کد خبر 532872

سعید جلیلی؛

سهم هر فرد در مصرف انرژی باید تعریف شود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باید سهم هر فرد در مصرف انرژی تعریف و به وی داده شود، گفت: مدیریت مصرف انرژی باید به خانواده‌ها سپرده شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ سعید جلیلی روز سه شنبه در گفت‌وگویی، درخصوص طرح خود درخصوص انرژی تحت عنوان  «طرح وان»   اظهار کرد: بر اساس طرح وان، سهم هر فرد در مصرف انرژی تعریف و به فرد داده می‌شود و خانواده‌ها به جای دولت، مصرف را مدیریت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم حق دارند سهمشان از انرژی را مدیریت کنند، خاطرنشان کرد: در این طرح مردم می‌توانند اگر بخواهند سهمشان از انرژی را استفاده و یا به دیگری واگذار کنند و منفعت این طرح برای عموم مردم بیشتر از طرح فعلی پرداخت یارانه است.

این فعال اصولگرا، از برخوردار شدن آحاد مردم جامعه از یارانه‌های دولتی در صورت اجرای «طرح وان» خبر داد و گفت: امروز نگاه غلطی وجود دارد که می‌گویند انرژی باید به کسی داده شود که خودرو دارد یعنی اگر کسی پنج خودرو داشته باشد پنج برابر استفاده می‌کند و اگر کسی خودرو نداشته باشد اصلا استفاده نمی کند؛ این خلاف عدالت اجتماعی است.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  تاکید کرد: طرح بهره‌مندی عادلانه خانوارها از انرژی که به دولت هیچ هزینه‌ای تحمیل نمی‌کند و از آن طرف تمام مراحل اجرایی آن دیده شده است یعنی برای اجرای این طرح هیچ زیرساخت جدیدی لازم ندارید.

 وی یادآورشد: هر خانوار یک شماره بانکی و یک گوشی تلفن همراه آن هم غیرهوشمند که بتوانند از آن طریق سهم خود را مدیریت کنند یعنی یا از آن استفاده کنند یا به دیگری واگذار کنند و باعث هیچ افزایش قیمتی نمی‌شود.

 جلیلی ادامه داد: ما دو تا سه سال روی این طرح کارکردیم وقتی هم که به نتیجه رسیدیم همان روز برای دولت فرستادیم بر این مبنا نبود که یک روزی اگر خودمان مسوول شدیم این کار را انجام دهیم در واقع ما این طرح را قبل از گران شدن بنزین و اتفاقات آبان سال ۹۸ فرستادیم که اگر به آن عمل شده بود می‌توانست از آن اتفاقات هم جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر