کد خبر 454039

نایب رییس دوم اتحادیه طلا در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

بازگشت سکه به کانال ۹میلیون تومان/ دلار قیمت طلا را هم پایین کشید

نایب رییس دوم اتحادیه‌طلا با بیان اینکه سکه طی دو روز گذشته ۶۵۰هزارتومان کاهش قیمت داشته است، دلیل اصلی این اتفاق را کاهش نرخ دلار عنوان کرد.

اقتصادآنلاین - صبا نوبری؛ محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه قیمت سکه طی دو‌ روز گذشته ۶۰۰تا۶۵۰هزارتومان ارزان شده، گفت: مهم‌ترین دلیل این اتفاق، کاهش قیمت ارز بوده است.

وی افزود: نکته قابل توجه در بازار امروز این بود که تعداد فروشنده‌ها بیشتر از خریدارها بود و به عبارتی عرضه از تقاضا پیشی گرفته است که نشان از ترس از کاهش قیمت بیشتر دارد.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا با تاکید بر اینکه آینده قیمت‌ها در بازار طلا غیرقابل پیش‌بینی است، تاکید کرد: اما می‌توان گفت تغییرات قیمت طلا و سکه بستگی به تغییر در قیمت ارز دارد.

قیمت طلا و سکه امروز چند؟

نایب رییس دوم اتحادیه با اعلام قیمت‌های امروز بیان کرد:  امروز در بازار آزاد تهران قیمت طلای ۱۸عیار به گرمی ۹۹۵هزارتومان، سکه طرح جدید ۱۰میلیون و ۶۹۰هزارتومان و طرح قدیم به ۹میلیون و ۹۵۰هزارتومان تومان کاهش یافت.

وی افزود: همچنین نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۶۲۰، ربع سکه سه میلیون و ۳۴۰ و سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۵۰هزار تومان در بازار امروز معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری