کد خبر 512666

مترو با ۴ افتتاح ایستگاه به انتهای سال می‌رسد

افتتاح ۴ ایستگاه از بخش میانی خط ۶ متروی تهران در هفته آینده انجام خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در هفته پایانی سال ۱۳۹۹،چهار ایستگاه تربیت مدرس، یادگار امام (ره)، شهید اشرفی اصفهانی و شهید ستاری افتتاح خواهد شد. این خط در ایستگاه تربیت مدرس با خط ۷ دارای ایستگاه تقاطعی است و به همین لحاظ افتتاح‌های هفته آینده، شکل دیگری به روند مسافرپذیری خطوط ۶ و ۷ مترو خواهد بخشید.

ایستگاه‌هایی که هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسند در مناطق ۲، ۵ و ۶ قرار داشته و همگی از تجهیزات ویژه افراد کم‌توان جسمی و حرکتی به همراه علائم بساوایی برخوردار هستند.

خط ۶ مترو به‌ طول تقریبی۴۰ کیلومتر، طولانی‌ترین خط متروی زیرزمینی تهران به حساب می‌آید.اهمیت و ضرورت تکمیل و بهره‌برداری کامل از خط ۶ به این دیلیل است که این خط از بسیاری از مناطق، میدان‌های پر رفت و آمد و بیشتر خیابان‌ها و بزرگراه‌های مهم شهر تهران عبور کرده و با خطوط ۱، ۲، ۳، ۴ و ۷ مترو در ۶ ایستگاه و همچنین با خطوط دیگری که در برنامه توسعه متروی پایتخت پیش‌بینی شده است، ایستگاه تقاطعی دارد.

در پایان افتتاح این ۴ ایستگاه، بخش‌هایی از معابر شهری همچون بلوار مرزداران، فضای پیرامونی میدان بهنام و ضلع شمالی خیابان پیامبر به قلمرو عمومی شهر باز می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر