کد خبر 557367

یک مقام مسئول تشریح کرد؛

آخرین وضع تخلیه کالای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری ۳۲ فروند شناور حامل کالای اساسی در اسکله‌های اختصاصی بندر شهید رجایی و رشد ۴۰ درصدی تخلیه کالای اساسی در این بندر از ابتدای امسال تا روز چهارم شهریور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی رضا محمدی کرجی‌ران ضمن تشریح میزان تخلیه کالای اساسی(غیرکانتینری) در پنج ماهه امسال اظهار داشت: با پهلوگیری ۳۲ فروند کشتی طی مدت یاد شده، یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۶۳ تن انواع کالاهای اساسی در بندرشهید رجایی تخلیه شده است.

وی ادامه داد: عمده این کالاها روغن نباتی، برنج، ذرت، شکر، کنجاله سویا ،کود، گندم و جو بود، در این مدت ۱۵ کشتی حامل روغن به میزان ۴۵۲ هزار و ۳۳۸ تن وارد بندرشهید رجایی شد که یا پیشتر جهت فرآوری به کارخانجات داخل کشور ارسال شده است و یا درحال تخلیه است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، میزان تخلیه گندم به عنوان یک محصول استراتژیک در مدت یاد شده را ۳۳۴ هزار و ۶۱۶ تن اعلام کرد که به وسیله ۵ کشتی وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شده است.

به گفته محمدی کرجی ران، درحال حاضر ۳ فروند کشتی حامل کالای اساسی روغن، خوراکی، ذرت و گندم در بندرشهید رجایی پهلودهی و عملیات تخلیه درخال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: تا یک ماه آینده نیز۶۰۰ هزار تن کالای اساسی شامل برنج، روغن خام نباتی، شکر خام و گندم وارد بندر شهید رجایی بندرعباس می‌شود.

وی یادآور شد: بندر شهید رجایی با اختصاص تعداد ۶ پست اسکله ویژه کالای اساسی، بهره گیری از تعداد ۱۵ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن، محوطه بار انداز به مساحت ۹۰ هزار متر مربع و ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک و همچنین تعداد ۳ پایانه نگهداری فرآورده‌های روغن خوراکی به ظرفیت ۳۷۰ هزار تن یکی از مهمترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور به شمار می آید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر