اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

واکنش بازار ارز به سخنان همتی/ دلار ۱۵۰۰تومان ریخت

یک فعال بازار ارز گفت: پس از پخش گزارش تلویزیونی رییس کل بانک‌مرکزی در روز پنجشنبه، ریزش قیمت ارز آغاز شده به طوریکه نرخ دلار حدود ۱۵۰۰تومان سقوط کرده است.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ یک فعال بازار ارز در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار امروز بیان کرد: از روز گذشته بازار ارز به اظهارات‌ پنجشنبه شب همتی مبنی بر غیرواقعی بودن نرخ فعلی دلار واکنش نشان داد و نزولی شد، که این روند تا کنون ادامه داشته است.

جو بازار ارز ریزشی است

او از افزایش فروشندگان در بازار ارز خبر داد و گفت: با ریزش نرخ ارز، تعداد فروشندگان در بازار بیشتر شده و دلالان از خرید امتناع می‌کنند و بیشترصرافان نیز فروشنده هستند، چراکه بازار ارز وارد فاز ریزشی شده و پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه‌دار باشد.

دلار وارد کانال ۲۱۰۰۰تومان شد

این فعال بازار ارز با تشریح قیمت‌های امروز گفت: قیمت دلار صرافی ملی نسبت به روز گذشته ۱۲۰۰تومان کاهش یافت و به ۲۱۸۰۰برای فروش و ۲۱۷۰۰تومان برای خرید رسید؛ نرخ فروش یورو هم در صرافی‌های بانکی ۲۵۸۰۰ و برای خرید ۲۵۷۰۰تومان است.

او اضافه کرد: در بازار آزاد نیز دلار از نرخ ۲۳۲۰۰ روز پنجشنبه به ۲۲۲۰۰تومان در معاملات امروز رسید، ضمن اینکه قیمت دلار در مقایسه با روز گذشته نیز ۲۰۰تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار ارز خاطرنشان کرد: همانطور که رییس کل بانک‌مرکزی تاکید کرده قیمت واقعی دلار بسیار پایین‌تر از رقم‌های فعلی است؛ بر این اساس به نظر می‌رسد اگر دلار مجددا به کانال ۱۸ تا ۱۹هزار تومان برسد منطقی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • درود
  ۱۲ ۰

  از نظر شما منطقیه از نظر مردم دلار 12000هم شود منطقی نیست به چه دلیل میبرند بالا ارزش پول ملی رو ببرید بالا چرا مبخواهید 19000 منطقیه کی گفته وکی تایید کرده اصلا دلار 3800رو چه اشخاصی بالا بردند

 • ناشناس
  ۹ ۰

  چقدر آدم کثیف داریم..کانال ۱۸ تا ۱۹ هزار منطقی است..!!
  به همتی مثلا میخواین قیمت بدین ولی با بچه طرف نیستین

 • حسین احمدی
  ۴ ۰

  18یا19منطقی 7،8غیر منطقی چه برسه 18،19 که گفته که ارزش دولار همین این ارزش منطقی باید به ثبات ارزش ارزی برسیم که عادلانه باشه نه مطفی

 • سیاوش (کارشناس بانک مرکزی)
  ۰ ۰

  معني قیمت واقعی دلار بسیار پایین‌تر از رقم‌های فعلی است 18 و 19 تومان نيست در زمان مناسب پايين تر از اين قيمت ها هم خواهد امد مسئله فقط زمان مناسب است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به نظر اینجانب حرفهای همتی هیچ تاثیری در پایین آمدن دلار نیست زیرا ایشان دو ماه هست از این حرف‌ها میزنه بلکه دلیلش تزریق ارز و حواله درهم به بازار آزاد بود.

 • امیر
  ۰ ۰

  وای چقد زیاد امده پایین یکدفعه 20000 تومان میره بالا بعد 1500 تومان میاد پایین ای ارزونیه

 • امیر
  ۰ ۰

  اخ قلبم دلار 3000 تومانی خریده بودم الان شده 18000 نجاتم بدید دارم سکته میکنم انشاءالله روزی برسه که هر تومان 18000 دلار بشه ما چه مردم بدبختی هستیم

 • محمد
  ۱ ۰

  آقای همتی بینم برای حرفای خودت ارزش قائل هستی....دلار و بکش پایین و ثابتش کن.تا مردم یه نفس بکشن......بینم مردش هستی!!!!؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دولت سرکاری