کد خبر 460156

هشدار وزارت بهداشت درباره تبلیغات پیش‌فروش واکسن کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون هیچ واکسنی در جهان برای بیماری کوویدـ۱۹ مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته است و هرگونه ادعا در فضای مجازی مبنی بر فروش واکسن چیزی به جز سودجویی و سوءاستفاده از شرایط نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت و درمان درباره آگهی فروش واکسن کرونا در سایت‌های اینترنتی گفت: در شرایطی که نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه زمانی دسترسی به واکسن کرونا محقق می‌شود، چطور افراد اعتماد می‌کنند که واکسنی را از فضای مجازی پیش‌خرید کنند. باید توجه کرد تاکنون هیچ واکسن یا داروی اختصاصی در جهان برای بیماری کوویدـ۱۹ مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته است. بنابراین ادعاها یا مباحثی که در سایت‌ها در زمینه تهیه، فروش یا پیش‌فروش واکسن یا داروی کرونا مطرح می‌شود به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

وی افزود: حتی سوالات فراوانی در زمینه میزان اثربخشی واکسن کرونا در جهان وجود دارد و مشخص نیست که حتی اگر واکسنی ساخته شود، این واکسن تا چه بازه زمانی اثربخشی دارد.

به گفته لاری، نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه زمانی می‌توان به واکسن دسترسی داشت. با این وضعیت چطور افراد اعتماد می‌کنند که واکسنی را از فضای مجازی پیش‌خرید کنند. این موارد چیزی به جز سودجویی و سوءاستفاده از شرایط نیست.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که برخورد با این موارد نیز برعهده نیروهای انتظامی است، گفت: برای استفاده از هر واکسن در کشور مجوزهای مربوطه طی مراحلی اخذ شده و در نهایت در صورت تهیه و تایید باید از کانال‌های رسمی و مطمئن برای خرید اقدام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری