کد خبر 482821

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:

ناوگان تاکسیرانی و آژانس‌ها مشمول منع تردد نمی‌شوند

مرتضی ضامنی گفت: با ابلاغ وزیر کشور و فرمانده قرارگاه علمیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، ناوگان تاکسیرانی، تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی روز چهارشنبه افزود: با تصمیم قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، تاکسی‌ها مجاز به تردد بعد از ساعت ۲۱ هستند.

وی با اشاره به آخرین برنامه ریزی‌های این اتحادیه برای کاهش ساعت حمل ونقل عمومی درون شهری در حوزه تاکسیرانی گفت: در حوزه تاکسیرانی تابع مقررات وضع شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و خدمات ناوگان تاکسیرانی در ساعت تعریف شده، به عنوان ساعات مجاز فعالیت در هر شهر متناسب وضعیت شهری ارائه خدمت خواهند داد.

ضامنی افزود: با تصمیم قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، ممنوعیت تردد درون‌شهری در شهرهای با وضعیت قرمز از روز شنبه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با تاکید بر اینکه در بحران کرونا، رانندگان تاکسی در صف نخست آسیب دیدگان قرار دارند، گفت: رانندگان تاکسی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، براساس وظیفه و تعهدی که به مردم دارند به جابه جایی مسافران پرداخته و در این حوزه همچنان فعالیت می‌کنند.

در چارچوب اعمال محدودیت ها از روز شنبه اول آذر ماه، علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده، تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح از اول آذر ماه ممنوع است و این اقدام در ادامه تشدید محدودیت ها در شهرها و مناطق قرمز اعمال می شود.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا (اسفند سال ۹۸) تاکنون ۴۲ هزار و ۹۴۱ نفر در کشور جان خود را از دست داده اند و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

بر اساس اعلام اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تاکنون ۱۲۰۰ راننده تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۹۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر