کد خبر 414441

شهردار تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

هزینه ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا ۲۰درصد افزایش می‌یابد نه ۶۰درصد!/ سرانجام اختلاف پلیس و شهرداری

شهردار تهران تاکید کرد که؛ هزینه ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا ۲۰درصد افزایش یافته نه ۶۰درصد.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ پیروز حناچی در پاسخ به پرسش خبرنگار اقتصاد آنلاین مبنی بر اینکه طبق گفته رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران هزینه ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا 60درصد افزایش پیدا می‌کند ضمن تاکید چندباره بر این نکته که 20درصد افزایش پیدا می‌کند نه 60 گفت: زمانی که شما دهن به دهن این عدد را نقل می‌کنید نگرانی ایجاد می‌شود در حالی که میزان افزایش 20 درصد است.

او ادامه داد: طرح LEZ یا طرح کاهش یکی از سیاست‌هایی است که همه کلان شهرهای موفق دنیا آن را اجرا می کنند و هدف آن کاهش ترافیک و آلودگی هوا است.

شهردار تهران اضافه کرد: در این طرح‌ها از روش‌های مختلف تشویقی و تنبیهی استفاده می‌شود تا این اتفاق بیفتد. هیچ چیزی بهای سلامتی شهروندان را ندارد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در عین حال که یک برنامه متعادل کارشناسی داشته باشیم روی آلودگی در مرکز شهر که وضعیت خوبی ندارد تاثیر بگذاریم.

حناچی همچنین در پاسخ به ادعای رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران مبنی بر اینکه اختلاف پلیس و شهرداری باعث عدم وصول عوارض ورود به محدوده‌های ترافیکی شده است، اظهار کرد: اختلافات شهرداری و پلیس در حال حل شدن است و موارد مورد اختلاف را نیز به شورای ترافیک می‌بریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • يك شهروند
  ۰ ۰

  سلام
  طبق گزارسات سايت كنترل آلودگي هواي تهران، در زمان قرار گرفتن شهر در حالت ناسالم تمامي مناطق از جمله مناطق غير از مركز تهران داراي آلودگي هستند و درصورتي كه اين موضوع مرتبط با تردد خودروها در اين مناطق باشد، چرا نبايد اين شهروندان (كه اتفاقا داراي تعداد خودروي بيشتري هستند) عوارض تردد را بپردازند. به نظر مي¬رسد مجازات ذكر شده فقط براي ساكنين مناطق مركز شهر كه داراي درامد متوسط رو به پايين هستند وضع شده تا نابرابري ميان آنها و مناطق 1 تا 3 حداقل در هزينه حمل و نقل بيشتر شود.

 • يك شهروند
  ۰ ۰

  چرا بايد شهروندي كه به دليل كار در مناطق مياني تردد دارد بايد تنبيه شود؟ افزايش عوارض بر روي تردد خودروهاي شخصي موجب افزايش قيمت دريافتي تاكسي، اسنپ و ... هم خواهد شد. آقاي حناچي بهاي سلامتي شهروندان را فقط بايد قشر متوسط بپردازند؟