کد خبر 465209

تصمیم جدید آموزش و پرورش بـرای حضور دانش‌آموزان در مدرسه

وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده تصمیم بر این شد که برای حضور دانش آموزان در مدارس الزام نباشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده تصمیم بر این شد که برای حضور دانش آموزان در مدارس الزام نباشد.

محسن حاجی میرزایی درباره تصمیم جدید برای مدارس گفت: هیچ یک از مدارس دولتی و غیردولتی حق ندارند که دانش آموزان را ملزم به حضور در مدارس کنند.

وی تصریح کرد: ما موظفیم خدمات آموزشی را به همه دانش آموزان ارائه کنیم و تدابیر لازم اندیشده شده است و امکان آموزش حضوری، آموزش تلویزیونی و آموزش از طریق سامانه شاد فراهم کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: از نظر ما اولویت با آموزش حضوری است و ما توصیه آموزش حضور داریم چون در مدرسه تقویت آموزش ذهنی و روانی دانش آموزان داریم و آموزش بهتر شکل بهتری می‌گیرد.

وی تاکید کرد: دانش آموزانی باید یکی از دو روش حضوری یا مجازی را انتخاب و به مدرسه اعلام کنند.

وزیر آموزش وپرورش گفت: در شیوه نامه وزارت بهداشت نیز آمده است که دانش آموزانی که در مدارس حضور می یابند، ساعات کوتاهی در مدرسه خواهند بود و بنابراین باید بخشی از آموزش های آن ها نیز به صورت غیرحضوری انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: گزارشی از ابتلای دانش آموزان به ویروس کرونا درچند روز گذشته درمدارس نداشته ایم ولی ما به نگرانی خانواده ها احترام می گذاریم و آنها مختار هستند، آموزهاش حضوری و یا غیر حضوری را انتخاب کنند.

آقای حاجی میرزایی یادآور شد: آمارهای تدریجی ما هم نشان می دهد تا چند روز گذشته بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان آموزش حضوری را انتخاب کردند و بقیه دانش آموزان آموزش مجاری و تلویزیونی را ترجیح دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • نوربخش
  ۷ ۱

  کاش وزیر این سال تحصیلی را حذف میکرد اگه دانش آموز یکسال دیرتر فارغ بشه بهتر از اینه که جونشو از دست بده،آموزشهای مجازی تو استان بلوچستان کاری بیهوده است

 • حسین
  ۳ ۱

  بچه مدرسه ام بره مقصره نره ام مقصره....

 • ناشناس
  ۳ ۱

  خواهش آقای محترم رئیس جمهور دستور تعطیلی مدارس و اعلام کنید با جان و روح و روان خانواده هد بازی نکنیدسلامتی بچه ها بهتر از تحصیل هس بساب ترم هیچ اتفاقی نمیفته

 • تورج
  ۲ ۱

  چه ضمانتی، می کنید که بچه ها کرونا نگیرن،

 • غلامرضا
  ۲ ۲

  با درود
  تکلیف دروس کارگاهی هنرستان ها چییه؟ این نکته را. وزیر یادشون رفته بگه

 • سعیدی
  ۳ ۰

  لطفا سال تحصیلی امسال را حذف کنید

 • سعید رعیت رستمی
  ۰ ۰

  چه خبره دوکلمه می نویسم یه مرتبه ارسال میشه؟یعنی چه؟

 • ریسی
  ۰ ۰

  ما بودجه خرید گوشی برای بچه عامون نداریم خودتون کمک کنید بچه ما مشکل کلیه دارد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری