کد خبر 552862

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم کیست؟

عیسی زارع‌پور، از سوی ابراهیم رییسی به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم به مجلس معرفی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سیدابراهیم رییسی - رییس جمهوری روز چهارشنبه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی فهرست وزرای دولت سیزدهم را جهت اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد که در این میان عیسی زارع‌پور، به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شده است.

زارع‌پور متولد ۱۳۵۸ در اسلام آباد غرب استان کرمانشاه است. طبق اطلاعات ویکی‌پدیا، زارع‌پور، کارشناسی خود را از دانشگاه رازی (رشته مهندسی کامپیوتر)، کارشناسی‌ ارشد خود را از دانشگاه صنعتی شریف (رشته مهندسی کامپیوتر- نرم‌افزار) و دکترای خود را در رشته (مهندسی کامپیوتر - گرایش شبکه‌های رایانه‌ای) از دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا دریافت کرده‌است.

زارع‌پور دو دوره پسادکتری را نیز در دانشگاه‌های نیو ساوت ولز استرالیا و صنعتی شریف در حوزه نسل جدید شبکه‌های رایانه‌ای گذرانده است و از سال ۱۳۹۶ عضو هیئت علمی گروه شبکه‌های رایانه‌ای دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت است. حوزه کار وی نسل جدید شبکه‌های رایانه‌ای و اینترنت اشیا است.

زارع‌پور در ۲۶ سالگی به ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید و در سال ۱۳۸۹ به عنوان مدیر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شد. او در این مقام برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال را برعهده داشت.

سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس وقت قوه قضاییه ایران در اسفند ۱۳۹۸ زارع‌پور را به عنوان رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه منصوب کرد. عیسی زارع‌پور در حوزه تخصصی خود مشاورت چندین وزیر در دولت‌های نهم و دهم از جمله وزیر ارتباطات، وزیر بهداشت در حوزه آی‌تی، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، مجری طرح شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی با حکم معاون وقت علمی فناوری رییس جمهور، عضو کمیسیون ملی یونسکو، نماینده وزارت ارشاد، عضو کمیسیون فناوری دولت در دولت دهم را در کارنامه خود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر