کد خبر 457502

یک فعال بازار ارز در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح کرد؛

فاصله ۲۰۰۰تومانی نرخ خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی/ هدایت مردم به فروش ارز در بازار سیاه

یک فعال بازار ارز با انتقاد از فاصله ۲۰۰۰تومانی نرخ خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی گفت: این موضوع باعث می‌شود که مردم برای فروش ارز‌هایشان به سمت بازار آزاد کشیده شده و تعادل بازار به هم بخورد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ یک فعال بازار ارز که نخواست نامش ذکر شود، در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با انتقاد از فاصله بالای قیمت خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی اظهار کرد: در حال حاضر بین نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی ملی ۲۰۰۰تومان اختلاف قیمت وجود دارد که این موضوع اولا باعث آشفتگی بازار ارز شده و ثانیا به دلیل پایین بودن نرخ خرید نسبت به بازار آزاد، فروشندگان ارز را به بازار سیاه سوق می‌دهد.

او اضافه کرد: این درحالیست که سایر صرافی‌ها مجاز نیستند فاصله نرخ خرید و فروش ارز را بیش از ۱درصد اعلام کنند و وقتی نرخ خرید صرافی بانکی هم پایین باشد، ما نمی‌توانیم نرخ خرید خود را تا این حد پایین بیاوریم چراکه این قیمت رقابتی نیست و کسی حاضر نمی‌شود ارز خود را با این نرخ به ما بفروشد.

این فعال بازار درباره علت فاصله بالای دو نرخ بیان کرد: زمانی که بازار آشفته باشد، بانک‌مرکزی برای کنترل بازار فاصله نرخ خرید و فروش ارز را افزایش می‌دهد اما اختلاف ۲هزار تومانی دو نرخ غیرمنطقی است و بازار را سردرگم خواهد کرد.

وی با تشریح قیمت دلار و یورو در بازار امروز گفت: امروز قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش ۲۲۳۰۰ و برای خرید ۲۰۴۰۰تومان اعلام شد؛ همچنین یورو امروز با قیمت ۲۶۱۰۰تومان به فروش می‌رسد و نرخ خرید آن از فروشنده ۲۴۲۰۰تومان است.

او افزود: نرخ دلار در سایر صرافی‌ها برای فروش حدود ۲۲۸۰۰ و برای خرید ۲۲۶۰۰ تا ۲۲۷۰۰تومان است؛ در بازار آزاد نیز قیمت دلار حدود ۲۳۴۰۰تومان اعلام شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    انشا الله که بزودی تمام معامله کنندگان ارز در بازار آزاد و فروشندگان ارز ورشکست شوند برای ابد!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری