{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 407088

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران از برگزاری جلسات مختلف با سازمان هواپیمایی کشور در مورد احصاء شاخص‌های ایجاد و نصب پدهای بالگرد ساختمان‌های بلندمرتبه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهدی صالحی، در مورد وضعیت پدهای بالگرد در ساختمانهای پایتخت گفت: نصب پدهای بالگرد برای ساختمان‌های  بالای 45متر الزام است و این مسئله به عنوان یکی از الزامات آتش نشانی در تأیید ساختمان‌های بلند مرتبه پیگیری می شود؛ چراکه در حال حاضر وسایل اطفا حریق برای ساختمان بلندمرتبه با بیش از  45متر ارتفاع جوابگونیست؛ به همین علت داشتن پد بالگرد الزم است.

وی با بیان اینکه در مورد شاخص‌های استاندارد برای طراحی پد، ابعاد و وزنی که باید این پدها تحمل کنند،‌ نیازمند نظرات فنی و ایمنی سازمان هواپیمای هستیم، اظهار کرد: در مورد پدهای بالگرد نیازمند یک اقدام مشترک بین شهرداری و سازمان هواپیمایی کشور هستیم که برهمین اساس طی جلسات مشترک  در حال تدوین این شاخص‌ها هستیم.

صالحی در پاسخ به این سوال که وضعیت پدهای بالگرد موجود چگونه است گفت: نمی‌توانیم بگوییم چند درصد پدهای احداث شده،  می توانند کارآیی لازم را داشته باشد چراکه تاکنون  مانوری در این زمینه برگزار نشده اما قطعا با احصاء شاخص و معیارهای جدید تولیدات آتی کنترل شده و حتی می‌توان نسبت به اصلاح  پدهای گذشته نیز اقدام کرد.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه در شهر تهران 101پد بالگرد شناسایی شده است، افزود: جلسات مشترک با سازمان هواپیمایی در حال برگزاری است تا بتوانیم به یک آئین نامه مشترک در این زمینه برسیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری