{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 420355

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اختصاص۱۰۰ میلیارد تومان برای ضدعفونی مدارس گفت: در اجرای فصل دهم قانون مدیریت، افزایش ۵۰ درصدی خالص، دیدگاه درستی نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی الهیار ترکمن در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: در سال جاری 93 درصد منابع استانی تخصیص یافته است و در مجموع امسال گشایش‌های خوبی در حوزه مالی داشتیم.

وی با بیان اینکه سه مرحله‌ای شدن تخصیص بودجه مشکلاتی را ایجاد کرده است، افزود: در سال 98 بیش از 42 هزار میلیارد تومان بودجه مصوب شده بود در حالی که بیش از 48 هزار میلیارد نیازمندیم و امیدواریم تا پایان سال تخصیص 110 درصدی محقق شود.

اضافه شدن 3500 میلیارد تومان به بودجه آموزش وپرورش

الهیار گفت: اقدامات خوبی را با همکاری کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی در حوزه بودجه آموزش و پرورش داشتیم و با پی‌گیری‌های انجام شده 3 هزار و پانصد میلیارد تومان به سقف لایحه بودجه ما در سال 99 اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای پیگیری سند تحول با هدف افزایش اثربخشی یک بسته اجرایی را تهیه کردیم تا از این طریق بتوانیم دسترسی به منابع مالی پایدار داشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش افزود: مدیران کل باید مسائل را به جد پیگیری کنند و منابع مالی را در محل خودش هزینه کنند تا در بازرسی‌ها دچار مشکل نشوند.

وی بیان کرد: سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای ثبت‌نام دانش‌آموزان متقاضی‌ آزمون 30  هزار تومان دریافت می‌کند که باید براساس تفاهم‌نامه به مجری آزمون که دانشگاه شهید رجایی است بازگردانده شود.

لغو ثبت‌نام اسکان نوروزی فرهنگیان 

 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش از لغو ثبت‌نام اسکان سفرهای نوروزی ناشی از شیوع بیماری کرونا خبرداد و افزود: البته مراکز اقامتی و باشگاه‌های فرهنگیان از این مصوبه ستاد پیشگیری از کرونا مستثنی هستند همچنین برگزاری هرگونه مراسم در تالارها ممنوع است و رستوران‌های آموزش و پرورش نیز باید بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کنند.

برنامه‌‌ریزی برای 75 هزار متقاضی در طرح مسکن فرهنگیان 

وی متذکر شد: در طرح مسکن فرهنگیان 320 هزار نفر ثبت‌نام کردند که برای 75 هزار متقاصی دارای شرایط برنامه‌ریزی‌ها شروع شده است در این راستا، 23 هزار واحد مسکونی مهر را در برخی استان معرفی کردیم تا تحت شرایطی در قالب این طرح به فرهنگیان واگذار شود.

جزییات پرداخت وام به فرهنگیان 

الهیار افزود: در 13 استان املاک مازاد را معرفی کردیم لذا تغییرکاربری نیازمند رایزنی است، 100 میلیارد تومان اعتبار در قالب 20 هزار فقره وام اضطراری از طریق موسسه بانکداری اجتماعی رسالت بدون سود در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد  همچنین عملکرد صندوق وام ضروری بسیار خوب بوده است، وام‌های بانک ملی نیز با سود 12 درصد در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد بانک ملی فعلا دو هزار میلیارد تومان را به این موضوع تخصیص داده‌اند با پیگیری‌های انجام شده قرار است این مبلغ به چهار هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی لضافه کرد: وام مسکن از 50 به 60 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و زوج‌های فرهنگی نیز 120 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: در حوزه امور اداری و تشکیلات، ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی آینده را در دستور کار داریم. اجرای قانون استخدام حق‌التدریس‌ها نیز در دستور کار است در این طرح آموزشیاران نهضت سواد آموزی، مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریس تحت شرایطی تبدیل وضعیت می‌شوند در این راستا نمایندگان مجلس نیز استفساریه‌ای را به قانون استخدامی این نیروها اضافه کرد که مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفت.

برگزاری آزمون حق‌التدریسی ها در 22 فروردین 99

وی با اشاره به شرایط اختصاصی برای استخدام حق التدریس‌ها افزود: تمهیدات لازم برای انجام آزمون استخدامی حق‌التدریسی‌ها صورت گرفته است لذا 10 اسفند ثبت نام و 22 فروردین آزمون برای حق التدریسی‌ها برگزار می‌شود لذا اگر افراد نتوانند در این آزمون موفق شوند به خدمت آن‌ها در آموزش و پرورش پایان می‌دهیم.

وی گفت: وضعیت نقل و انتقالات مطلوب نیست برای سال جاری باید براساس سامانه و براساس ضروریات انجام شود بنابراین در سال آینده نقل و انتقالات محدود و در موارد ضروری است نیاز آموزش و پرورش، اولویت ماست.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: برای ساماندهی نیروی انسانی کارها شروع شده است بیش از 66 هزار نفر در سال آینده بازنشسته می‌شوند 7 هزار دانشجو معلم فارغ‌التحصیل و 12 هزار نفر از طریق ماده 28 جدب می‌شوند این در حالی است که 500 هزار دانش آموز در سال آینده افزوده می‌شوند کار ساماندهی از اوایل آذرماه آغاز و تا شهریور سال آینده ادامه دارد.

کمبود 179 هزار معلم‌ در مهر 99

الهیار ادامه داد: بیش از 179 هزار نیرو در مهر آینده کمبود خواهیم داشت که این کسری از طریق حق التدریس، تدریس معاونین و خرید خدمات آموزشی جبران خواهد شد.

فصل دهم قانون مدیریت به همه فرهنگیان تسری یافت

وی عنوان کرد : با وجود سختی‌ها، رتبه‌بندی را اجرایی کردیم و بر اساس افزایش امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری که با هدف رفع تبعیص صورت گرفت این قانون را به همه فرهنگیان تسری دادیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در اجرای فصل دهم قانون خدمات کشوری، مقتضی است اطلاع رسانی دقیق به فرهنگیان توسط ادارات انجام شود تا سوء برداشتی در این خصوص برای افراد به وجود نیاید.

وی افزود: در اجرای قانون مالی اخیر، افزایش 50 درصدی خالص، دیدگاه درستی نیست این ضریب افزایش درسال آینده نیز افزایش می‌یابد.

ارسال نظر

 • علی
  ۳ ۱

  بس ظلم، بس ظلم. حقوق کادر اداری2میلیون افزایش دادین. حقوق کادر آموزشی 200تا300.از خدا بترسید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آقای ترکمن فصل دهم خدمات کشوری شامل امام بندهای احکام حقوقی میباشد .و قانونا باعث افزایش ۵۰درصدی حقوق ومزایا به صورت خالص میشود .پس جناب عالی در جریان نیستید .

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این طرح افزایشی 50 درصد برای کارمندان اداره و همکاران کم سابقه مفید بوده وبرای من که 29 سال سابقه دارم فقط 50 هزار تومان افزایش داشته ام وفقط بازی با کلمات می باشد به جای حق شغل حرفه ای حق شاغل است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  لطفا توضیحی در رابطه با این طرح به همکاران ذی نفع داده شود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اگر پلکانی اضافه می شد برای معلمان با سابقه 29 سال بیشتر اضافه می شد تا کادر اداری من معلم 50 هزار تومان اما کادر اداری بیشتر از همه اضافه شده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  منظور از 50 در صد افزایش حقوق چیست

 • ناشناس
  ۲ ۲

  برای کارمند جهاد سه میلیون اضافه شده براط آموزش و پرورش 300هزار.بعد این بی عرضه منت هم میزاره

 • وحید
  ۱ ۰

  بسه دیگه حرف نزن.گیر آوردی ما نعلمان را؟

 • محمودرضا شهرکی
  ۲ ۰

  افزایش حقوق در فصل دهم(۵۰درصد)تبعیض فوق العاده ایی بین کادر اداری و آموزشی هست،واعتراض کادر آموزشی به حق است،لطفا برسی فرمایید

 • ناشناس
  ۲ ۱

  ۵۰ در صد خالص با رتبه بندی حق فرهنگیان آموزشی است بیسواد نیستیم به اداری های آموزش و پرورش دادید به همه ارگان ها دادید.

 • هادی
  ۲ ۱

  میگن طرف حیا رو خورده آبرو قی کرده!!!
  حکایت همین معاون وزیر آموزش و پرورشه
  حق و حقوق معلمان رو شما با کدام مجوزی برای ضدعفونی کردن هزینه کردید!! مگه سازمان بازرسی در خوابه که شما چنین خلافی وحشتناکی رو مرتکب شدید//

 • سینا
  ۱ ۰

  پس معلم ها را یکساله فیلم کردید ...رتبه بندی معلمان بازی دولت بود که بعد مبلغ بیشتری را به همه کارمندانش اضافه کند و معلم ها هم فقط سامسونگ سر زبانها بیافتد

 • معلم
  ۲ ۰

  آقای محترم من با رتبه عالی ۲۰۰ تومن افزایش داشتم همکارم با یک سال سابقه ۸۰۰ تومن میخام بدونم در این وسط نقش رتبه بندی چیه؟علنا رتبه بندی حذف شده چرا؟

 • خدا
  ۰ ۰

  ازنظر شماافزایش ۵۰درصدی کاردرستی نیست ولی طرح رتبه بندی شما وبی عدالتی شما در توزیع آن کار بسیار پسنده ای است فقط به نفع کسانی شد که رتبه عالی داشتند ودر حق دیگران ظلم بزرگی شد که بخشودنی نیست....

 • محمدی
  ۰ ۱

  کاش به بازنشستگان فرهنگی که اضافه تدریس می گیرند و دولت رو یاری می کنند در کمبود نیرو درصدی بیشتر به حقوقشون اضافه بشه مثل شاغلین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ال هیار معاون آموزش وپرورش همچین گفته حتما کسایی دوخودشون دارند ومی خواهند بیارن روی گار این کارها الان ۴۰ ساله که دارن می کنند وملت محروم خر که نیستند فقط به خاط امام زمان دم فرو می بندند.اگه واقعا راست می گن بیاین با اهل فن مناظره کنند .

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام لطفا وام ۱۲ درصدی که فرمودی بانک رسالت در تمام شهرستان شعبه ندارد پس چگونه میتوانم از آن استفاده کنیم لطفا پیگیری نمایید

 • نادر
  ۲ ۰

  خودتونید هرچی معلمارو فرض کردین رتبه بندی را حذف کنین ما همون ۵۰ درصد میخوایم رتبه بندی سر شما رابخدره

 • آشنا
  ۳ ۱

  دروغ ایا وافعا 50 درصد مثل همه ی کارمندای دیگر ادارات به معلمان وفرهنگیان اضافه شده خداوند لعنتتان کند در روز رستاخیز از دروغ گویان نگذرد قتل خراصون به حق قر]ن مجید کذابان

 • ناشناس
  ۳ ۲

  سلام. عدالتی در پرداخت ها نیست. هیچ گاه حقوق یک معلم برابر با حقوق کارمند فلان سازمان که از امتیازات رفاهی دیگری هم برخوردار است در یک سطح افزایش نمی یابد. نمی دونم چرا ولی به نظر میاد معلم کارمند حساب نمیشه و از اون طرف مثل هیئت علمی دانشگاه هم حساب نمیشن...نهادهایی مثل دیوان عدالت بیان تکلیف مارا مشخص کنند که یا این وری حساب بشیم یا اون وری...آخه هر چیزی که بخواد به کارمندان و...برسه برا معلما به صورت قطره چکانی هست و...

 • بویر احمد
  ۳ ۰

  وقتی چند ادم بی سواد مثل تو مدیر اموزش و پرورش باشد اوضاع باید از این هم خراب تر باشد چطور ادارات کشاورزی و بهداشت درمان ۵۰ درصد اضافه شده ولی شما اومدید رتبهدبندی را هم حذف کردید خدا نابودتان کند

 • محسن نوروزی
  ۱ ۱

  این دولت تا میتواند شعار میدهد و فرهنگیان را اذیت میکند ....؟؟؟!!!! از قوه محترم عدلیه تقاضای ورود و برخورد داریم تا بساط این همه بی عدالتی در پرداخت حقوقها برچیده شود ....؟؟؟؟!!!! به امید انروز ...

 • معلم
  ۲ ۱

  دروغه، همش دروغه، من با 26سال سابقه،فوق لیسانس، فقط 160هزار اضافه شده.این کجاش 50 درصده؟؟!!

 • عطا ادیبی
  ۲ ۰

  جناب اللهیاری پس تکلیف بازنشسته ها چی میشه عزیز دل برادر اینا سی سال باجون دل زحمت کشیدن چرا آنهارا مصرفی حساب کردین و بعداز سی سال دیگه بازنشسته هارو نمی بینید
  آقا حاجی بابایی بیشترین تاکیدش روی افزایش حقوق بازنشسته ها بوده پس چرا شما به مصوبه مجلس عمل نمی کنین؟؟؟؟؟؟؟؟!

 • حسین
  ۰ ۱

  حق شغل راحذف کردید چه فرقی کرد۲۵ هزاراضافه کردید

 • احمد
  ۲ ۱

  خدا لعنتتون کنه معلمها را چی فرض کردید؟

 • رضا
  ۲ ۱

  دروغ نگو برای کادر اداری دو ملیون اضافه شده برای معلمان چهارصد تومان به فشار نیوفتین با رتبه بندی کلاه بزرگی سر معلمان گذاشتید

 • فرهنگی
  ۱ ۱

  شما را به خدا ، اگه به خدا اعتقاد دارید یک بار هم که شده مثل ادارات دیگه از حق معلمان دفاع کنید و قانون را درست مثل ادارات دیگه اجرا کنید.
  بیاید اول فصل دهم قانون خدمات کشوری را درست اجرا و بعد احکام رتبه بندی را صادر کنید.
  چرا شما مثل وزراء دیگه از حق نیروهاتون دفاع نمیکنید.
  چرا؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۳ ۱

  الهی خدا از شما نگدره وکرونا بگیرید چون حقما رو میخرزد

 • ناشناس
  ۳ ۱

  با احکام صادر شده در واقع عملا عدالت رو نابود کردید ومعلمان وپرسنل آموزشی با سابقه بالا را بازیچه ،بلاخره معنی عدالت آقایون رو هم فهمیدیم،

 • جواد
  ۲ ۰

  با سلام.لطفا حق التدریس شاغلین که از پارسال مانده را تا عید پرداخت کنید که با زحمت رفتم روستا برای اضافه تدریس.الان شدیدا نیازه.ممنون

 • ناشناس
  ۱ ۰

  لعنت به آدم دروغگو و حیله گر چرا به نیروهای آموزشی ندادید؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری