کد خبر 459046

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

هنوز تغییری در زمان برگزاری کنکور به وجود نیامده است

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که هنوز تغییری در زمان برگزاری کنکور سراسری ایجاد نشده و مجلس شورای اسلامی هم تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره‌ زمان برگزاری آزمون‌های سراسری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد وحیدی درباره احتمال تغییر در زمان برگزاری کنکور سراسری اظهار کرد: در این باره همه تابع تصمیم‌گیری و نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، البته که پیش از این زمان برگزاری کنکور سراسری از اواخر تیرماه به تعویق افتاد و به اواخر مردادماه موکول شد. اگر هم قرار باشد باز هم تغییری به وجود آید این موضوع از سوی ستاد مبارزه با کرونا اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: افراد نظرات و دغدغه‌های مخالف و موافقی درباره‌ زمان برگزاری کنکور دارند، اما تصمیم‌گیرنده نهایی ستاد ملی مبارزه با کرونا است که از مدیران اجرایی و افرادی که بیشتر این بیماری را می‌شناسند و آن را رصد می‌کنند، تشکیل شده است.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر تاخیر در برگزاری کنکور سراسری از اواخر تیرماه به اواخر مردادماه، ستاد مبارزه با کرونا برگزاری کنکور دو مقطع ارشد و دکتری را هم به تعویق انداخت و هنوز تاریخ برگزاری آن را اعلام نکرده است، ولی به هرحال طبق آخرین اطلاع، هنوز تغییری درباره زمان برگزاری کنکور سراسری ایجاد نشده است. تاکید مجلس شورای اسلامی نیز بر تصمیم گیری ستاد مبارزه با کرونا است.

 در این زمینه بخوانید:

برای برگزاری کنکور سراسری ستاد مبارزه با کرونا تصمیم می‌گیرد

وحیدی درباره برخی اظهارنظرها پیرامون ارائه‌ طرح‌های دو فوریتی و یا استیضاح وزیر علوم برای برگزار نشدن کنکور اظهار کرد: اینها نظرات شخصی است، اگر قرار بر ارائه طرح استیضاح باشد حداقل فرآیند یک ماهه‌ای را طی می‌کند، طرح دوفوریتی هم الزامات و شرایط خود را دارد، ولی به هرحال امسال تمامی تصمیمات در برگزاری مراسم‌ها، تجمعات و حتی بازگشایی مساجد با ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده که این شامل کنکور هم می‌شود، پس اگر نماینده‌ای هم اظهارنظر می‌کند صرفا نظر شخصی خود را بیان کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری