کد خبر 551801

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

اختلاف رییسی و مخبر، دلیل ارسال نشدن لیست کابینه

بر اساس اخبار رسیده به اقتصادآنلاین، به علت مقاومت آقای مخبر خصوصا در مخالفت با وزیر اقتصاد پیشنهادی یعنی آقای زاهدی وفا و رییس سازمان برنامه و بانک مرکزی که نیاز به تایید مجلس ندارند، ارسال لیست کابینه به تاخیر افتاده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، اخبار موثق رسیده به اقتصاد آنلاین نشان می‌دهد پس از تغییرات دقیقه ۹۰ رییسی در لیست وزرای اقتصادی که بدون هماهنگی مخبر انجام شده بود، قرار بود ۱۰ صبح امروز لیست کابینه به مجلس ارایه شود.

اما با مقاومت آقای مخبر خصوصا در مخالفت با وزیر اقتصاد پیشنهادی یعنی آقای زاهدی وفا و رییس سازمان برنامه و بانک مرکزی که نیاز به تایید مجلس ندارند، ارسال لیست کابینه به تاخیر افتاده است.

حتی مخبر با انتشار حکم معاون اولی خودش هم مخالفت کرده و اعلام کرده که با این افراد نمیشود اقتصاد کشور را در شرایط بحرانی فعلی مدیریت کرد.

گزینه مخبر برای وزارت اقتصاد، محمدرضا فرزین بود که برعکس گزینه آقای رییسی مورد قبول اقتصاددانان است و کارنامه علمی و اجرایی قابل دفاعی دارد. اما اطرافیان آقای رییسی با بهانه‌های واهی فرزین را از لیست کنار گذاشتند. این درحالیست که برنامه اقتصادی دولت رییسی را هم محمدرضا فرزین نوشته بود!

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۲

  مگه اقتصاد دانا نظر واحدی دارن که میگی گزینه مخبر برای وزارت اقتصاد، محمدرضا فرزین بود که برعکس گزینه آقای رییسی مورد قبول اقتصاددانان است؟

 • ناشناس
  ۰ ۲

  اگرآقای مخبرفردکاردانی است بعلت برخی کارکنان اورااز ست ندهیدوباهماهنگی وهم فکری اوفرزین راوزیراقتصادکنیدتاکشورصدمه نبیند🙏🕊️🌿🙏🇮🇷💚💝

 • ناشناس
  ۰ ۲

  نظر باید نظر اقای رییسی باشد از حالا مخالفت درست نیست اقای معاون اول