کد خبر 461872

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش خبر داد؛

جزییات ساماندهی معلمان برای سال تحصیلی جدید

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام آخرین وضعیت ساماندهی نیروی انسانی برای ورود به سال تحصیلی جدید، از برگزاری مانور شروع سال تحصیلی به صورت مجازی با استان ها در شهریور و قبل ازآغاز سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن، در این باره اظهار کرد: نیاز به نیروی انسانی برای سال تحصیلی پیش رو، پیش بینی و محاسبه شده است.

وی افزود: با همان مدل و بسته ای که سال قبل دنبال می کردیم، اعم از حق التدریس نیروی رسمی و پیمانی، حق التدریس آزاد، خرید خدمت، حق التدریس شاغلین و سرباز معلم، نیازها را برطرف می کنیم. در برخی موارد نیز مجوز داریم که از نیروهای در آستانه بازنشستگی در قالب استمرار خدمت استفاده کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در ماه گذشته، توزیع استانی نیروی انسانی انجام و تفاهم نامه های سنواتی توزیع نیروی انسانی با همه استان ها نهایی و ابلاغ شده است گفت: یک مرتبه مانور شروع سال تحصیلی را به صورت مجازی با استان ها انجام دادیم و یک مرتبه دیگر هم در شهریور و قبل از شروع سال تحصیلی انجام می دهیم که از لحاظ توزیع نیرو و اطمینان از اینکه در ابتدای سال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود مشکلی نداشته باشیم.

الهیار درباره تعداد بازنشستگان امسال گفت: امسال تعداد افراد مشمول بازنشستگی که وارد سامانه بازنشستگی می شوند ۴۷ هزار نفر هستند که تعدادی به استناد ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری امکان استمرار خدمت دارند.

وی ادامه داد: از طریق استان ها در حال پیگیری هستیم تا تعداد همکارانی که امکان ادامه خدمت دارند را به ما اعلام کنند. تا بیستم شهریور ماه می توانیم تعداد بازنشستگان قطعی را اعلام کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا طرح معلم تمام وقت و ثبت نام از متقاضیان سال تحصیلی پیش رو نیز ادامه می یابد؟ گفت:  طرح معلم تمام وقت با توجه به برقراری فوق العاده ویژه خرداد ماه دیگر از کاربرد خارج شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری