کد خبر 522269

استاندار تهران؛

تمامی پارک‌های تهران باید تعطیل باشد

محسنی بندپی درباره وضعیت بیمارستان ها و محدودیت‌های اعمال شده در استان تهران توضیحاتی داد.

به  گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران اظهار کرد: لازم است که ما چیز‌هایی که می‌تواند این بیماری را کاهش دهد کوتاهی نکنیم. در شرایط قرمز اعلام شده چه گروه‌هایی باید فعالیت کنند، سرو کردن غذا در رستوران محدودیت دارد و ممنوع است، ولی بیرون بر مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: الان ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌ها و هزار تخت بخش مراقبت ویژه را اختصاص به کرونا دادیم. تشدید نظارت‌ها باید در راهبرد ما قرار گیرد. بعضی از دستگاه افراد حتی ماسک نداشتند و علی رغم اینکه دستورالعمل شده حتی اجازه ورود بازرسان را ندادند و شرکت ملی نفت از جمله این دستگاه‌ها بود.

استاندار تهران گفت: میزان فوتی‌های کرونا استان نسبت به شاخص‌ها پایین‌تر است به خاطر تخصص‌ها است و در بیمارستان‌های تخصصی و قدیمی مثل مسیح دانشوری و امام خمینی آمار فوتی‌ها ۱۱.۵ درصد است، ولی در بیمارستان‌های کوچک‌تر این آمار ۲۵ درصد است.

وی بیان کرد: نسبت به تجهیز کردن، اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌ها باید خود را بیشتر آماده کنیم و باید نسبت به آن‌ها کمک بیشتری داده شود، برای بحث برق هم باید مسولان این بخش کمک بیشتری کنند.

وی افزود: متاسفانه بستری ها، فوتی ها و بیماران سرپایی رو به افزایش است، ما در هیچ کدام از پیک های اول، دوم و سوم چنین شرایطی را نداشتیم. در پیک های قبلی مراجعان سرپایی کاهش پیدا می کرد و بعد از آن پیک بستری کاهش پیدا می کرد. ولی در پیک چهارم ویژگی های کرونای جهش تفاوت های زیادی با ویروس ووهان دارد.

وی ادامه داد: لازم است که دو کار را همزمان انجام دهیم، یکی اینکه پوشش واکسیناسیون را افزایش دهیم و دوم نظارت ها را دقیق تر، علمی تر انجام دهیم. نظارت فقط به اصناف مربوط نمی شود و باید دستگاه‌ها دورکاری کارمندان را داشته باشند. اگر مصوبه ای ستاد ملی دارد باید همه از آن تمکین کنند و قسمتی که استانداری باید انجام دهد در دستور کار قرار گرفته و دستگاه های متخلف را معرفی کرده ایم.

استاندار تهران بیان کرد: از شنبه هفته آینده راه اندازی خط ۶۰۷۰ را در دستور کار داریم. ما در گذشته ۶ هزار و ۹۰۰ تخت برای بیماران کرونایی داشتیم و به ۸ هزار و ۱۰۰ تخت افزایش دادیم و این خط برای هدایت، راهنمایی و جایابی بیماران است تا دچار سردرگمی نشوند و هر بیمار که تخت خالی نیافت با این خط می‌تواند تماس بگیرد و تخت خالی معرفی می‌شود.

وی گفت: افزایش تخت‌ها را داریم و بخش نامه کرده ایم که نسبت به پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها اقدام شود و عمل‌های غیرضروری متوقف شود و الان حدود ۱۰ هزار تخت در تهران داریم.

محسنی بندپی تصریح کرد: ممنوعیت‌ها قانون است و باید اجرا شود و تمامی بوستان ها و پارک‌ها باید تعطیل باشند. اگر بوستان یا پارکی اعلام شود حتما نسبت به تعطیلی آن اقدام می‌شود. فعلا در همه وضعیت‌های کرونایی آمار‌ها افزایش دارد و پیش بینی می‌شود هفته بعد هم همین شرایط باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تعطیلی تهران گفت: آن چیز‌هایی که ستاد ملی مصوب کرده را اجرا می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر