کد خبر 438552

لزوم رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی از سوی افراد به ویژه در زمان‌های پیک ترددهای درون شهری ضروری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت کرونا در استان تهران، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۱۹۱ بیمار در بخش‌های عادی و ۶۲ نفر در بخش‌های ویژه به عنوان بیماران جدید با تشخیص سندروم کووید ۱۹ بستری شدند.

وی افزود: این آمار نسبت به روزهای قبل در زمینه بیماران جدید با شیب ملایمی در حال کاهش است و مجموع بستری‌های جدید ۳.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 زالی ادامه داد: در زمینه مراجعان بیمارستانی نسبت به روزهای گذشته تغییر محسوسی نداشتیم؛ در زمینه ترخیص بیماران کرونایی نیز ۳۲۵ بیمار از مجموعه بیمارستان‌های تهران مرخص شده‌اند که نسبت به روزهای اخیر تعادل نسبی را در این زمینه نشان می‌دهد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: با توجه به شرایط فعلی،  حجم بالای ترددهای درون شهر، افزایش تراکم در روزهای اخیر و بالا رفتن تراکم در بخش‌های مرکزی شهر بیش از گذشته رعایت ملاحظات بهداشتی باید مدنظر قرار گیرد.

وی با تأکید بر ضرورت عدم تلقی عادی شدن شرایط، توصیه کرد: شهروندان باید طوری رفتار کنند که دچار بحران‌های جدید نشویم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران یادآور شد: رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی از سوی افراد به ویژه در زمان‌های پیک ترددهای درون شهری در بخش‌های مرکزی شهر که امکان فاصله‌گذاری اجتماعی با چالش‌هایی روبه‌رو است، برای حفظ و جلوگیری از آسیب به تعادل نسبی در بخش‌های درمانی ضروری است تا در روزهای آینده به سمت تقلیل موارد ابتلای جدید حرکت کنیم.

پروتکل‌های بهداشتی مراسم شب‌های قدر توسط وزیر بهداشت ابلاغ می‌شود

 زالی درباره پروتکل‌های بهداشتی برگزاری مراسم شب‌های قدر اظهار کرد: این پروتکل‌ها توسط وزیر بهداشت در حال تهیه است و پس از تدوین توسط وزیر ابلاغ می‌شود.

 وی درباره تصمیم گیری در مورد طرح ترافیک تهران، توضیح داد: بعد از بازگشایی که در کلانشهر تهران اتفاق افتاد برای اینکه بار کمتری به ناوگان حمل و نقل عمومی وارد شود طرح ترافیک برداشته شد تا حمل و نقل عمومی شهر فرصتی برای تهیه وسایل حفاظتی از جمله ماسک داشته باشد.

افزایش ۱۶۷درصدی ترددها در سطح شهر

زالی ادامه داد: با توجه افزایش ۱۶۷ درصدی ترددها در سطح شهر به ویژه در محدوده آلودگی هوا و مرکز شهر در روزهای اخیر برخی از ترددها ضروری تلقی نمی‌شود و به همین خاطر برای کاستن تجمعات تصمیم گرفته شد با شناور سازی و تغییراتی در طرح ترافیک این طرح اجرا شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار امیدواری کرد اجرای این طرح میزان بار حمل و نقل عمومی افزایش پیدا نکند و با تغییر زمان حضور کارمندان قبل از شروع طرح ترافیک و مجاز شدن خروج کارمندان و عموم کادر درمانی از طرح به کارهای ضروری اداری و درمانی رسیدگی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر