کد خبر 408355

پارک حاشیه‌ای جدی‌تر گرفته شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: موضوع ساماندهی پارک حاشیه ای باید جدی گرفته شود و بی توجهی به آن به ضرر شهروندان و درآمد شهرداری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محسن هاشمی با اشاره به اهمیت ساماندهی فضاهای پارک حاشیه‌ای گفت: موضوع پارکینگ و پارک حاشیه‌ای در تهران اهمیت بسیار زیادی دارد و باید برای آن برنامه ریزی دقیقی شود.

وی ادامه داد: برخی پارک حاشیه‌ای را در تملک خودشان قرار داده و اگر این ساماندهی انجام نشود هم شهروندان و هم شهرداری از لحاظ درآمدی ضرر می‌کند و از سویی شهر خودرو محور می‌شود چرا که افراد می‌بینید فضای پارک آماده است و به جای انتخاب حمل و نقل عمومی برای ترددهای روزانه شأن از خودرو شخصی استفاده می‌کنند بنابراین باید پارک حاشیه‌ای بسیار جدی گرفته شود

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه پارکینگ طبقاتی خیابان ایرانشهر جنب معاونت حمل و نقل و ترافیک مدت هاست که تعطیل است چرا این ظرفیت درآمدی شهر مدت هاست بلاتکلیف رها شده است، گفت: به جز فضاهای پارک حاشیه‌ای باید سایر فضاهای پارک خودرو که طی این مدت ساخته شده، چه پارکینگ‌های طبقاتی و چه پارکینگ‌های مکانیزه باید هرچه سریع‌تر آماده شود و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

هاشمی اضافه کرد: مدتی پیش اعلام شده بود این پارکینگ مشکل فنی پیدا کرده است. در حال حاضر باید پیگیری شود که این پارکینگ همچنان به دلیل مشکلات فنی تعطیل است یا در اختیار پرسنل شهرداری قرار گرفته است زیرا ممکن است پارکینگی که زمانی امکان استفاده شهروندان هم از آن وجود داشت به دلیل افزایش پرسنل در اختیار کارکنان قرار گرفته باشد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص شناسایی و رفع گره‌های ترافیکی که اعلام شده بود با هزینه کم می‌توانند در کاهش ترافیک تهران مؤثر باشند، گفت: ۷۰ گره ترافیکی در تهران شناسایی شده بود که کمیسیون عمران و حمل و نقل معتقد بود گره‌های ترافیکی که هزینه کم‌تری دارند برطرف شود که معاونت وقت حمل و نقل طی بررسی‌هایی که انجام داد اعلام کرد برطرف کردن این گره‌ها هزینه‌های بالایی دارد و قرار بر این شد گزارشی در این رابطه به شورای شهر ارائه کند که این گزارش به کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز ارائه شد. موضوع برطرف کردن گره‌های ترافیکی پایتخت در برنامه اولویت محور و تحقق پذیر شهر تهران هم آمده است.

وی ادامه داد: تعدادی از این گره‌های ترافیکی برطرف شده است و این گونه نبوده که در این مدت در این حوزه فعالیتی انجام نشده باشد به طور مثال یکی از این گره‌های ترافیکی در محدوده بزرگراه آیت الله هاشمی به سمت سرو بود که برطرف شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر