{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 411949

یک فقره زمین خواری در شهر آستانه اشرفیه (گیلان) به ارزش بیش از ۲۸.۶ میلیارد تومان کشف و از متصرفان پس گرفته شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده انتظامی گیلان امروز گفت : با شکایت شرکت آب منطقه ای گیلان ، ماموران آگاهی و نیروی انتظامی توانستند بستر آب بندان کورکاه عبدالله ، در یکی از خیابان های اصلی شهر آستانه اشرفیه به مساحت حدود 142 هزار متر مربع را از 2 متصرف پس بگیرند.
سردار عزیزاله ملکی افزود : متصرفان 45 و 50 ساله با جعل نامه و ارسال به دفترخانه ، سند بستر این آب بندان را به نام خودشان منتقل کردند و قصد تغییر کاربری داشتند که پس از دستگیری ، به جرم خود اعتراف کردند.
وی با اشاره به اینکه این بستر جزء مهمترین منابع تامین آب حدود 300 هکتار از زمین های کشاورزی ای است گفت : کارشناسان ارزش این قطعه زمین را بیش از 286 میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی گیلان گفت : بر اساس قانون مصوب سال 1347 و قانون توزیع عادلانه آب مصوبه سال 1361 ، همه منابع آبی شامل رودخانه ‌ها ، انهار و برکه‌ های طبیعی جزء انفال و از مشترکات است که مسئولیت حفظ ، نظارت و بهره‌ برداری از آن با وزارت نیرو است.
سردار عزیزاله ملکی افزود : نظارت مستمر بر زمین های ملی ، برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفان ، اطلاع‌ رسانی و بهره‌گیری از سیستم ‌های اطلاعاتی ، کد رهگیری و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین ‌خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب از زمین های ملی اعلام کرد

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری