مدیر عامل چادر ملو در گفت و گو با اقتصاد آنلاین ؛

سنگ آهنی ها تشنه آب هستند/بدون حمایت بانک ها توان پرداخت هزینه ها را نداریم

محمد نوریان گفت: با توجه به کم آبی موجود برای تامین آب مورد نیاز مجموعه با طرح انتقال آب از خلیج فارس موافقیم،ضمن آنکه بانک ها نیز برای تامین هزینه آن وعده کمک و حمایت داده اند.

سنگ آهنی ها تشنه آب هستند/بدون حمایت بانک ها توان پرداخت هزینه ها را نداریم

محمود نوریان مدیر عامل شرکت چادرملو در گفت وگو با اقتصاد آنلاین  به دفاع از طرح انتقال آب از خلیج فارس برای تامین آب مورد نیاز مجموعه اش کرد و گفت:این طرح برای ما به لحاظ اقتصادی به صرفه است و مجموعه نیز موافق اجرای چنین طرحی است؛چرا که صنایعی همچون صنایع سنگ آهن نیاز فراوانی به آب دارند.

وی افزود:با توجه به موقعیت جغرافیایی که این شرکت در آن احداث شده و کم آبی شدید منطقه راهکار دیگری جز این انتقال نداریم،اتفاقی که باید چند سال پیش می افتاد. مدیر عامل شرکت چادرملو این را هم یاد آور شد که صنایعی همچون چادرملو بدون حمایت بانک ها  و تخصیص منابع و  اعتباری کافی قادر به تامین هزینه های این انتقال نیست،تصریح کرد:بانک های مورد نظر وعده هایی دادند و ما هم با پشتوانه حمایتی آنها خواستار این انتقال آب هستیم.

نوریان اظهارداشت با توجه به کم آبی موجود در کشور تا چند سال آینده نه تنها صنایع بلکه برای تامین آب شرب نیز به آب های دریا نیازمند می شویم. وی در خصوص افزایش تعرفه20درصدی  برق نیز اینطور بیان کرد:هرگونه افزایش حامل های انرژی برای صنایع بطور حتم در قیمت تمام شده و قیمت برای مصرف کننده بی تاثیر نخواهد بود،بویژه اینکه صنایعی مثل صنایع معدنی  بیشترین مصرف آب و برق را به خود اختصاص می دهند .

ارسال نظر
ارسال نظر
  • ناشناس
    ۰

    قرار بود فولاد مبارکه در بندر عباس تاسیس شود . شاید به همین دلیل

  • ناشناس
    ۰

    تنها راه نجات کشور از خشکسالی احداث کانال ایرانرود از خلیج فارس و دریای عمان به داخل خشکی های کشور است.