کد خبر 523206

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های نوساز غرب تهران چند؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای نوسازی که در غرب پایتخت به فروش گذاشته شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ غرب تهران یکی از مناطقی است که افراد زیادی تمایل به خرید مسکن در آن دارند و همواره محله‌های غربی از مناطق پرمعامله تهران محسوب می‌شود. مناطق ٢، ۵، ١٨ و ٢٢ از مناطقی است که در غرب قرار دارد.

محله‌های غربی تهران عموما از محله‌های گران قیمت در حوزه مسکن به حساب می‌آید و واحدهای آن قیمتی بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران دارد. پونک، صادقیه، جنت آباد، گیشا، طرشت، ستارخان و... از محله‌های معروفی است که در غرب تهران قرار دارد.

خانه نوساز غرب تهران

قیمت واحدهای نوساز در غرب تهران

واحدهای نوساز در همه محله‌ها معمولا قیمتی بالاتر از واحدهای قدیمی دارد؛ در غرب تهران نیز بسته به محله و شرایط ملک، واحدها قیمت‌گذاری می‌شود و عواملی چون محله، کوچه، خیابان، امکانات ساختمان، سازنده، متریال به کاررفته در ساختمان و.... در تعیین قیمت واحدها موثر است.

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهایی که در آژانس‌های املاک غرب تهران به فروش گذاشته شده است خواهیم پرداخت؛ گفتنی است که قیمت‌ها براساس واحدهایی است که در آژانس‌های املاک به فروش گذاشته شده و به طور مطلق قیمت مسکن در این محله‌ها را تببین نمی‌کند و قیمت مسکن در هر محله باتوجه به عوامل یادشده متفاوت است.

ستارخان یکی از محله‌های غرب است که به گفته کارشناسان مشاور املاک در این محله، واحدهای نوساز آن تقریبا از متری ٣٠میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. واحدی ٩۵متری و نوساز در این محله با قیمت ٣٩میلیون تومان در هر متر مربع به فروش خواهد رسید.

پونک یکی دیگر از محله‌های غرب است که واحدهای نوساز آن تقریبا از متری ٣۵ الی ۴٠میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و گاه به متری ۵٠ تا ۶٠میلیون تومان در هر متر مربع هم می‌رسد. واحدی نوساز و ١٠٠متری در این محله متری ۴٠میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

مرزداران از دیگر محله‌های غرب است که قیمت مسکن در آن در بازه بالایی قرار دارد و واحدهای نوساز در این محله از متری ۴٠میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. واحدی ١١٢متری و نوساز در مرزداران متری ۵۵میلیون تومان و یک خانه ٧٠متری در طرشت متری ٣۵میلیون تومان قیمت گذاشته شد.

یک دستگاه آپارتمان ٨٠متری و نوساز در صادقیه متری ٣٨میلیون تومان و خانه‌ای ١٣٠متری و نوساز در جنت آباد متری ۴٠میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

کارشناسان مشاور املاک در غرب معتقدند مدتی است که در این منطقه قیمت مسکن تغییر چندانی نداشته است و از سوی دیگر نیز معاملات با روندی کاهشی روبه‌رو بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • کامیار
  ۱۷ ۱۳

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • ناشناس
  ۹ ۲

  داشتن یک سرپناه . مناسب شان هر فرد لازم است . بخصوص در کشور اسلامی .. هیچ کاخی ساخته نمیشود مگر افرادی زیر پا له بشوند . مگر میشه با این درآمدها جوانان صاحب خانه بشوند . مسکن و بهداشت و خوراک و آموزش حق مسلم یک فرد در مملکتش میباشد .

 • غریبه
  ۱ ۷

  انقدر ک بالاشهر گرون شده جنوب شهر تهران گرون نشده
  بالاشهر ک ۴۰ سال پیش هیچ کس زندگی نمی‌کرد الان شده میلیاردی مملکت نیست

 • ارسطو
  ۴ ۴

  اینها کف قیمت نوساز، با این قیمت یا واحد کم نور، یا پشت قواره است، یا تعداد واحد بالاست، یا کیفیت مصالح کم، یا کنار مدرسه و بیمارستان

 • فاتح
  ۴ ۵

  قیمت مسکن تا ۳۰ درصد ریزش خواهد داشت. عدم وجود نقدینگی و ضرورت مردم در مایحتاج اولیه موجب شده است تا این کسب و کار با رکود بی سابقه روبرو شود و بعنوان ثروت های انباشته به معرض مناقصه گذاشته شود. بعبارتی قیمت ها توسط خریداران تعیین خواهد شد.

 • Ali
  ۴ ۶

  اصلا ارزون نمیشه اتفاقا به نظر بنده گرون هم خواهد شد چرا که مصالحی که واسه ساختش لازمه بعد از عید ۱۴۰۰ درحدود ۴۰درصد گرون شد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   👌👌👌

 • Viki‌
  ۴ ۰

  گرانی مسکن به نفع کیه؟؟ اونو پیداش کنید ازش بپرسید !!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دلخوش به ایم مقدار نباشید ما همه را صاحب خانه خواهیم کرد...
  رای بی رای