ظرفیت دانشگاه فرهنگیان افزایش یافـت

افزایش ۷هزار نفری استخدام در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش موضوع کاهش پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در کنکور امسال را نادرست اعلام کرد و گفت: ظرفیت این دانشگاه نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محسن حاجی میرزایی ضمن رد هرگونه شایعه درباره کاهش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ فرهنگیان، تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته جذب دانشجو افزایش هم داشته است به این صورت که از ظرفیت ماده (۲۸) اساسنامه دانشگاه فرهنگیان استفاده شده است.

وی درباره این که چرا ظرفیت در نظر گرفته شده برای نیروهای تعهد ۴ سال از ۲۵ هزار به ۲۰ هزار نفر کاهش یافت، توضیح داد: امسال تعداد ۲۰ هزار نفر ظرفیت برای نیروهای تعهد چهار سال در نظر گرفته شد  و تعداد ۲۸ هزار نیرو نیز با استفاده از ظرفیت ماده(۲۸) اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در این دانشگاه دوره یک ساله می بینند که با این حساب ظرفیت دانشگاه به طور کامل تکمیل شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزایش حدود ۷ هزار نفری دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عارف
  ۱ ۰

  چه زمان باید ظلم و ستمی و فشار بر گردن نیروهای خدماتی بوده و از عدم افزایش حقوق و عدم اعمال مدرک بگیر حالا هم عدم استخدام 5هزارب نیروهای خدماتی جدید که گردن نیروها خدماتی کم بود حالا می خواهند کمرشان راهم زیر بار بیماری کرونا و نظافت و نگهداری مدارس خرد کنند

 • شیعه
  ۱ ۰

  جناب وزیر شما از کمبود نیروهای خدماتی در مدارس باخبرین .چرا کاری نمیکنید

 • غلام علی
  ۰ ۰

  استاد بیشتر مدارس با کمبود نیروی خدماتی مواجهه کسی به فکر نیست

 • م
  ۰ ۰

  دهی شصتی ها هم که کلا جزو آدم به حساب نمیان تو این مملکت بک فکری هم واسه اونا بکنید خیلی هاشون مدرک گرفتن ولی بخاطر سقف سنی که گذاشتین آرزو بدل موندن . در درگاه خدا بابد پاسخ بدین واسه این جوونا چکار کردین ؟؟؟