{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438095

در صحن شورا مطرح شد؛

اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی نامگذاری عابر و اماکن عمومی شهر تهران سه خیابان را به نام شهید نرجس خانعلی زاده، شهید مهدی وریجی و لوری چکناواریان به تصویب رساندند.

به گزارش اقتصادآنلاین، در جریان دویست و دوازدهمین جلسه شورا  نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دستور کار قرار گرفت.

محمد جواد حق شناس در جریان بررسی صورتجلسه چهل و پنجم گفت: کادر درمانی کشور در ایام شیوع ویروس کرونا نشان دادند که از هیچ ایثار و فداکاری فرو گذار نخواهند کرد. کادر بهداشت و درمان کشور پزشکان و پرستاران در این ایام نشان دادند که در رابطه با انجام وظیفه تا تقدیم جانشان هم کم نمی گذارند و لذا کوچکترین کاری که می شد کرد در رابطه با بزرگداشت این عزیزان نام گذاری معابری به نام آنها بود.

رییس کمیسیون نامگذاری در ادامه به ذکر نام های پیشنهادی برای خیابانهای مورد نظر پرداخت و گفت :میدانی بی نام و جدید الاحداث واقع در محدوده ۲۰ شهرداری تهران وجود دارد که پیشنهاد می شود به نام امام هادی (ع) مزین گردد.

این پیشنهاد با موافقت اکثریت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

در ادامه پیشنهاد تغییر خیابان شهید فدائی در محدوده ۲۰ شهرداری تهران بنام پیشنهادی شهید محسن بهرامی بررسی شد که با موافقت اکثریت اعضا به تصویب رسید.

اعضای شورای شهر در ادامه پیشنهادی مبنی بر تغییر خیابان زرافشان شمالی در محدوده ۲شهرداری تهران بنام شهیدان سلامت و همچنین  خیابان زرافشان جنوبی در محدوده ۲ شهرداری تهران بنام پیشنهادی زرافشان را بررسی کردند که اعضای شورا پیشنهاد بازگشت به کمیسیون برای بررسی بیشتر  را مطرح کردند.

همچنین حق شناس در ادامه بررسی نامگذاری معابر و خیابان ها پیشنهاد داد تاخیابان پنجم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲شهرداری تهران بنام پیشنهادی دکتر مهدی وریجی (با حفظ شماره ) اختصاص یابد.

این پیشنهاد با موافقت اکثریت آرا به تصویب رسید.

در ادامه جلسه اعضای شورای شهر پینهشاد نامگذاری خیابان هفتم در محدوده بلوار ایوانک زرافشان شمالی در منطقه ۲شهرداری تهران بنام پیشنهادی پرستار نرجس خانعلی زاده را مطرح کردند که این پیشنهاد نیز با موافقت اکثریت آرا به تصویب رسید.

موارد بعدی پیشنهادات در حوزه پهنه رودکی بود.که یکی از این این پیشنهادات در بوستان ارفع در محدوده خیابان حافظ واقع در منطقه ۱۱ شهرداری تهران است که پیشنهاد شد خیابان یکم این بوستان به بنام پیشنهادی لوریس چکناواریان تغییر نام یابد که با حداکثر آراء به تصویب رسید.

در پایان بررسی ها نیز تغییر نام بلوار شاهد واقع در منطقه ۱۵ شهرداری تهران بنام پیشنهادی شهیدان سجادیان و  کوچه فروردین در محدوده خیابان شهید کلاهدوز واقع در منطقه ۳شهرداری تهران بنام پیشنهادی اکبر زنجانپور (از چهره های معاصر تئاتر ایران) که هر دوی این پیشنهاد با حداکثر آراء در جلسه به تصویب رسید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری