کد خبر 558343

یک مقام مسئول:

ترانزیت از بندر شهید رجایی ۱۰۰درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالاهای کانتینری از بندرشهید رجایی گفت: طی این مدت ۱۸۹ هزار و ۱۲۹ TEU کانتینری از این بندر به کشورهای مقصد صادر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی رضا محمدی کرجی‌ران اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد 189 هزار و 129 TEU کانتینر از بندر شهید رجایی به کشورهای مقصد  صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 28 درصد افزایش یافته است.

 وی با بیان این‌که واردات کالای کانتینری در بندر شهید رجایی طی مدت یاد شده 172 هزار و 182 TEU کانتینر بوده ککه نسبت به مدت مشابه سال 99 تغییر چندانی نداشته است، افزود: همچنین طی این مدت 112 هزار و 827 TEU کانتینر ترانزیت صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجه 100 درصدی را نشان می دهد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی اضافه کرد: در پنج ماهه نخست امسال نیز 675 کشتی کانتینری به بندر شهید رجایی تردد داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزایش به ثبت رسیده است.

بندر شهید رجایی به‌عنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه  6.5 میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه به‌شمار می آید. این بندر تجاری با دارا بودن 10 پست اسکله کانتینری در مجموع به طول 2 هزار و 500 متر با بهرگیری از تجهیزات پیشرفته بندری مهمترین بندر تجاری کشور و یکی از کانونهای مهم تجارت دریا برد منطقه ای و بین المللی قلمداد می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر