کد خبر 411949

زمین‌ خواری میلیاردی در گیلان

یک فقره زمین خواری در شهر آستانه اشرفیه (گیلان) به ارزش بیش از ۲۸.۶ میلیارد تومان کشف و از متصرفان پس گرفته شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده انتظامی گیلان امروز گفت : با شکایت شرکت آب منطقه ای گیلان ، ماموران آگاهی و نیروی انتظامی توانستند بستر آب بندان کورکاه عبدالله ، در یکی از خیابان های اصلی شهر آستانه اشرفیه به مساحت حدود 142 هزار متر مربع را از 2 متصرف پس بگیرند.
سردار عزیزاله ملکی افزود : متصرفان 45 و 50 ساله با جعل نامه و ارسال به دفترخانه ، سند بستر این آب بندان را به نام خودشان منتقل کردند و قصد تغییر کاربری داشتند که پس از دستگیری ، به جرم خود اعتراف کردند.
وی با اشاره به اینکه این بستر جزء مهمترین منابع تامین آب حدود 300 هکتار از زمین های کشاورزی ای است گفت : کارشناسان ارزش این قطعه زمین را بیش از 286 میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی گیلان گفت : بر اساس قانون مصوب سال 1347 و قانون توزیع عادلانه آب مصوبه سال 1361 ، همه منابع آبی شامل رودخانه ‌ها ، انهار و برکه‌ های طبیعی جزء انفال و از مشترکات است که مسئولیت حفظ ، نظارت و بهره‌ برداری از آن با وزارت نیرو است.
سردار عزیزاله ملکی افزود : نظارت مستمر بر زمین های ملی ، برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفان ، اطلاع‌ رسانی و بهره‌گیری از سیستم ‌های اطلاعاتی ، کد رهگیری و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین ‌خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب از زمین های ملی اعلام کرد

بیشتر بخوانید
ارسال نظر