کد خبر 434605

ثبت نام بیش از ۸میلیون نفر در سامانه شاد

مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات از ثبت‌نام هشت میلیون و ۴۰۴هزار و ۴۶۳دانش‌آموز، معلم و مدیر در شاد و تبادل ۹۵۳میلیون و ۲۸۹هزار پیام در شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس گزارش مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات تا امروز ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۹۹۲ بار شبکه آموزش دانش‌آموزی نصب ‌شده است که از این تعداد ۷ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۸۵ دانش‌آموز، ۶۲۴ هزار و ۹۵۶ معلم و ۱۲۲ هزار و ۴۲۲ مدیر، در شبکه شاد ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۶۵۲ کلاس درس فعال و ۱۴۲ هزار و ۴۷۸ مدرسه در شبکه آموزشی دانش آموزان تأسیس شده است.

تاکنون تعداد ۳۵۹ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۴۹۸ فایل و ۹۵۳ میلیون و ۲۸۹ هزار پیام در این شبکه مبادله شده است.

بر اساس این گزارش، تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون ادامه دارد و هر چند آموزش و پرورش سعی کرد با استفاده از توان و تجربه معلمان و همکاری رسانه ملی روند آموزش تعطیل نشود، اما آموزش در تلویزیون نتوانست به طور کامل نیازهای آموزشی دانش آموزان را مرتفع کند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با توجه به وجود خلاءهایی در آموزش از راه دور برای دانش آموزان از همان هفته های ابتدایی تعطیلی مدارس، از ایجاد یک شبکه اجتماعی دانش آموزی مستقل برای آموزش مجازی دانش آموزان خبر داد که پس از گذشت یک ماه از وعده وزیر سرانجام شبکه اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان «شاد» آماده شد و در خدمت نظام آموزشی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر