کد خبر 533157

رویترز؛

دور بعدی مذاکرات وین هفته آینده برگزار می‌ شود

برخی منابع خبری گزارش داده‌اند دور بعدی مذاکرات وین درباره برجام هفته آینده برگزار خواهد شد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده این گفت‌وگوها پنجشنبه آینده ۱۰ ژوئن (مصادف با ۲۰ خرداد) برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ؛ پیشتر گزارش شده بود دور پنجم این گفت‌وگوها با برگزاری جلسه‌ای میان ایران و اعضای باقی مانده برجام به پایان خواهد رسید.  نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) و نماینده اتحادیه اروپا ساعت ۲۲ امشب (چهارشنبه) به وقت تهران (۱۹:۳۰ به وقت وین) در گرندهتل شهر وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.

«انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده دارد و سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز ریاست هیأت ایرانی در نشست مزبور را عهده‌دار است.

آکسیوس نوشته بود هنوز مشخص نیست که گفت‌وگوها هفته آینده به پایان خواهند رسید و یا اینکه تا زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ایران متوقف خواهند ماند.

مقام‌های آمریکایی پیش از این مدعی شده بودند تنها مسائل اساسی موجود در گفت‌وگوها سرعت پیشرفت مذاکرات را مشخص خواهد کرد و انتخابات ریاست‌جمهوری ایران تأثیری بر مذاکرات ندارد.

ساعاتی قبل‌تر، «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه درباره مذاکرات جاری در وین با بیان این‌که همه هیأت‌ها به این نتیجه رسیدند که باید برای مشورت‌ها و تصمیم‌گیری‌های بیشتر به پایتخت‌ها مراجعه کنند، گفت که اختلافات به نقطه‌ای رسیده که همه معتقدند حل نشدنی نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر