کد خبر 462289

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خبر داد؛

تداوم وضعیت قرمز در پایتخت

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از تداوم وضعیت قرمز کرونایی پایتخت خبر داد و گفت: تعطیلات محرم امسال مناسب سفر نیست چرا که با افزایش شیوع مجبور به تعطیلی کسب و کارها می شویم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت کرونایی استان تهران اظهار داشت: یکی از مسائلی که در چند ماه اخیر در افزایش بار کرونا در استان تهران و سایر استان‌های دیگر کشور تأثیر گذار بوده است سفر می‌باشد.

زالی با اشاره به تعطیلات ۴ روزه پیش رو گفت: در این خصوص بسیار نگران هستیم و توصیه اکید ما این است که مردم از سفر اجتناب کنند به خصوص سفر به استان‌هایی که در شرایط قرمز کرونایی و نامطلوب به سر می‌برند به هیچ عنوان مقصد امنی از لحاظ شیوع کرونا نیستند.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلات محرم امسال مناسب سفر نیست، افزود: بسیاری از استان‌های دارای شرایط قرمز و کرونایی قادر به میزبانی مسافران نیستند چرا که سفرهای بی رویه به این استان‌های بار نامتعارفی به کادر درمان وارد آورده و از طرف دیگر اگر در این تعطیلات ۴ روزه مردم اقدام به مسافرت کنند و رعایت‌های لازم را نداشته باشند امکان تعطیلی دوباره کسب و کارها به وجود می‌آید.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عنوان داشت: امیدواریم ۴ روز تعطیلی به عنوان فاکتور کاهش دهنده سیر کرونا باشد و تاکید می‌کنیم که تهران همچنان در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برد چرا که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۵ بیمار جدید در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که ۱۲۷ نفر از آنها در بخش‌های ویژه بوده امروز آمار ترخیص شدگان کمتر از بستری شدگان بوده و فقط ۳۹۰ نفر ترخیص شدند و تا زمانی که این تراز تغییر نکند وضعیت باید به عنوان پر هشدار تلقی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری