کد خبر 345559

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گران‌ترین طلاق‌های تاریخ را بشناسید

خبرهای رسیده از طلاق جنجالی موسس شرکت آمازون نشان می‌دهد بیزوس برای تحقق این جدایی باید حدود ۳۵میلیارد دلار از ثروتش را به همسر خود بدهد و همین موضوع این طلاق را به گران‌ترین طلاق در طول تاریخ تبدیل خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، مجله فوربز به تازگی لیستی از بزرگ‌ترین، عجیب‌ترین و قابل بحث‌ترین طلاق‌های میلیاردرهای جهان در طول تاریخ ارائه کرده است. در برخی موارد مانند جدایی سهامداران گوگل، اطلاعاتی در خصوص هزینه طلاق در دسترس نیست زیرا پرونده‌ها مهر و موم شده است.

در ادامه، 5مورد از گران‌ترین طلاق‌ها در طول تاریخ معرفی می‌شود:

1-  جف و مک‌کنزی بیزوس: حداقل 35میلیارد دلار

این دو زوج، چهارم آوریل شرایط طلاق خود را ارائه کردند که احتمالا در طول تابستان انجام خواهد شد. مکنزی 4درصد از سهام شرکت آمازون، که حدود 35میلیارد دلار ارزش دارد را دریافت خواهد کرد که گران‌ترین طلاق ثبت شده در طول تاریخ خواهد بود. وی به واسطه این ثروت، در جایگاه سومین زن ثروتمند جهان قرار خواهد گرفت.

2-بیل و سو گراس: 1.3میلیارد دلار

سو در سال 2016، برای جدایی از همسرش بیل گراس، موسس شرکت pimco اقدام کرد و یک سال بعد، با ثروت 1.3میلیارد دلاری از وی جدا شد. این ثروت شامل یک خانه ساحلی 36میلیون دلاری و همچنین یک نقاشی از پیکاسو در سال 1932 بود که به مبلغ 35میلیون دلار فروخته شد.

3-استیو و الین وین: 850میلیون دلار

استیو وین، یکی از بزرگ‌ترین سازندگان هتل‌های لوکس، در سال 2010 برای دومین بار همسر خود را طلاق داد. الین وین، از سال 2002 یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت هتلداری وین بود.

WhatsApp Image 2019-04-08 at 04.37.05

4-هارولد هام و سو آن آرنال: 975میلیون دلار

پس از گذشت سه سال شکایت و دادگاه رفتن هارولد هام، از سهامداران بخش نفت و گاز، با نوشتن یک چک حدود 975میلیون دلار برای سو آن آرنال، وی را طلاق داد. مدتی پس از دریافت این ثروت، آرنال دوباره اعتراض کرد و خواهان سهم بیشتری از ثروت 13.7میلیارد دلاری همسر سابقش شد. در آوریل 2015، دادگاه عالی اوکلاهاما به این مسئله خاتمه داد و درخواست تجدید نظر وی را رد کرد.

5-روی‌ادوارد و پاتریشیا دیزنی: 600میلیون دلار

روی و همسرش، در سال 2007، در سن 77 و 72سالگی، پس از 52سال زندگی مشترک، درخواست جدایی خود را ارائه کردند. ارزش دارایی روی، برادرزاده والت دیزنی، در آن زمان 1.3میلیارد دلار بود. وی در قضیه جدایی‌اش، تقریبا نیمی از ثروت خود را از دست داد و از لیست ثروتمندترین افراد جهان حذف شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر