شهردار تهران:

آلودگی هوا از مرزهای استانی تبعیت نمی‌کند

شهردار تهران درباره آلودگی هوای تهران هم گفت:به هر صورت در شرایط وارونگی دما آلودگی هوای تهران را حادتر حس می‌کنیم وقتی که سرعت بادهای محلی زیر دو متر بر ثانیه می شود که اوجش در دی ماه است اگر آلوده سازی آلاینده های ثابت و متحرک حالت عادی بیشتر شود جای نگرانی است.

 آلودگی هوا از مرزهای استانی تبعیت نمی‌کند

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم آغاز عملیات ساخت بنای یادمان شهیدان سردار حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان درباره آلودگی هوای تهران هم گفت: به هر صورت در شرایط وارونگی دما آلودگی هوای تهران  را حادتر حس می کنیم وقتی که سرعت بادهای محلی زیر دو متر بر ثانیه می شود که اوجش در دی ماه است  اگر آلوده سازی آلاینده های ثابت و متحرک  حالت عادی بیشتر شود جای نگرانی است.

وی افزود : در حال حاضر در تهران با افزایش SO۲ مواجه ایم که علت آن سوخت ناقصی است که در خودروهای شخصی صورت می گیرد، وقتی خودروها معاینه فنی نداشته باشند، خودروهای سنگین و گازوئیلی با گازوییل غیراستاندارد کار و صنایع از مازوت استفاده کنند آلودگی هوا تشدید می شود .اگر صنایع بزرگ این کار را بکنند میزان آلایندگی چند هزار برابر می شود شهرداری تهران  آلودگی هوا را باید به صورت دائمی رصد و پیمایش کند. همانطور که می دانید آلودگی هوا از مرزهای استانی تبعیت نمی کند حتی نیروگاه های استان های البرز و قزوین هم اگر آلاینده شوند آلودگی آن را در تهران حس می کنیم.

او در ادامه گفت: باد غالب تهران جنوب غربی به شمال شرقی است و تمامی آلاینده های جبهه غربی تاثیر گذار است. تلاش هایی صورت گرفته تا اطلاعات و اقدامات لازم در اختیار قرار گیرد تا کنترل و پایش هوای تهران را انجام می دهیم در حال حاضر شاخص صبحگاهی pm۲.۵ حدود ۱۵۷ است که جای نگرانی دارد چون تا شب خیلی بیشتر می شود.

وی  درباره انتقادهای فراوان به  تاکسیرانی درباره تسهیلات کم خودروهای فرسوده گفت: بضاعت شهرداری در این زمینه محدود است و ما از سپرده های خودمان در نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده می کنم. تلاش های شهرداری اگر مورد پیشتیبانی قرار نگیرد و تسهیلات با بهره کم در اختیار شهرداری قرار نگیرد کاری نمی توان از پیش برد. درباره اعتبارات مربوط به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از سازمان برنامه و بودجه پیگیر هستیم تا اعتبارات مورد نیاز را بدست بیاوریم.

شهردار تهران درباره خرید اتوبوس های جدید برای ناوگان اتوبوسرانی گفت: خط اتوبوس سازی ایران خودرو دیزل را مجددا راه اندازی کردیم و برای ساخت ۲۵۰ دستگاه قرارداد بسته ایم .

شهردار تهران درباره نصب فیلتر دوده در اتوبوس ها هم گفت: تلاش می کنیم برای اتوبوس های موجود فیلتر دوده نصب شود، اتوبوس های جدیدی که می خریم این فیلتر را دارند.

 

ارسال نظر