کد خبر 512710

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور؛

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر آغاز شد

ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر از امروز آغاز و تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ادامه خواهد یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین، ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر از ساعت هشت صبح امروز آغاز و تا روز 26 اسفند روند ثبت‌نام از داوطلبان تا ساعت 18 ادامه می‌یابد.

 براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می‌توانند به چهار روش برای ثبت نام اقدام کنند، در این زمینه می توان از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری، ثبت نام از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری، ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری و ثبت نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان اقدام کرد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام؛ ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان، یک قطعه عکس 4 × 3 جدید، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت، اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده 32 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر هستند.

کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

نام‌نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر از 20 اسفند امسال، شورای اسلامی روستا از 16 فروردین به‌مدت یک هفته در فرمانداری‌ها و انتخابات رییس جمهوری نیز از 21 اردیبهشت به‌مدت پنج روز در ستاد انتخابات کشور انجام می‌شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 28 خردادماه 1400 برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر