کد خبر 461410

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد؛

دستگیری همه منتشرکنندگان سوالات کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از دستگیری منتشر کنندگان سوالات کنکور و جعلی بودن انتشار کلید آن خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز جمعه ۳۱ مرداد ماه از مصلی امام خمینی تهران که محل برگزاری کنکور سراسری بود، بازدید کردند. 

زمان تقلب داوطلبان کنکور

در این بازدید ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره انتشار سوالات کنکور در فضای مجازی گفت: هیچ سوالی قبل از کنکور در فضای مجازی منتشر نشد اما بعضی داوطلبان به صورت موردی موبایل به جلسه کنکور بردند و بعد از پایان دروس عمومی برخی از این سوالات منتشر شد.

وی افزود: تخلف برخی از داوطلبان، همراه داشتن موبایل و عکس گرفتن از آن در جلسه به دلیل غفلت مراقبان هنگام توزیع سوالات آزمون اختصاصی بود و اگر هدف این داوطلبان تقلب بوده باید در جلسه کنکور تقلب می‌کردند نه اینکه سوالات را منتشر کنند. 

 دستگیری همه منتشرکنندگان سوالات کنکور 

خدایی همچنین در ادامه گفت: همه منتشرکنندگان سوالات کنکور دستگیر شدند که یک نفر از این افراد  هم بزودی دستگیر خواهد شد. 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بعد از اینکه مشخص شد کدام یک از داوطلبان این اقدامات را انجام دادند مشخص شد که هدف تقلب نداشتند و فقط به دنبال القای شبهه در آموزن بودند؛ این موارد را در آزمون‌های سال گذشته هم داشتیم اما امسال جنس تخلفات متفاوت بود همچنین به داوطلبان اطمینان خاطر می‌دهم کنکور با امنیت خاطر برگزار شد و با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

وی با رد انتشار کلید سوالات تاکید کرد: این موارد منتشر شده در فضای مجازی از کلید سوالات، جعلی و کلاهبرداری است و کلید سوالات دوشنبه سوم شهریور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که می‌توانند با کلیدهای جعلی مقایسه کنند.

به گفته وی، اینترنت داوطلبان در برخی حوزه ها با همکاری وزارت ارتباطات قطع شد.

خدایی اظهار داشت: بر اساس هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تمام داوطلبانی که این سه روز در کنکور شرکت کردند، پیامک نظرسنجی ارسال شده است که سه سوال درباره رعایت الزامات بهداشتی، رعایت فاصله استاندارد میان صندلی ها و رعایت الزامات بهداشتی توسط عوام اجرایی در این پیامک گنجانده شد.

به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور، از ۴۷۶ هزار داوطلبی که این پیامک را دریافت کردند، ۸۰ هزار نفر پاسخ دادند و میزان رضایتمندی داوطلبان از سوال نخست ۹۲.۳ دهم درصد بود؛ همچنین میزان رضایتمندی داوطلبان از فاصله صندلی ها ۹۰ درصد و رعایت فاصله اجتماعی عوامل اجرایی هم رضایت ۹۴.۴ دهم درصدی داوطلبان را به دنبال داشت.

خدایی با انتقاد از عدم رعایت توصیه های بهداشتی توسط برخی از خانواده ها اظهار داشت: داخل حوزه‌های کنکور فاصله گذاری اجتماعی ۱.۸ متر بود، اما با وجود ارسال پیامک برای داوطلبان در بعضی حوزه‌ها خانواده‌ها به توصیه ‌ای بهداشتی توجه نکردند. انتظار داشتیم داوطلبانی که سن پایین‌تری دارند نسبت به پروتکل‌ها بی توجه باشند، اما آنها بهتر از خانواده ‌ا این موارد را رعایت کرده بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر