سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس؛

آخرین تحولات فلسطین بررسی شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در جلسه عصر امروز این کمیسیون آخرین تحولات فلسطین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تاکید شد که مجامع بین‌المللی به این مسئله مهم ورود کنند.

 آخرین تحولات فلسطین بررسی شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ ابوالفضل عمویی با اشاره به جلسات اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: روز گذشته و امروز جلسات کمیسیون امنیت ملی به بررسی لوایح ارجاعی به کمیسیون و گزارش کمیته های تخصصی درباره این لوایح اختصاص داشت.

وی بیان کرد: پس از ارائه گزارش کمیته های روابط خارجی و امنیت، مجموعاً ۱۰ لایحه مورد تایید کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت و نظر کمیسیون درباره این لوایح به کمیسون های اصلی ارسال شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاسی خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این ۱۰ لایحه، تصریح کرد: لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیکاراگوئه در امنیت ملی و سیاست خارجی، لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق در امنیت ملی و سیاست خارجی و لایحه موافقتنامه خدمات هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان در امنیت ملی و سیاست خارجی در کمیسیون امنیت ملی تایید شد.

عمویی اظهار داشت: همچنین لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی در امنیت ملی و سیاست خارجی، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای در امنیت ملی و سیاست خارجی هم به تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس رسید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر این لایحه پروتکل بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس به منظور اصلاح موافقتنامه ۵ آبان ۸۱ بین دولت ایران و شورای فدرال سوئیس جهت اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات های بر درآمد و سرمایه و پروتکل آن در امنیت ملی و سیاست خارجی مورد تصویب کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین لایحه مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی و پروتکل ۲۰۰۲ مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی در امنیت ملی و سیاست خارجی مورد تصویب اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه تصویب مقاوله نامه مشاوره سه جانبه ۱۹۷۶ در امنیت ملی و سیاست خارجی، لایحه تصویب مقاوله نامه حداقل سن ۱۹۷۳ در امنیت ملی و سیاست خارجی و لایحه مقاوله نامه بازرسی کار ۱۹۴۷ در امنیت ملی و سیاست‌ خارجی در کمیسیون به تصویب رسید.

عمویی بیان کرد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون با حضور کارشناسان مطلع، آخرین تحولات فلسطین و سرزمین های اشغالی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی تاکید کرد: در این جلسه نمایندگان ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در جهت اشغال خانه های فلسطینیان در محله شیخ جراح قدس و اعمال محدودیت برای حضور مسلمانان در مسجد الاقصی و همچنین بمباران مناطق مسکونی در غزه، ایستادگی جانانه جریان مقاومت در فلسطین را تقدیر کردند و مقاومت را تنها راه آزادی فلسطین و قدس شریف دانستند و بر پیگیری موضوع در مجامع بین المللی تاکید کردند.

ارسال نظر