کد خبر 496685

مشاور فرماندار تهران؛

تردد بین‌شهری تهرانی‌ها همچنان بدون مجوز ممنوع است

مشاور فرماندار تهران با اشاره به دایر بودن ممنوعیت تردد بین‌شهری تهرانی‌ها بدون مجوز گفت: مجوز تردد بین شهری شهروندان تهرانی همچنان به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت توسط فرمانداری انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ایمانی قربانی درباره فرآیند ثبت‌نام در سامانه مجوز تردد بین‌شهری اظهار کرد: از هفته گذشته این سامانه فعالیت خود را آغاز کرد و شهروندان تهرانی می‌توانند در این سامانه مدارک خود را بارگذاری و درخواست مجوز تردد بین شهری داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای رعایت حال شهروندان تهرانی و بنابر هماهنگی‌های انجام شده، ثبت‌نام از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14 تا 18 پیش‌بینی شده تا در این بازه زمانی شهروندان بتوانند به صورت سهل‌تر وارد سامانه شوند و مدارک خود را بارگذاری کنند.

مشاور فرماندار تهران خاطرنشان کرد: سایت به گونه‌ای طراحی شده که در ابتدا از فرد سؤال می‌شود که قبلاً ثبت‌نام کرده است یا خیر و در ادامه نیز از وی پرسیده می‌شود که سفر مدنظر جزء ماموریتهای نظامی، پرونده‌های قضایی، درمانی،کشاورزی و صنعتی است یا خیر همچنین در سایت، بخشی نیز به عنوان سایر موارد پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: پس از بارگذاری مدارک در بازه زمانی اشاره شده، کارشناسان فرمانداری پس از 24 ساعت از طریق شماره تلفن ثبت شده، تأیید یا عدم تأیید درخواست را به فرد اطلاع‌رسانی می‌کنند که در صورت تأیید، فرد محدودیتی برای تردد ندارد و می‌تواند در یک بازه زمانی 3 روزه به استان مدنظر تردد داشته باشد.

قربانی با بیان اینکه برای صدور مجوز تردد بین‌شهری تمامی مراحل به صورت سیستمی و غیرحضوری صورت می‌پذیرد، گفت: هیچ برگه‌ای برای فرد متقاضی صادر نمی‌شود و همان پیامک مجوز تردد خواهد بود.

مشاور فرماندار تهران در پاسخ به این پرسش که چنانچه فردی متقاضی بیش از 3 روز برای تردد داشته باشد آیا فرمانداری با این درخواست موافقت خواهد کرد یا خیر افزود: برای هر پلاک عموماً یک بار مجوز صادر می‌شود که البته در مرحله دوم این درخواست مجدداً توسط کارشناسان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قربانی با بیان اینکه پس از ثبت و بارگذاری مدارک فرد متقاضی برای دریافت مجوز تردد بین‌شهری این مدارک به صورت سیستمی ثبت و به پلیس راهور ارجاع داده خواهد شد، ادامه داد: این موارد را روزانه به پلیس راهور ارجاع داده خواهد شد و افرادی که مورد تأیید کارشناسان قرار بگیرند، اعمال جریمه نخواهند شد.

مشاور فرماندار تهران درباره مجوز ترددهای داخل شهری خاطرنشان کرد: در این بخش برای پرسنل بیمارستان، اهالی رسانه، صدا و سیما و داروخانه شبانه‌روزی  مجوز صادر خواهد شد.

قربانی درباره زمان فعالیت این سامانه و صدور مجوز بین‌شهری تصریح کرد: فرمانداری بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا اقدام خواهد کرد و هر زمان که آنها تشخیص دهند ما فعالیت خود را ادامه خواهیم داد.

وی گفت: سامانه اشاره شده مختص شهر تهران است و در سایر استانها مجوزها به صورت دستی صادر می‌شود همچنین مجوز تردد بین‌شهری شهروندان تهران همچنان به صورت غیرحضوری  و از طریق سایت توسط فرمانداری انجام می‌شود.

این اظهارات مشاور فرماندار تهران در حالیست که امروز سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: "در شهرهای زرد و آبی، از این به بعد، منع تردد بین شهری وجود ندارد!"

بیشتر بخوانید
ارسال نظر