استخدام ۶۵۰۰ نیروی جدید در آموزش و پرورش

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: اعتبارات این سازمان در سال جاری نسبت به سال ۹۸ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سیدجواد حسینی روز چهارشنبه در آیین افتتاح مدرسه استثنایی بنت الهدی فهرج از استانداردسازی فضا و تجهیزات به عنوان یکی از چهار مولفه اصلی آموزش و پرورش نام برد و از ساخت ۲۱۰ مدرسه استثنایی در کشور به همت خیران خبر داد و افزود: پنج مدرسه از این مدارس با توجه به نیاز در استان کرمان ساخته خواهد شد.

حسینی به ساخت چهار سالن ورزشی ۲۰۰ متری در مدارس استثنایی شهرستان های شرقی استان کرمان اشاره و تصریح کرد: ۶۰۰ میلیون تومان به عنوان بسته حمایتی توان بخشی به مدارس  شرقی استان اختصاص می یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: طرح سنجش از ۱۵ تیرماه در کشور اجرا می شود و ۱۵ درصد دانش آموزان شرق استان کرمان در این طرح به صورت رایگان سنجش می شوند.

حسینی با بیان این که ۵۰ درصد هزینه سرویس رفت و آمد دانش آموزان استثنایی توسط دولت پرداخت می شود گفت: علاوه بر سهم دولت ۲۰ درصد دیگر از هزینه سرویس رفت و آمد دانش آموزان استثنایی در این مناطق را از محل اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پرداخت خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نیروی انسانی با کیفیت به عنوان یکی از دیگر از مولفه های آموزش و پرورش باکیفیت است و کمبود بیش از ۱۲ هزار نیروی انسانی در مدارس استثنایی سراسر کشور یکی از مشکلات است.

حسینی گفت: با رایزنی هایی که با سازمان امور استخدامی صورت گرفته مجوز استخدام ۶ هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی برای مدارس استثنایی سراسر کشور صادر شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندارد مالی را از دیگر مولفه های آموزش با کیفیت دانست و افزود: باید در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی ۲۰ درصد بودجه های دولت به آموزش و پرورش اختصاص یابد.

ارسال نظر

 • یک همکار.
  ۴ ۰

  این نیروهایی که الان در آموزش و پرورش هستند نمی توانند زندگی وحقوق خوبی داشته باشند مخصوصا خدماتی ها با این وضع گرانی‌ها این نیروهای جدید معلوم نیست چه وضعی داشته باشند.

 • امینایی
  ۲ ۰

  کسی تو اون وزارت آموزش و پرورش نیست صدای ما را بشنوه.چرا چرا چرا معلمان بدبخت روستاهای شهرستان ملکان استان آذربایجان‌شرقی استخدام حق التدریسی نمیکنند.

 • ناشناس
  ۴ ۶

  بجای استخدام یه عده معلم مفت خور و بیکار که کل سال تو خونه ول معطلن و فقط بودجه حرام کردنه یه فکری بحال گرونی و بیکاری کنین خواهشا

 • M
  ۰ ۰

  ما هایی که ۱۰ سال در مدارس غیر دولتی کار کردیم پا به پای معلمان رسمی کار کردیم و خیلی خیلی بیشتر از اونها هر ساله گزینش آموزش و پرورش میشیم در کلاسهای ضمن خدمت پا به پای معلمان رسمی دوره میبینیم چرا یکی به داد ماها نمیرسه از ما معلمان غیر انتفاعی استخدام کنین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا کسی به داد معلمان غیر انتفاعی نمیرسه کسی نیست صدای ماها رو بشنوه منی که ۱۰ سال معلم پیش دبستانی هستم تمام دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش رو گذراندم و هر ساله گزینش میشدم چرا از ما معلمان غیر انتفاعی نیر نمی گیرن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حقوق یه معلم باید حداقل ماهی ۵۰میلیون تومن باشه
  خدا جای حق نشسته

 • F
  ۰ ۰

  دروغ استخدامی کجا بود من هردفعه دارم شرکت میکنم با دوستان هیچ کدوم قبول نمیشیم همشون الکی فقط پول آزمون بگیرن و تمام وگرنه فامیلهای خودشون رو استخدام میکنن

 • سمیه بچاری
  ۲ ۱

  معلم مفت خور متاسفم براتون که همچین دیدگاهی دارین

 • آسیه دورقی
  ۲ ۰

  اون ناشناسی ک فرمودن معلم مفت خوره
  اگه ما معلما نبودیم حضرت عالی چطور میتونستین حروف الفبا رو مینوشتین،متاسفانه مملکتی ک چنین دیدگاهی ب معلم داره قطعا بیشتر ازاین پیشرفت نخواهد کرد تازه اگه پیشرفتی باشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری