اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گران‌ترین خانه‌ های تهران چند خرید و فروش شد؟ / معامله آپارتمان ۷۴میلیاردی در نیاوران

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت گران‌ترین خانه‌هایی که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

گران‌ترین خانه‌ های تهران چند خرید و فروش شد؟ / معامله آپارتمان ۷۴میلیاردی در نیاوران

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ مناطق یک و سه و برخی از محله‌ها در منطقه دو تهران، از گران‌ترین مناطق پایتخت محسوب می‌شود که قیمت مسکن در آن‌ها بسیار بالاست. قیمت مسکن در این مناطق خصوصا در منطقه یک گاه به ارقامی عجیب می‌رسد و در یک ماه اخیر برخی از واحدها با قیمت بالای 100میلیون تومان به ازای هر متر مربع نیز به فروش رسیده که باتوجه به متراژ بالای واحدها، اعدادی عجیب به ثبت رسیده است.

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از گران‌ترین واحدهایی که در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است، این ارقام براساس معاملاتی است که طی یک ماه اخیر انجام و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده است. این ارقام به طور مطلق قیمت مسکن در محله‌های مذکور را عنوان نمی‌کند و قیمت مسکن در هر محله باتوجه به عوامل مختلف، متفاوت است؛ از این رو اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها نداشته و شرایط ملک، عامل تعیین‌کننده قیمت مسکن در هر محله خواهد بود.

یکی از واحدهای گران‌قیمتی که در این بازه به فروش رسید، یک خانه 273متری و 22ساله در اقدسیه بود. این خانه متری 111میلیون و 941هزار تومان فروخته شد. همچنین برای خرید یک خانه 512متری و 50سال ساخت در قیطریه حدود 120میلیون تومان برای هر متر مربع پرداخت شد که قیمت کل واحد چیزی حدود 60میلیارد تومان بوده است.

از گران‌ترین واحدهایی که در طی این مدت در تهران ثبت شد، واحدی 452متری و 30ساله در نیاوران بود که قیمت نهایی آن حدود 74میلیارد تومان ثبت شد. واحدی 218متری و نوساز در الهیه نیز با قیمت 156میلیون تومان برای هر متر مربع به فروش رسید. 

یک دستگاه آپارتمان 248متری و 10ساله در فرمانیه با قیمت 121میلیون تومان به ازای هر متر مربع به فروش رفت. واحدی 75متری و یک ساله در ولنجک نیز متری 108میلیون و 822هزار تومان تومان معامله شد.

سعادت‌آباد و شهرک غرب نیز محله‌هایی گران قیمت در منطقه دو شهرداری تهران محسوب می‌شوند و قیمت مسکن در این محله‌ها نیز برخی اوقات با قیمت مسکن در منطقه یک برابر است. واحدی 183متری و نوساز در سعادت آباد متری 155میلیون تومان و یک خانه 164متری و 35ساله در شهرک غرب متری 109میلیون و 223هزار تومان فروخته شده است.

d32a9ef9-6275-428d-8f48-c2b9179d7c41

ارسال نظر
ارسال نظر
 • ناشناس
  ۱

  اینها همان کسانی هستن که ارز ۴۲۰۰ نصیب حالشان شده وبا آقایون رئیسان یک نهار پرچرب میل کردن
  درکشو اسلامی که ۸۰ درصد مردمش زیر یک میلیارد زندگی میکنن خانه ۷۴ میلیاردی حکم کاخ فرعون داره

 • ناشناس
  ۴

  مملکت پول دارها

 • ناشناس
  ۰

  این همان کشوریست که میخواهند عدالت را در آن برقرار کند و عدالت حضرت علی رو درآمد اجراکن

 • ناشناس
  ۱

  خدا وگیلی فکری برای مسکن بکنید مردمخسته شدن

 • ناشناس
  ۱

  من پول نیم متر ندارم یه خونه اجاره کنم اینا از کجا میارن ؟؟؟!

 • ناشناس
  ۳

  خدایی این پولها رو کی داره از چه کاری در آورده هیچ مسئولی جواب گو نیست این است انقلاب مستضعفین چه بودیم چی شدیم

 • ناشناس
  ۰

  واقعا وقت قیام ملی است بپاخیزید مردم در برابر خداوند مسئول هستیم

 • فقط زنده
  ۰

  انوقتدخیلی ها مث ما برای یکصد میلیون پول پیش موندن😕

 • رضا
  ۰

  بنده مستضعف یارانه هم ندارم،پناه ما هم بخدا