کد خبر 460712
در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

ریسک خرید و فروش طلا بالا است/ قیمت سکه ثابت ماند

نایب رییس دوم اتحادیه طلا با اشاره به نوسان شدید قیمت‌ طلا و سکه گفت: ریسک خرید و فروش طلا بالا رفته و این بازار تقاضای قبل را ندارد.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمدکشتی‌آرای در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره حال‌و‌هوای بازار طلا توضیح داد: برخلاف انتظار، قیمت طلا و سکه از روز گذشته با رشد نرخ ارز و بهای اونس مجددا افزایش یافت به طوریکه طلا دوباره وارد کانال یک میلیون و سکه حدود۶۰۰هزار تومان گران شد.

او اضافه کرد: در بازار امروز هم به رغم صعود اونس به کانال ۲۰۰۰دلار، به دلیل کاهش اندک نرخ ارز شاهد افزایش جزیی در قیمت طلا بودیم اما بهای سکه تغییر چندانی نکرده و تقریبا ثابت مانده است.

به گفته کشتی‌آرای، نوسان بالای قیمت طلا و سکه ریسک خرید و فروش را بالا برده و متاسفانه دیگر کمتر کسی متقاضی این بازار است؛ درحالیکه طلا طی سال‌های طولانی علاوه بر جنبه زینتی، کالای سرمایه‌ای بوده و حالا به دلیل رشد قیمت‌ها خریدار ندارد.

او درباره آینده این بازار تصریح کرد: با توجه به عدم ثبات نرخ ارز و روند صعودی اونس، قیمت‌ها در بازار طلا به شدت غیرقابل پیش‌بینی است و برخلاف انتظار فعالان بازار حرکت می‌کند.

قیمت طلا و سکه ۲۸مرداد ۹۹

کشتی‌آرای با اشاره به قیمت‌های روز بازار بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید با ۱۰۰هزار تومان کاهش به ۱۰میلیون و ۸۵۰هزار تومان رسید و بهای سکه طرح قدیم نیز بدون‌ تغییر نسبت به دیروز، ۱۰میلیون و ۶۰۰هزار تومان است.

 در این زمینه بخوانید:

کسانی که مالیات سکه در سال‌۹۷ را نپرداخته‌اند بخوانند

قیمت سکه دوباره ۶میلیونی می‌شود؟

او ادامه داد: همچنین امروز نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۴۰۰هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۵۰ و سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان معامله می‌شود و قیمت طلای۱۸ عیار هم با حدود ۱۲هزار تومان افزایش به گرمی یک میلیون و ۷۳هزار تومان رسید.

ارسال نظر