{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 399656

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از بهره‌برداری غیررسمی بخش غرب به شرق زیرگذر گیشا تا چند روز آینده خبر داد و گفت: موافقت پلیس برای بهره‌برداری این بخش اخذ شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، صفا صبوری دیلمی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در حاشیه بازدید از پروژه زیرگذر گیشا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این پروژه مورد بازنگری قرار گرفت که در بازنگری نقشه پروژه گیشا ۱۰ مشکل را احصا و برطرف کردیم که یکی از این مشکلات تردد عابر پیاده همراه خودرو و ارتفاع پروژه بود.

وی با اشاره به اینکه احداث زیرگذر گیشا پیش از بازنگری مشکلات را در این محدوده بیشتر می‌کرد، افزود: در بازنگری که انجام گرفت مبلغ پروژه نیز ۶۰ میلیارد تومان ارزان‌تر شد و ۵ ورودی این زیرگذر به دو خط کاهش یافت.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه عنوان می‌شود که مدیریت شهری بنا دارد به سرعت پروژه گیشا را به خاطر انتخابات بهره‌برداری کند، گفت: این حرف‌ها کاملا ناصحیح است. ضمن اینکه پلیس با طرح بازنگری پروژه زیرگذر گیشا موافقت کرده است و برهمین اساس قسمت ابتدایی گیشا یک پلازای شهری احداث خواهد شد و ممکن است باند غربی گیشا به یک پیاده‌راه تبدیل شود و این پلازا می تواند به محله امیرآباد برسد.

صبوری دیلمی خاطرنشان کرد: ظرف چند روز آینده قسمت غرب به شرق زیرگذر گیشا به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی با اشاره به برخی از مشکلات زیرگذر گیشا تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در بازنگری مهندسی پروژه برطرف شد، حل مشکل لوله آب و قنات موجود در محدوده بود که اگر قرار بود این بازنگری انجام نشود میلیاردها تومان هزینه اضافه بر دوش شهرداری تحمیل می شد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه ۴۰ سال است که در منطقه گیشا شاهد ترافیک صبح و عصر هستیم، افزود: باید به این نکته اشاره کنم که در گذشته زیرگذر گیشا دارای دو خط عبوری بود که با تکمیل پروژه خطوط عبوری از این زیرگذر به سه خط افزایش پیدا می‌کند.

صبوری دیلمی در پاسخ به این پرسش که آیا نظر ساکنان محله گیشا نیز در خصوص پروژه زیرگذر گیشا گرفته شده است یا خیر، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که بعد از احداث هر پروژه نزدیک به شش ماه آشفتگی داریم و باید یک سال زمان بگذرد تا پروژه از لحاظ بار ترافیکی به روال مطلوب بازگردد. 

وی همچنین در بازدید از پروژه زیرگذر استاد معین نیز گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های ویژه شهر تهران است که از نظر مهندسی اقدامی بسیار پیچیده و فنی دارد. در زیرگذر استادمعین در حالی فعالیت ادامه دارد که ارتفاع این پل تا سطح زمین ۴ متر و فاصله تلاقی زیرگذر به خط مترو نیم متر است که ما از بین این دو خط عبور می‌کنیم.

صبوری دیلمی با اشاره به اینکه پروژه استادمعین از سال ۹۴ در مدیریت شهری گذشته آغاز شد گفت: از آغاز این پروژه تا به امروز خوشبختانه حادثه‌ای نداشته‌ایم و این درحالی است که این پروژه در مدیریت قبلی پیشرفت ۱۷ درصدی را داشت و از زمان تحویل این پروژه به مدیریت شهری فعلی پیشرفت این پروژه به ۸۵ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه خط جنوب به شمال استاد معین به محل طرشت می‌رسد، افزود: در بازنگری قرار شد که زیرگذر استاد معین خط شمالی نداشته باشد و ما نیز تمام مسیر زیرگذر را به تردد خودروها اختصاص نخواهیم داد و مسیری برای تردد پیاده‌راه و دوچرخه پیش‌بینی شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار کرد: هزینه تمام شده این پروژه حدود ۵۰ میلیارد تومان خواهد بود و در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری