کد خبر 459382

معاون شهردار تهران خبر داد:

افتتاح ایستگاه‌های خط ۶و ۷مترو/تامین هزار دستگاه اتوبوس برای شهر تهران

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از وقوع تحولات در حوزه حمل ونقل و ترافیک خبر داد و گفت: با آزاد‌سازی اوراق مشارکت سال۹۷ و ۹۸ و در سایه تامین منابع مالی، افتتاح بخشی از ایستگاه‌های مترو در خطوط ۶ و ۷مترو را تا پایان سال جاری شاهد خواهیم بود .

به گزارش اقتصاد آنلاین، «سید مناف هاشمی» در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری از «بلوار جی» با اشاره به اینکه این معبر برابر استانداردهای ترافیکی احداث و راه اندازی شده است گفت: در این بلوار مسیر دوچرخه سواری، پیاده روی، مسیر ایمن سازی برای معلولان و نابینایان تعبیه شده است .

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی و تسریع در روند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت تاکید کرد و گفت : اتفاقات و اقدامات خوبی در حوزه حمل ونقل و ترافیک در دست اقدام است ، با آزاد سازی اوراق مشارکت سال 97 و 98 و در سایه  تامین منابع مالی ، افتتاح بخشی از ایستگاه های مترو در خطوط 6 و 7 مترو را تا پایان سال جاری شاهد خواهیم بود .

وی اظهار داشت : یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه مدیریت شهری نوسازی و گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت است. متأسفانه به دلیل کمبود بودجه و اعتبار، ناوگان حمل و نقل عمومی در کل کشور دچار فرسودگی است که ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت  نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هاشمی با بیان اینکه تهران به بیش از 4 هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد، از نهایی شدن قرارداد تامین 250 دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت : تامین 750 دستگاه اتوبوس دیگر نیز در دستور کار شهرداری تهران است . در عین حال اورهال کردن یکصد هزار دستگاه اتوبوس نیز در دست اقدام است و تاکنون 350 دستگاه اتوبوس برای تعمیرات از خطوط خارج شده اند .

معاون شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه طی 9 سال گذشته بر اساس آنچه که  نیاز شهر بوده است، اتوبوس و واگن به ناوگان عمومی شهر اضافه نشده است گفت: در حال حاضر 1500 دستگاه واگن برای خطوط مترو و ارایه خدمات بهتر به شهر وشهروندان پایتخت نیاز است ،معتقدم این اقدامات که از سوی شهرداری تهران و تا پایان سال جاری برنامه ریزی شده است تنها بخشی از مشکلات حمل ونقل عمومی را در کلانشهر تهران مرتفع میکند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه اولویت ما به منظور مدیریت ترافیک پایتخت توسعه مترو خواهد بود، اظهارکرد: توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی و کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو در اولویت قراردارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری