پیکر قاضی روث بیدر گینزبرگ برای ادای احترام در دیوان عالی آمریکا قرار داده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، تابوت حامل پیکر روث بیدر گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا در ساختمان این نهاد عالی قضایی آمریکا قرار گرفت تا مردم به او ادای احترام کنند.

پیکر روث بیدر گینزبرگ دو روز برای ادای احترام در دیوان عالی آمریکا گذاشته شد. تابوت او بر روی سکوی لینکلن، سکویی که پس از ترور آبراهام لینکلن، شانزدهمین رییس جمهوری آمریکا در سال ۱۸۶۵ در کنگره ساخته شد، قرار گرفت و مراسم تدفین هفته آینده در آرامگاه ملی آرلینگتون برگزار می‌شود.

111111111

با مرگ روث بیدر گینزبرگ در سن ۷۸ سالگی یکی دیگر از کرسی‌های دیوان عالی آمریکا خالی شد و به این ترتیب ترامپ به عنوان رئیس جمهوری می‌تواند قاضی دیگری را برای تصدی این پست معرفی کند.

11111111

دونالد ترامپ روز دوشنبه گفت که نام سومین نامزد خود برای تصدی کرسی دیوان ‌عالی آمریکا را تا جمعه و یا شنبه همین هفته اعلام خواهد کرد.

وی اعلام کرد که پنج زن را به عنوان نامزد و جانشین خانم روث بیدر گینزبرگ قاضی متوفی دیوان عالی ایالات متحده معرفی خواهد کرد.

1111111111111111111111111

دیوان‌ عالی‌ آمریکا، عالی‌ترین دادگاه در قوه قضاییه فدرال آمریکا است. قضات این دیوان توسط رییس جمهوری پیشنهاد و به تصویب سنا می‌رسند. در حال حاضر شمار قضات دیوان‌ عالی ۹ نفر است که با درگذشت گینزبرگ یک کرسی خالی شده است.

11111111

روث بیدر گینزبرگ روز جمعه بر اثر عوارض بیماری سرطان لوزالمعده درگذشت.

کد خبر: ۴۶۹۴۸۶
منبع : فرارو
ارسال نظر