کد خبر 455936

علی الهیار ترکمن:

حقوق معلمان حق التدریسی کامل پرداخت مـی‌شـود

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: در روش آموزش مجازی، حق‌التدریس معلمان به طور کامل پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره نحوه پرداخت حق‌الزحمه معلمان حق التدریس با اشاره به اینکه در سال تحصیلی آینده با توجه به شیوع کرونا نوع آموزش‌ها به شکل حضوری، نیمه حضوری یا ترکیبی خواهد بود، اظهار کرد: معلمان در هر کدام از این اشکال آموزش، نقش خودشان را ایفا می‌کنند.

در این زمینه بخوانید

آخرین اخبار حقوق معلمان

وی افزود: با توجه به عملکرد معلمان در این ایام، نحوه پرداخت حق‌التدریس‌ها تفاوتی نمی‌کند و مانند سابق خواهد بود بنابراین نگرانی بابت پرداختی وجود ندارد.

الهیار ترکمن با اشاره به نحوه پرداخت حق‌التدریس معلمان حق‌التدریس آزاد و خرید خدمات آموزشی، بیان کرد: روش آموزش به هر کدام از سه روش گفته‌شده هم که باشد تغییری در روند حقوق این گروه از معلمان وجود ندارد و حق‌الزحمه به طور کامل پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه پرداخت حقوق معلمان مدارس غیردولتی گفت: روند پرداخت حقوق برای این معلمان طبق ضوابط سازمان مدارس غیردولتی انجام خواهد شد.

الهیار ترکمن با اشاره به اینکه معوقه‌ای به معلمان حق التدریس نداریم، گفت: درمورد معلمان خرید خدمت آموزشی دو ماه به آنها طلبکار هستیم که سعی داریم در همین تابستان آن را پرداخت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از نظر نرخ به کارگیری نیروی انسانی برای سال تحصیلی آینده تغییری نداریم، تصریح کرد: شیوع کرونا فقط شیوه آموزش را تغییر داده است و مانند گذشته ترکیبی از نیرو‌های رسمی، پیمانی، سرباز معلم و سایر روش‌های مرسوم را برای سال پیش رو داریم، ولی آموزش‌ها و حضور با توجه به شیوه آموزش تغییر پیدا می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای بهبود زیرساخت آموزش مجازی بودجه‌ای در نظر گرفته شده است یا خیر، اظهار کرد: در چند ماهه اخیر همکارانم به دنبال توسعه زیرساخت‌های شبکه شاد هستند تا با شروع سال تحصیلی مشکلی وجود نداشته باشد البته در شرایط فعلی از نظر سخت افزاری جلو هستیم تا این شبکه بدون وقفه کار خودش را انجام دهد همچنین تست‌های مختلفی داریم تا با وقفه کار آموزش را دنبال نکنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • اسحق یوسف زاده
  ۳ ۰

  باسلام ، در حالی که حق التدریس اسفند ماه ۹۸ و سه ماهه فروردین تا خرداد ۹۹ جمعاً چهارماه پرداخت نشده است ، چگونه آقای الهیار میفرمایند وزارت آموزش و پرورش حق التدریس بدهی به معلمان ندارد ؟!!!؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام.چرا گفتن معوقه ای نداریم . تا بهمن ماه البته ماه بهمن رو هم 60 درصدشو پرداخت کردند و ماه اسفند و ماه های فصل بهار پرداخت نشده.

 • فرشید
  ۱ ۰

  اقای الهیار 4ماه بدهکار حق التدریس معلمان رسمی هستید چطور شدکه دولت بدهکار نیست

 • رضا
  ۱ ۰

  جناب ترکمن حق الزحمه آموزگاران رسمی در شیفت مخالف مربوط به اسفند و فروردین و اردیبهشت پرداخت نکرده اید پس چرا میگید معوقه ای نیست

 • منیژه
  ۲ ۰

  سلام
  من واقعا برام سواله که چه فرقی بین زحمت کشی و کار یک معلم رسمی با یک معلم حق التدریس هست؟
  اگر نمی خواین حق التدریس ها رو استخدام کنین، حداقل دستمزد شون رو عادلانه و مثل معلم های رسمی بدین
  چرا به معلم های زحمتکش حق التدریس، در تابستان حقوق پرداخت نمی کنید؟
  مگر عمل به حکم انسانیت با عناوین رسمی و حق التدریس متفاوت می شود؟
  چرا با حق التدریسی ها این رفتار ناشایست رو می کنین؟ چه جوابی نزد خدا دارین؟ اگر حقوق تابستان برای حق التدریس ها اشکال داره قطعا برای رسمی ها هم اشکال داره
  و اگر اشکال نداره پس در ازای زحمت کشی معلمان مظلوم حق التدریس هم همونقدر مزد بدین.
  من که در دنیا دستم کوتاهه و جز خدا کسی رو ندارم ولی در روز قیامت واقعا جلوی تک تک مسوولینی که اینقدر فهم ندارند رو خواهم گرفت

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام آقای ترکمن حالتدریس تمام معلمین در اسفند ۹۸ و اردیبهشت و خرداد پرداخت نشده ۳ ماه است نه ۲ ماه خواهشمند است با توجه به مشکلات لطف کنید در این ۳ ماه تسریع بعمل آورید متشکریم

 • سلام
  ۰ ۰

  سلام
  ببخشید سرور گرامی حق التدریس از اسفند 98 تا پایان خرداد 99 پرداخت نشده البته بسیاری از روزها را بیش 14 ساعات به بالا کار کردیم با اینترنت شخصی. انشالله مد نظر باشد. پرداخت کنید ممنون

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری