انتقاد شدید رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از رد صلاحیت های گسترده

صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در رشته توئیتی از اقدام شورای نگهبان در رد صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد.

انتقاد شدید رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از رد صلاحیت های گسترده

به گزارش اقتصادآنلاین؛ صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در رشته توئیتی نوشت: از اولین حضور اینجانب در شورای‌نگهبان در سال ۱۳۸۰، قریب به بیست سال می‌گذرد. در تمام این مدت، از شورای نگهبان دفاع کرده‌ام، حتی در سال‌هایی که در قوه قضاییه بودم؛ اما هیچ گاه تصمیمات شورا را تا این حد غیر قابل دفاع نیافته‌ام؛ چه در تأیید صلاحیت‌ها و چه در عدم احراز صلاحیت‌ها.

در ادامه این رشته توئیت آمده است: سبب این نابسامانی‌ها تا حد زیادی، دخالت‌های فزاینده دستگاه‌های امنیتی از طریق گزارش‌های خلاف واقع، در تصمیم سازی برای شورای نگهبان است؛ به ویژه اگر عضو مسئولی که باید گزارش‌های محققانه به شورا ارائه کند خود، عامدانه چیزی بر آن بیفزاید؟! چنان که از وزارت اطلاعات با قاطعیت تمام مطلبی نقل می‌کنند، حال آنکه با پرسش از معاونت مربوطه در وزارت اطلاعات به صراحت این مطلب تکذیب می‌شود.

لاریجانی در ادامه افزود: گلایه بنده از سر دغدغه‌ای است برای حفظ شأن و اعتبار شورای نگهبان. این فقیر وقتی با چنین وضعیتی مواجه شدم و استدلال‌هایم را بی‌تأثیر یافتم، ‌این کلام حق متعال را بر همکاران عزیزم در شورا تلاوت کردم: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون».

در پایان این رشته توئیت آمده است: در میانه این زمانه غریب و رفتار‌های عجیب به خدا پناه می‌بریم و به محضر او عرضه می‌داریم: اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون.

4

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۱

  ما درک و فهم پشنهاد می کنم همین آقایون شورای نگهبان یک نفر از بین خودشان ( تندروها ) به عنوان ریئس جمهور انتخاب کنند هم مردم دیگر اشتباه نمی کنند هم هزینه انتخاب را برای آقازاده ها حفظ می کنند با یک تیر دونشونه

 • غ
  ۱ ۰

  دست اعضای شورای نگهبان درد نکند خدا خیرشان دهد که لاریجانی صلاحیتش رد شد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مگر ایشان عضو شورای نگهبان نیست؟ پس چه کسانی صلاحیت ها را بررسی کرده اند؟

 • رضا
  ۰ ۰

  جریان ابو موسی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  قوه قضائیه راابادکرد حالاشده رئیس تشخیس مصلحت چقدرجالبه هرکسی بزرگترین تخلفات رادراین کسورانجام میده مقامش بالاترمیره قانون جنگلم اینجوری نیست

 • محمدرضا
  ۰ ۰

  بشین بینم بابا

 • محمد
  ۰ ۰

  چرا از اين وضع گلايه مى کنيد آقاى رفسنجانى ديگران را از ميدان بدر مى کردند٬ شما ايشان را از ميدان بدر کرديد٬ آنها شما و اخوى را کنار گذاشتند و بعد هم ديگران آنها را کنار خواهند گذاشت و اين چرخه همينجور ادامه دارد