کد خبر 450015

سازمان سنجش: با تعویق کنکور حق داوطلبان ضایع می‌شود

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با تعویق کنکورها، حق سایر داوطلبان ضایع می شود؛ بنابراین با رعایت پروتکل های بهداشتی شدیدتر کنکور ۱۳۹۹-۱۴۰۰می تواند برگزار شود.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، فاطمه زرین آمیزی اظهار داشت: کشورهای دیگر برنامه های خود را تعطیل نکرده اند و در همین شرایط کرونا، آزمون های ورودی به دانشگاه ها در کشورهای ترکیه و چین برگزار شد.

وی تاکید کرد: اگر کنکور در این زمان ها برگزار نشود، در هیچ زمان دیگری نمی توان این آزمون ها را برگزار کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: در پایان شهریورماه و اوایل مهرماه شاهد پیک آنفلوانزا و امکان تشدید کرونا هستیم که در آن زمان هم داوطلبان می گویند کنکور دیرتر برگزار شود.

زرین آمیزی ادامه داد: در این صورت عملاً ما نباید برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ کنکوری داشته باشیم؛ اما تکلیف داوطلبی که یکسال زحمت کشیده و برنامه ریزی کرده است، چه می شود؟

وی اظهار داشت: با تعویق کنکورها، حق سایر داوطلبان ضایع می شود؛ بنابراین با رعایت پروتکل های بهداشتی شدیدتر این کنکور می تواند برگزار شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اگر سازمان سنجش سخت ترین پروتکل ها را هم در نظر بگیرد، تا زمانی که افراد و خانواده ها رعایت نکنند، این امر محقق نمی شود.

به گفته این مسوول سازمان سنجش، در یکی از کشورها فقط یک نفر اجازه همراهی با داوطلب تا حوزه برگزاری آزمون را دارد، اما در کنکورهای ما بخشی از اعضای خانواده داوطلب را همراهی می کنند که همین مسأله اگر رعایت نشود، باعث افزایش شیوع می شود.

 کنکور دکتری ۲۶ تیرماه، کنکور کارشناسی ارشد دوم و سوم مرداد ماه و کنکور سراسری روزهای ۳۰ و ۳۱ مردادماه برگزار می شود. این زمان ها بر اساس هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شده است.

وزیر علوم هم چند روز پیش به طور رسمی اعلام کرد که کنکورها بر اساس برنامه زمانی از پیش تعیین شده برگزار می شود و به تعویق نخواهد افتاد.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۸ ۰

  کنکور میتواند در ۲۰ شهریور ماه یا اواسط آذر برگزار شود زمانی که در اثر اعمال محدودیت های احتمالی پس از افزایش آمار، شیوع بیماری کاهش داشته باشد ضمن اینکه هر چه زمان بگذرد احتمال تولید واکسن هم بیشتر میشود

 • بهنام
  ۵ ۰

  یک عمر کنکور گرفتین و پول بی زبان از دانشجو حال به خاطر اقای کرونا جوانان این مرز و بوم را بدون کنکور راهی دانشگاه کنید مگر چه میشود؟

 • ناشناس
  ۵ ۱

  تورو خدا کنکور رو عقب بندازید کنکور رو میشه آذر ماه برگزار کردروزی 200 نفر حتی بیشتر میمیرند سلامتی از هر چیزی مهم تر است

 • محمدرضا
  ۴ ۰

  حقشون ضایع نمیشه اما ممکنه کرونا بگیرن خیلی راحت میگن تو فرم یه گزینه میذاریم اگه مریض بود بگه اگه خبر نداشت چی؟؟؟خیلی ها تو فضای باز رعایت نمیکنن چه برسه به سالن سر بسته سازمان سنجش به زور میخواد برگزار بشه از خودش رفع مسئولیت بکنه یه کروناست دیگه میگیرین تموم میشه به بقیشم وزارت بهداشت فک کنه

 • Nz251
  ۴ ۰

  سلام.لطفا تعویق دوباره اتفاق بیفته.درسته تقریبا۹ماه الی یکسال تلاش کردیم برای آزمون کنکور ولی کنکور ته مسیر ما نیست ،ما میخوایم زندگی کنیم پس چند ماه دیر تر آزمون دادن ارزشش رو داره،شهرهایی ک وضعیت قرمز دارن چجوری بیایم کنکور بدیم؟!استرس کنکور یک طرف استرس کرونا هم یک طرف....خب این چه آزمونی هست؟!

 • حسین
  ۴ ۰

  تورو قران کنکور رو بندازید به اذر ماه یا امسال لغوش کنید .مگه ماها چه بدی کردیم خدایی اخه ماهم ادمیم و فرزندان این کشور

 • حسین
  ۲ ۰

  تورو قران کنکور رو بندازید به اذر ماه یا امسال لغوش کنید .مگه ماها چه بدی کردیم خدایی اخه ماهم ادمیم و فرزندان این کشور

 • Rozhi
  ۲ ۰

  بابا این دفعه از مسافرا بود پیک دوم نذارید پیک سوم ار ماها باشه تازه میخواید اجازه بدید کروناییا هم امتحان بدن بابا نکنید نمیشه کنکور رو حذف گرد لااقل به تعویق بندازید نکنید این کارو با جوونای مردم

 • احمد
  ۰ ۰

  خواهش میکنم امسال کنکور سراسری را لغو کنید . ما 5ماه است که از خانه خارج نشدیم حتی نان را هم در خانه میپزیم (6ساعت سرپا هستیم سر یک اجاق گاز معمولی تا نان بپزیم) . 5ماه است که فامیل را ندیدیم . و ... آنوقت شما میخاهید کنکور برگزار کنید. آخه خدا را خوش میاد؟ (یک خانواده معمولی هستیم و دو سال است که دارم برای کنکور سخت میخونم)

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لطفا با به تعویق افتادن کنکور مخالفت نکنید ما نگران جانمان هستیم