کد خبر 430332

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران:

چرا شهردار تهران قدرت ندارد؟/ ابتلای ۱۳۴نفر به کرونا در شهرداری تهران

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: ضدعفونی معابر از ابتدا هم مشخص بود که نمی تواند تاثیر بسزایی بگذارد زیرا هم وسعت زیادی دارد و هم زمان زیادی می برد.

 اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ رضا کرمی محمدی رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در نشست خبری مجازی که پیش از ظهر امروز به صورت ویدئو کنفرانس در حال واگذاری است،  با اشاره به اینکه اولین اقدام این سازمان در خصوص کرونا در اوایل اسفند ماه انجام گرفت گفت: همان زمانی که فریاد می زدیم باید کارهای بزرگتری انجام شود.

وی با بیان اینکه پنج کارگروه در همان ابتدای کار آغاز به کار کرد که در کنار این پنج کارگروه سه سازمان شهرداری و تمام شرکتهای شهرداری فراخوان شدند،  تصریح کرد: بهداشت محیط شهری اولین کاری بود که می توانسیتم انجام دهی که شروع با ضدعفونی محلهای پرتردد شهری کردیم تا مردم از ویروس دور بمانند.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهردار تهران افزود: در حوزه دفع پسماند اقدام خوبی اغاز شد و در کنار آن به موضوع دفن اموات هم به درستی پرداخته شد. ضمن اینکه ما ازدحامات شهری مثل نمایشگاه های بهاره و مراکز ورزشی را تعطیل کردیم.

کرمی محمدی ادامه داد: کالای لازم برای سه ماه بعد در فروشگاه های شهروند و میادین میوه و تره بار در نظر گرفته شده تا مردم کمبودی نداشته باشند. خاطر نشان کرد: موضوع بعدی ساماندهی سامان سراها بود می دانید که ظرفیت شهرداری برای نگهداری معتادان و افراد بی خانمان کافی نبود و بارها از دکتر زالی خواستیم تا به کمک ما بیایند.

کرمی محمدی افزود: ما خواستیم تا اولا بهزیستی وارد کار شود و ثانیا ردیابی درستی از این افراد نیازمند انجام شود که متاسفانه محقق نشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران افزود: یکی از اقدامات دیگر ما موضوع استفاده از ظرفیت یگان حفاظت شهرداری تهران برای روز طبیعت بود.

وی گفت: همه این اقدامات به دل مناطق برده شد تا هر منطقه بتواند وظیفه ای که به دوش آن است را انجام دهد و برای این کار نظارت درستی هم انجام گرفت.

کرمی محمدی در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت امروز شهر تهران و اینکه آیا هنوز شهر وضعیت بحرانی را پشت سر می گذارد یا خیر گفت: آنچنان که دکتر زالی عنوان کردند، روند مبتلایان و فوتی ها رو به افزایش است.

وی افزود: این موضوع باید جدی تر گرفته شود و شهروندان بدانند که وضعیت در شهر تهران مناسب نیست.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران همچنین در پاسخ به این سوال که دکتر زالی گفته است که ضدعفونی مترو و اتوبوسرانی با اولین حضور شهروندان بی اثر می شود گفت: ما هم این موضوع را می دانیم ولی تاثیر اصلی را فاصله گذاری ایفا می کند.

کرمی محمدی افزود: ضدعفونی معابر از ابتدا هم مشخص بود که نمی تواند تاثیر بسزایی بگذارد زیرا هم وسعت زیادی دارد و هم زمان زیادی می برد.

وی گفت فعلا 8 سوله مدیریت بحران اماده شده است و تنها در یکی از اینها دونفر از شهروندان در ان مستقر شدند در حالیکه هرکدام اینها ظرفیت پذیرش 60 تا 70 نفر را دارند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهرداری تهران قدرت تاثیرگذار را ندارد گفت: در ستاد ملی شهرداری تهران یکی از اعضا است و در ستاد شهر تهران نیز ما حضور داریم و در تصمیم گیری ها ما نیز به اندازه یکی عضو مشارکت داریم. اما مساله این است که تصمیم گیران متعددی وجود دارد و در سطح کلان تصمیماتی گرفته می شود و مصوبات یا در استانداری و یا در ستاد ملی رد می شود و تعدد مراکز تصمیم گیری که در جاهای مختلف و تصمیمات مختلف گرفته می شود با عث این علت لست. تا جایی که شهرداری خود می تواند انجام دهد براساس نظرات وزارت بهداشت اقدامات را انجام می دهد و هر اقدامی که از شهرداری تهران خواستند را انجام می دهیم.

 او درخصوص آمار ابتلا به کرونا در محموعه شهرداری تهران گفت: مجموعا براساس اطلاعات دریافتی که شامل همه سازمان ها نمی شود تاکنون 134 نفر به کرونا مبتلا شده اند. یک نفر از شرکت شهر سالم و 4 نفر از رانندگان تاکسی در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر