها مثل تاریخ و زمین شناسی واقعا خوندنشون وقت تلف کرده و بهتره زمان با ارزشمون رو صرف خواندن زیست و فیزیک و بقیه درس ها کنیم

 • ناشناس
  ۹ ۰

  امتحانات باید غیر حضوری شود 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

 • داود
  ۱۰ ۰

  من دوست ندارم بچم به مدرسه بیاد

 • ناشناس
  ۲ ۱۶

  من به عنوان مدیر مدرسه دعا میکنم حضوری باشه چون اکثر بچه ها در فضای مجازی باتقلب امتحان میدن ومتاسفانه بعضی از اولیاهم بابچه ها همراه هستند ودانش آموزانی که تلاش میکنن واهل تقلب نیستن خیلی به ضررشون هست. الان دانش آموز دارم ت مدرسه ریاضی وزبان ۵ و۶ به زور میگرفت ولی الان داره برابرباشاگرداول کلاس نمره میگیره

 • ناشناس
  ۴ ۱

  آیا کیفیت آموزشتون مث حضوری خوب بوده تا که ما حضوری بدیم،😒بعدش بخدا اگه وضعیت هم سفید شه من خانوادم اجازه نمیدن حضوری بیام ب چه زبونی بگم .میگن عیب نداره بذار 0بگیری بهتر از اینه که کرونا بگیری نمیدونم دیگه شما چطور فک میکنین . خدایا 😔

 • میلاد
  ۱۰ ۱

  به نظرتون غیر حضوری باشه چند دقیقه زمان میدن. تا تقلب کنیم هر امتحان کلا 20دقیقه وقت میدن. تو این مدت ما بنظرتون میتونیم هم تقلب کنیم هم به تموم سوالا جواب بدیم؟ خیر

 • زهرا
  ۹ ۰

  بخشی مگه ما حضوری درس خوندیم حضوری هم امتحان بدیم ما که هیچی بلد نیستم اگه امتحانات حضوری هم باشه ما نمی ریم مگه از جونمون سیر شدیم بریم کرونا بگیرم ما امتحان مجازی خواهیم داشت وسلام

 • حدیث
  ۶ ۰

  کلاس ششم دبستان

 • ...
  ۱۰ ۰

  جان هرکس دوست دارین امتحان ها حضوری نباشه

  • آلیشا
   ۲ ۰

   من ک امتحان حضوری باشه نمیدم 😂😂😂جونم و از سر راه نیاوردم

 • ناشناس
  ۶ ۰

  خدا خودش رحم کنه

 • امیر
  ۱۳ ۰

  والله تو شاد اینطوری نتونستن درس بگن الان میخوان حضوری کنن لعنت به آموزش و پرورش 😒😒😒😒😒😒

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  من دوست ندارم بچم بیاد مدرسع بعد کرونا گرفت ی بلایی اومد سرش شما جواب گویید😰😰😫😫😡😡😡😡😡😡😠😠😠😠😴😴😡😡😡😠😡😡😠😴😫😫😩😑😑

 • ناشناس
  ۷ ۰

  وضیعت شهر ما قرمز بود و تو شاد درس می خواندیم و هیچی نفهمیدیم # امتحان غیر حضوری ✊

 • مائده
  ۷ ۰

  واقعا برای مردم ارزش قابل نیستید یکم به فکر باشید همون چند هفته که مدارس باز بود برای همه بس همه نتایجش دیدیم یکم خجالت لطفا

 • ناشناس
  ۶ ۰

  آخه مگه بچهای ما جونشون از سر راه آوردن شما بهتر به فکر سلامتی بچهای مملکتتون باشید نه چیزای دیگه منکه نمیزارم بچم حضوری امتحان بده دوهفته مدرسه هارو باز کردی کافی نبود باز دوباره.........
  با فقط امتحانا مجازی باشه فعلا جون بچهامون از همه چی مهمتره ینی چی که هم حضوری و هم مجازی در همه مناطق باید مجازی باشه منطقه ای که زرد باشه با فتن دانش آموزا میشه مث مناطق قرمز و زرد

 • ناشناس
  ۶ ۰

  بچه ی خودتون باشه،میزارید امتحان حضوری در این شرایط کرونا بده.واقعاً متاسفم.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  با سلام من خودم دانش آموز هستم و می خواستم یک چیزی بگویم در واقع سر کلاس های حضوری در مدرسه معلم دو صفحه توی یک زنگ درس میداد حال در کلاس های مجازی ۲ در س نیم ساعت می فرستد مگر مغز ما کامپیوتر است که تایپ کند و سریع هم دانلود کند � یک فرصت بدید برای امتحان ها اگر هم میخوای اگر هم میخواین حضوری امتحانا برگزار بشه اگر میخواهید حضوری برگزار کنید فرصت بدید لطفاً تا اینها رو توی مغزمون تایپ کنیم

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  آقای حاجی میرزایی اگه واقعا جون ما دانش آموزا براتون ارزش و اهمیت داره مجازیش کنید آخه ما چه گناهی کردیم جونمون از سر راه آوردیم یا جرمم ن اینکه دانش آموزیم باید واقعا در همه جای کشور و شهرها امتحان مجازی باشه خاهش میکنم امتحانات رو مجازی کنید ما دوهفته رفتیم مدرسه بعد گفتن جونتون در خطره نیاین مدرسه تازه اول سال به این شدت نبود کرونا حالا وقت امتحانا شده حضوری شد بهتر ایااااااااااا؟؟؟؟؟؟
  #ما فقط امتحان مجازی میدهیم

 • M
  ۷ ۰

  اولا اینکه مدارس رو ۲ هفته تعطیل کنید ما با این حجم از درس های تلنبار شده یک خاکی تو سرمون بریزیم ثانیا ی جوری امتحانا برگزار شه حق کسی صایع نشه
  ثالثا خاک بر سرتون با این نظر ها و ایده هاتون

 • ناشناس
  ۷ ۰

  سلام یعنی چی براخودتون میشینید نظر میدهید حالا امتحان ها کل درسا محازی بشه چی میشع مگه والااا جونمون مهم تر از امتحانه شما تضمین میکنی که ما کرونا نگیریم شما که خرجشو نمیدید خرجش به این گرونی والاااا برید بمیرید اگه امتحاناروو مجازی نکنید همشووووووو

 • پارسا صفری
  ۷ ۰

  سلام خدمت مسئولانی که در نهاد مقدس آموزش و پرورش مشغول به کار هستند نظر بنده این است که فعلا امتحانات دی ماه آنلاین برگزار شود تا از خطرات پیش رو که ازدست دادن جان دانش آموزان هست جلو گیری شود تا ببینیم وضعیت این بیماری همه گیر به کجا می کشد

 • محمد حسین زارعی
  ۲ ۴

  سلام به نظر من باید امتحانات حضوری بشه اما بعضی خوانواده ها از جمله خوانواده من نمیزارن به مدرسه بیایم و امتحان بدیم اگر میشه ۵ نمره برای فعالیت ها و تمرین ها در نظ. بگیرن و ۳نمره ادب دانش آموز سر کلاس و ۲ نمره برای امتحان و ۱۰ نمره برای امتحان تصویری میتونن تو گوگل دو برگزار کنند تا کسی تقلب نکنه اگر کسی کرونا داشته باشه به دیگری انتقال میکنه و کرونا بیشتر میشه لطفا غیر حضوری بگیرین

 • یک دانش آموز بد بخت
  ۱۲ ۰

  یعنی چی که امتحانات حضوری میخواین ما رو بفرستین امتحان حضوری بریم با خودمون کرونا بیاریم خونه

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  کاملا مشخصه کدام بچه درس خونده یا نخونده...از فعالیت داخل گروهای درسی میشه فهمید..پس نیازی به خطر انداختن جان بچه ها نیست...شاید در منزلی بیماری خاص وجود داشته باشد...جان مردم برایتان ارزش داشته باشد

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  مگه بچه هامون حضوری درس خوندن که بخوان حضوری امتحان بدن🙄

 • ❤️Maryamzangeneh❤️
  ۰ ۱۸

  خدا کنه حضوری بشه 😭
  من عاشق امتحان حضوریمم😍🤩

 • پوریا
  ۲ ۱

  به جای این که ما بریم امتحان بدیم شما برید بدید شعار ما اینه ما امتحان را مجازی شرکت میکنیم😑😐

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقای وزیر لطفا این برنامه بیست سال به بالا را حرف کنید هم دانش آموزان آواره میشوند وهم این معلمان میروند اضافه تدریس می گویند لطفا حرف کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خاقانی وزیر لطفا این طرح مضخرف طرح بیست سال به بالا را حذف کنید دانش اموزان آواره نشوند اصلا به خاطر دو چهار ساعت به حال معلمان تاثیر ندارد حذف کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بچه های خودتونو میزارید بیاد هی جون مردمو میندازین ب خطر ماجونمونو از سر راه نیاوردیم سبک یادگیریمون خیلی بالا بوده حالا توقع برگه شوکوفا دارین ی فصلو تو نیم ساعت توضیح داده ما تو حضوری درس خواندن هم مشکل داشتیم حالا شما چه انتظار دارین

 • 😑
  ۳ ۰

  من امتحان حضوری نمیدم هیچی نفهمیدم به دادمون برسین 😭

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام از تون تقاضا میکنم امتحانارو غیر حضوری کنین من واقعا تو این شرایط. وبیماری سخت حتی اگه وضعیت سفیدم بشه دل نمیکنم بچمو بفرستم مدرسه

 • گندم
  ۰ ۰

  تدریس مجازی و امتحان حضوری
  ما نوبرشو آوردیم
  البته که حرف ما کار به جایی نمیبره

 • سید محمد معینی
  ۰ ۰

  مدرسه برای دانش آموزان ابتدایی اصلا کارساز نیست ی فکری به حال به دانش اموزان ابتدایی بکنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آموزش وپرورش هم دیگه شورش رو در اورده بریم کجا اعتراض کنیم با این سختگیریها.منو باش میگفتم کاش اصلا امسال رو تعطیل میکردن که اینقدر به خانواده ها فشار نیاد.

 • علی کمالی
  ۰ ۰

  خیلی جالب شما ها اگه باز کنید توی این شرایط اقتصادی یکی بگیره شما پول بیمارستان پول مریزی اون بدبختو میدید
  آخه چی فکرکردید😡😡😤

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام

 • M.
  ۰ ۰

  واقعااا کجای تدریس مجازی و امتحان حضوری عدالت؟
  چرا تدریس های آنلاین با شبکه آموزش پیش نمیره ؟! شبکه آموزش درس چهارمو داشت شروع میکرد ما درس هفتمیم ...
  حالا امتحانم حضوری باشه؟:) جونمونم که اصلا مهم نیست

 • mahsa
  ۵ ۰

  من اگه برم سر جلسه همون جا میشینم ب برگم نگاه میکنم چون واقعا اصلا هیچی نمیفهمم 😐😐... من که نمیفهمم آموزش مجازی امتحان حضوری.. خدارشکر هم اگه دانش آموزی خدای نکرده بمیره هیچ کس مسئولیت مرگ اون دانش آموز قبول نمیکنه😒🙏🏻
  التماس تفکر زیاد باسپاس🌹

 • Mobina
  ۱ ۲

  احسنت♥️👍🏻👍🏻👌🏻👌🏻

 • وحید
  ۷ ۱

  سلام ما زمانی که تدریس حضوری بود . امتحانت رو گند میزدیم حالا که دیگه مجازیه بماند.امتحانات باتدریس حضوری هم سخته چه برسه به تدریس انلاین که ماهیچی ازش نمیفهمیم

 • ناشناس
  ۵ ۰

  همه در کشور دست به دست هم دادند تا درصدی از بیماری را کم نمایند .قطعا اگر امتحانات نوبت اول حضوری باشد دوباره بیماری اوج می گیرد

 • سارینا خدایی
  ۴ ۰

  واقعا که کشور بی درکی داریم
  الان میگن حضوری هستش خوب باشه وقتی بیایم مدرسه و جونمون تو خطر باشه کی جواب این همه خانواده رو میده که این خرجی بزرگ کرونا گرفتنمون رو میده واقعا که برای همه باسوادا متاسفم شما درس خوندید اگه امتحانات حضوری باشه مشخص میشه که هیچی سواد ندارید
  چون تو این وضعیت که میاد ازمون حضوری میده😕
  همش وقتتونو تلف میکنید زحمت نکشبد هیچکسی نمیا مدرسه

 • M .T
  ۱ ۱۶

  حضوری خیلی بهتره لطفا حضوری کنید.

 • ناشناس
  ۱ ۵

  به درک میخواین بیاین میخواین نیاین.

 • حسنی
  ۵ ۰

  خواستار برکناری حسن ملکی از ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش بخاطر اشتغال دخترش در سازمان و پارتی بازی در مورد اعمال دکتری برای خواهرش از طرف وزیر محترم اموزش وپرورش هستیم

 • نگین مرادی
  ۳ ۰

  سلام
  مگه ما اموزش حضوری دیدیم که الان بریم حضوری امتحان بدیم. بلکه یکی نتونه. هیچ کس حضوری امتحان نمیده. مگه ماجونمون رو از سر راه اوردیم

 • اقبالی
  ۱ ۰

  تورو خدا این کار و با بچه نکنید وضعت خیلی خراب تر از این حرف هاست
  اگه 600نفر هرروز بمیره نصفشو می گن

 • آلیشا
  ۱ ۰

  هر کسی زرنگه برا خودش زرنگه یعنی چی این حرف حضوری بشه ک در حق بچه زرنگ ها بی انصافی نشه پروه

 • علی
  ۲ ۰

  خرداد حضوری باشه اونم واکسن انشالله همه بزنند یک مدت بچه ها مدرسه بروند اون وقت یه فکری بردارند الآن حضوری جایز نیست اموزش وپرورش خیلی دلش برای بچه های ما می سوزد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این چه وضعشه امتحان حضوری کلاس مجازی اصلا با هم جور میان 😅😅😭

 • 😠
  ۳ ۰

  امسال همین جوری قبول کنن فرداش هم خدا کریمه شاید مریضی از بین رفت والا
  یعنی نمی تونین امسال را برامون الکی نمره بدین

 • محدثه
  ۳ ۰

  مگه ما آموزش خضوری دیدیم که امتحان حضوری بدیم این روش تدریستون خیلی بی رحمانس خدایی

 • مریم
  ۳ ۳

  خواهش میکنم .یکم دیرشروع کنین.ولی امتحان هارو مجازیش نکنین.لطفا .همچنین سلامت مارو هم در نظر بگیرید

 • ناشناس
  ۵ ۰

  لطفا غیر حضوری برگزارکنید اگر حضوری برگزارکنید نه تنها بنده و بسیاری از والدین دانش آموزان بخاطر حضوری بودن امتحانات دانش آموزان والدین اجازه رفتن به مدرسه را نمی دهند پس لطفا غیر حضوری برگزارکنید

 • هستی
  ۴ ۱

  بگن برو امتحان میان ترم باشه چه نهایی من نمیرم😕 سلامتی من مهم تره 😊با اینکه بچه درسخون کلاسم

 • هستی
  ۳ ۰

  تازه به قول ایشون مگه ما حضوری درس خوندیم که حضوری امتحان بدیم آنلاین من یکی هیچی نمیفهمم ما تازه هنوز معلمامون هم ندیدیم من هشتم هستم ریاضیات سخته من نمیفهممممم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  مگه ما جون بچه هامون رو از سر راه آوردیم هشت ماه خونه موندیم تا کرونا نکیریم ولی حالا شما میگو باید بچه هامون برن مدرسه بخاطر همین جون بچه هارو همه رو به خطر نیندازید

 • احمدی
  ۴ ۰

  من نه امتحان نوبت اول ونه امتحان نوبت دوم رو حضوری میدم
  انتظاراتتون خیلی بالاست

 • دکتر عبدالهی
  ۵ ۰

  این همه افراد جامعه با تحصیلات بالا و بی کاری. حالا نگران چند نمره دانش آموز هستند و یا باید به فکر زنده ماندن نسل بعدی ایران باشند. البته با توجه به مدیران فعلی که اصلا به مردم اهمیت نمی دهند انتظار اشتباه است که کار درست انجام دهند.
  دکتر عبدالهی.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  مجازی باشه

 • Saba
  ۶ ۰

  مگه جونمون رو از سر راه اوردیم ک بریم مدرسه امتحانا حضوری بشه من نمیرم

 • ناشناس
  ۹ ۰

  برای درس یاد گرفتن یا رفع اشکال بچه ها نباید برن مدرسه ولی برای امتحانات حضوریش میخوان بکنن چجوریاست

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  با سلام
  اگه شما به فکر دانش اموزان می بودید حضوری نمی کردید
  شما فقط به فکر این هستید که دانش آموز تقلبی نکنه
  این چه وضعشه
  جونمون رو از سر راه نیاوردیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من عمرا بزارم بچم بره

 • مازیار
  ۰ ۰

  سلامم من شوهرم به مدت سه هفته است کرونا گرفته در شرایط امتحان حصوری نیستیم چون خودم هم حالم خوب نیست بچه ام این مدت بیماری ما صربه خورد نت نستم با درساش رسیدگی کنم نزدیکه یک ماهه که بیماری طول کشیده آمادگی امتحان حصوری را نداریم لطفا درک کنید خواهش میکنم همه شرایط یکسان ندارن خود بیماری ما به اندازه کافی استرس و ناراحت کننده است لطفا شرایطمون راحادتر نکنید نه توان جسمی داریم نه روحی لایکلف و نفسها الا وسعها شما که بنده خدا هستید لطفا درک کنید دردخودمون بسه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  جونمونو مگه از سر راه آوردیم که بیایم مدرسه امتحان بدیم ها😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

 • من
  ۰ ۰

  به نظر من در این شرایط اصلا برگزاری امتحانات به صورت حضوری درست نیست

 • مبینا
  ۰ ۰

  عمرا حضوری بیایم امتحان بدیم مگه مطخویام بمیریم که بیایم حضوری من که نیمام

 • ملینا
  ۰ ۰

  لطفا این مورد و ک میگم بهش توجه کنید و همچنین پیگیری
  اگر دی ماه غیرحضوری باشه بعضی از معلما ب بعضی بچه ها میگک شما باید بیاید حضوری امتحان بدید این چ رسمیه ما ایرانیا داریم خوده ستاد مبارزه با کرونا میگ غیر حضوری بعد معلم ها میگن حضوری لطفا اداره اموزش و پرورش اجازه حضوری بودن و نده ب معلما در صورتی ک مجازیه اما معلما میگن بعضی از دانش آموزان باید حضوری بدهن یعنی جون اون ادما ب خطر نمیفته ی ذره ب فک مردم باشید واقعا

 • امیر محمد حضرتی
  ۰ ۰

  واقعا چرا با جون بازی میکنید من خودم تو خونه مودن و درس خوندن قرص اعصاب میخورم درک کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کرونا هر ۷دقیقه جون یک آدم رو میگیره پس چطور ما باید حضوری امتحان بدیم وقتی پای جون مون وسط

 • فیض الله عباسی
  ۱ ۰

  سلام برشما باید امتحانات باید مجازی باشد چون بااین وعضیت کرونا باید مجازی باشد نمیشه که برای یک امتحان جانمان را از دست بدهیم و خودمان را بد بخت کنیم ممنون از شما لطفا مجازی کنید

 • ._.
  ۱ ۰

  من یک دانش آموزم. اصلن ما بخوایم هم نمیتونیم تقلب کنیم با این وضع سوالات عجیب و غریبی که معلما میدن و زمان کمی که برای هر امتحان داریم. خدایی انصاف نیست هر موقع میخوان نمونه سوال و تکلیف میدن انگار چون کرونا اومده و تعطیل شدیم کار و زندگی نداریم برنامه ریزی های درسیمونو هی باید عقب بندازیم. صادقانه بگم من هیچی یاد نگرفتم یعنی وقت نکردم که تمرین کنم تا یاد بگیرم که بخوان حضوری ازمون امتحان بگیرن.

 • ملیکا
  ۰ ۰

  سلام من کلاس هشتمم وواقعا از تدریس امسال هیچی متوجه نشدم و برای حفظ سلامتی خئودم واطرافیانم نمیرم حضوری امتحان بدم واگک یه درصد براتون جون دانش اموزا مهمه حضوری نکنین امتحانات رو با تشکر